Skocz do zawartości

Nowa płyta 99% pokrycia Polski??


dusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Mapa działa z autami z wbudowaną nawigacją z systemem Carminat - o co tu chodzi? czy ktos wie czy ta mapa dziala w e38 na mk2 ???

 

Chodzi o to że to nie jest oryginalna mapa BMW, ale taka sama (właściwie ta sama).

System Carminat to kod fmy Vdo-Dayton. Ten system działa w nawigacjach BMW-High, w Oplach, niektórych Fordach, niektórych japońskich autach, oczywiście w OEM-owych czytnikach VDO i jeszcze kilku... W MK2 będzie działała bez łaski...)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

http://peb.pl/programy-nawigacyjne-i-mapy/160943-rapidshare-mapa-polski-tele-atlas-vdo.html

 

sprawdzilem te mape u siebie i u mnie nie dziala, nie czyta plyty, nagralem na dwoch roznych plytach dla sprawdzenia. to juz kolejna mapa z serii vdo dayton ktora nie chce u mnie dzialac. nie wiem czemu te daytony nie dzialaja u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plyty to w rzeczywistosci mapy Navteq'a a nie TeleAtlasa.

Zeby działaly z moim MK2 musiałem uzyc programu CDBurnerXP. Najpierw trzeba skonwertowac obraz na ISO a potem nagrac z opcjami DiskatOnce, Mode2XA i Zamknij plyte.

Dla MK2 prędkosc nagrywania, plyta etc. nie maja znaczenia - istotne jest to Mode2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Racja, już o tym dawno pisałem... Dyskusja była ale o wersji 2007-2008 i o sposobie jej nagrania.

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam czytnik Mk3 ta nowa mapa jest na cd ?? będzie u mnie działać ? czy to tylko DVD VERSION ??
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.com/users/6BP82N

Potwierdzam u mnie też to działa nagrane na Verbatimie Alcoholem120% 16x.

 

sciagnalem z tego linku Tele.Atlas.Vdo.Dayton.2007.2008 i u mnie nie dziala. wypalilem 11 plyt roznymi opisanymi tu programami i z roznymi predkosciami i nie chce dzialac. po wsadzeniu mapy do auta wyswietla sie komunikat ze nie ma plyty i tylko blokuje czytnik bo skoro nie widzi plyty to uwaza ze nie ma co wyjmowac z czytnika. dopiero musze pozamykac auto i za jakis czas wpasc i szybko nacisnac eject zanim czytnik zalapie co ma w srodku.

 

sciagnalem stamtad rowniez "vdo_polska1" i ta mapa akurat dziala u mnie i nie ma znaczenia jakiej uzyje plyty, predkosci i programu. niestety jest to mapa z 2006 roku i bardzo kiepsko na niej ze szczegolowoscia mojej miejscowosci a na tym wlasnie mi zalezy.

dla ciekawosci pokopiowalem tez swoje stare mapy z 2004 roku i one dzialaja zawsze bez wzgledu na sposob wypalania plyty.

 

nie wiem czemu ten Tele.Atlas.Vdo.Dayton.2007.2008 nie chce dzialac na moim mk2 skoro u was dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wypalony programem CDBurnerXP z opcją Mode2, jak parę razy opisywałem, też nie działa?

wlasnie pierwsze 4 plyty zrabalem na tym CDburnerXP. kazdy ma inna nagrywarke, system itp. i moze to ma jakies znaczenie. u mnie podczas proby nagrywania z ta opcja mode 2 pasek postepu nie posuwa sie i po paru minutach wywala jakis blad ktorego nawet przetlumaczyc sie nie da, jakies cyfry, liczby itp. nie wiadomo co. i plyta do kosza. jak nie zaznacze mode2 to normalnie bezblednie nagrywa plyte, ale ta konkretna mapa akurat u mnie nie dziala.

i tak jak mowie: mam stare mapy niemiec i polski (nieorginalne) ktore mi dzialaja i nie ma znaczenia jak je nagram i w jakim programie, bo zawsze dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
http://rapidshare.com/users/6BP82N

Potwierdzam u mnie też to działa nagrane na Verbatimie Alcoholem120% 16x.

 

sciagnalem z tego linku Tele.Atlas.Vdo.Dayton.2007.2008 i u mnie nie dziala. wypalilem 11 plyt roznymi opisanymi tu programami i z roznymi predkosciami i nie chce dzialac. po wsadzeniu mapy do auta wyswietla sie komunikat ze nie ma plyty i tylko blokuje czytnik bo skoro nie widzi plyty to uwaza ze nie ma co wyjmowac z czytnika. dopiero musze pozamykac auto i za jakis czas wpasc i szybko nacisnac eject zanim czytnik zalapie co ma w srodku.

 

sciagnalem stamtad rowniez "vdo_polska1" i ta mapa akurat dziala u mnie i nie ma znaczenia jakiej uzyje plyty, predkosci i programu. niestety jest to mapa z 2006 roku i bardzo kiepsko na niej ze szczegolowoscia mojej miejscowosci a na tym wlasnie mi zalezy.

dla ciekawosci pokopiowalem tez swoje stare mapy z 2004 roku i one dzialaja zawsze bez wzgledu na sposob wypalania plyty.

 

nie wiem czemu ten Tele.Atlas.Vdo.Dayton.2007.2008 nie chce dzialac na moim mk2 skoro u was dziala.

 

U mnie też ta mapa nie działa, a nagrana z innego źródła śmiga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ta mapa nie działa, a nagrana z innego źródła śmiga :wink:

a z jakiego jesli mozna wiedziec? chodzi mi o tego vdo daytona 2007-2008

sciagalem z dwoch roznych zrodel ale pliki wygladaly na te same patrzac na nazwy i rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja daję słowo że ta mapa: http://rapidshare.com/users/6BP82N nagrana ImgBurn'em z prędkością x1 (raptem 10min.) na CD-R Verbatim działała u mnie (MK4) bez bólu...

Teraz mam 2008-1 którą sobie kupiłem (niedrogo bo się targowałem ostro) i jestem zadowolony. Do tego polskie napisy + polska lektorka i jeżdżę jak biały człowiek. :cool2:

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na jakimś forum bodajże http://forum.dvhk.pl/ że to że ta sama mapa działa u jednych a u innych nie może być zależne od softu. I te ze starą wersją softu nie "czytają " nowych map. Nie wiem ile w tym prawdy.
Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na jakimś forum bodajże http://forum.dvhk.pl/ że to że ta sama mapa działa u jednych a u innych nie może być zależne od softu. I te ze starą wersją softu nie "czytają " nowych map. Nie wiem ile w tym prawdy.

Nie prawda. Zależne jest tylko od tego czy dobre jest źródło (co ściągamy) i jak nagrywamy. Problem może dotyczyć softu tylko w 1 na 10-20 samochodach i to tylko przed '95r. Jak ktoś ma dużą wprawę (lub przez przypadek), to może zrobić płytę, która np. będzie chodziła tylko w nowszych czytnikach - dlatego jest ważne pewne źródło.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kupiłem oryginalna płytę 2008.1 w porównaniu ze wcześniejszymi to jak na razie jest zaje.Ulice są nawet w niezbyt dużych miejscowościach.

Na dłuższej trasie jeszcze nie testowałem ale wygląda że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Vdo.Dayton.2007-2008

 

wiec ostatnio przetestowałem te mapkę i wygląda tak :

Brak obwodnicy w Sławnie i parę innych nowości drogowych , ale za to jest bardziej rozbudowana od poprzedniej wersji sa drogi typu polne utwardzone i nie tylko nawet ścieżki leśne są , Nie polecam w tej mapie wybierać najkrótszej drogi jeżeli nie masz czytnika MK X zamontowanego w serii X 5,X3 :duh:,Fotka pogladowa :jawdrop:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//i5.photobucket.com/albums/y167/Elvishh/M5/07022008144.jpg

ponadto ta mapa ma wszystkie Autostrady w europie lecz głównych dróg międzymiastowych brak. ale i tak jest niezła , lepsza od wersji 2006-2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Vdo.Dayton.2007-2008 to nie jest ta mapa o której mowa w tym wątku (2008-1)

2. Jak dawno powstała ta obwodnica ? - mapy przeważnie maja stan dróg sprzed około roku od wydania - taki jest cykl produkcyjny. Vdo.Dayton.2007-2008 była wydana w maju 2007r., cykl aktualizacji jest z około końca 2006r., a zbieranie danych jest mniej więcej z całego roku 2006 ... czyli w skrajnym przypadku może być nawet stan z początku 2006r.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.