Skocz do zawartości

Co wymieniać po zakupie


b_sixkiller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem e36 318IS 93'. Czy oprócz tak oczywistych rzeczy jak olej, płyn hamulcowy czy filtry powinienem również wymienić np. olej w moście i skrzyni? Niestety nie wiem jakimi olejami jest zalane auto. Co w tej sytuacji najlepiej wlać? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz jaki olej miałeś wlany do beemki to najlepszym wyjściem będzie wlanie półsyntetyka. Ja ze swojej strony polecam Castrola Magnateca 10W-40.

Olej w skrzyni i moście powinno się zmienić. Tylko trzeba kupić najlepiej taki olej jaki zaleca producent. Chyba ponad połowa ludzi która wymieniała olej w skrzyni kupiła niewłaściwy i teraz gdy temperatura za oknem niska pojawiły się problemy z wrzucaniem biegów gdy auto jeszcze zimne.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobie...Pali mi się INPSECTION, zegarek i żółty kwadracik także płyn hamulcowy wymienię nawet bez sprawdzania. Czyli jeśli nie wiem co było lane wcześniej ( a mógłbyć mineralny) to mogę bez bólu i wcześniejszczego płukania silnika czymś tam, zalać pół syntetykiem ? A co do oleju w skrzyni to chyba najpierw kolor naklejki na skrzyni muszę sprawdzić tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla swietego spokoju ja po zakupie jak wybije mi czas inspekcji zamierzam zmienic wszystko:

- olej silnikowy

- olej przekladniowy

- olej w moscie

- plyn chlodniczy

- plyn hamulcowy

- plyn we wspomaganiu

Tobie proponuje to samo bo po co myslec czy bylo robione czy nie. Moze skrzyni i mostu nie warto ruszac ale dla spokojnego snu sprawdzic nie wadzi :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze nie, dzis bylem w serwisie i wymienilem plyn chlodzacy koszt raptem 74 zl (plyn 44 + wymiana 30), a za reszte mechanik powiedzial ze wzialby do 150 za robocizne, dodal tez ze skrzyni biegow i mostu nie ma co ruszac, wystaczy sprawdzic i dopiero wymieniac bo tak w ciemno to szkoda robic sobie koszty gdyz te mechanizmy praktycznie sa bezobslugowe w BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most owszem jest bez obsługowy tylko kontrola stanu oleju jeśli mało to dolać najlepiej oryginał z ASO, ale w skrzyni można wymieniać nie pamiętam żeby w ASO mi mówili że skrzynia jest bez obsługowa ewentualnie można zadzwonić w celu potwierdzenia takiej informacji.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie zle wyrazilem, chodzilo o to iz nie ma wiekszego sensu zmieniac oleju w skrzyni. Wiadomo ze olej traci wlasciwosci smarne, starzeje sie itd. Ojciec po 80 tysiacach jak zmienial lecial czysciutenki olej, wiec sam juz nie wiem co robic bo ja mam 203 tysiaki a nie wiem czy wczesniej ktos patrzyl w skrzynie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym zebys kupil takie Auto zebys nei musial w nim nic wymieniac-mało realne, idac dalej takie auto zebys musial wymienic tylko to co trzeba ( olej, filtry, czasem jak juz pora rozrzad) Nie wymienij niczego co nie wymaga wymiany-wpedzisz sie w koszty a polepszyc sobie zbytnio nie polepszysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto w ktorym nie trzeba nic wymieniac po zakupie jest tylko w salnonach samochodowych :) :wink: szkoda ze tak jest ale jednak.zbyt atrakcyjna cena moze byc wlasnie podejrzana...
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.