Skocz do zawartości

części OEM czy nie


Passo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam wkrótce wymienić wahacze przednie, 1 łożysko, łączniki stabilizatorów i końcówki drążków. Mam jakieś tam bicie, które przenosi mi się na samochód i chcę temu zaradzić, a w zasadzie każde z połączeń elastycznych ma u mnie mniejszy lub większy luz.

 

Do tej pory kupowałem tylko oryginalne części, ale tu, żeby zrobić to wszystko na oryginałach, to trochę mnie przerasta.

 

Jakie firmy możecie polecić jeśli chodzi o zamienniki? (dla jasności – nie chodzi mi o zaoszczędzenie 50 zł, jeśli np. FEBI jest dużo lepsze od TEKNOROT a trochę droższe, to wybieram lepsze) Warto szukać na allegro czy lepiej jakieś hurtownie, sklepy?

 

...a moze jednak oryginały? :?

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz bazować na takich częściach jak febi, mogg czy lemforder... Robia one części do bmw a za wytłoczony znaczek płacisz 50% więcej....chyba że Cię stać :wink:

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega Ozzy,jak zamienniki to tylko markowe czyli takiej firmy ktora dostarcza do mątowni danej marki i do sieci autoryzowanych,nie sa to co prawda produkty tak jak pewne osoby mysla bez znaczka firmowego,ale bardzo dobre i dlugo sluzą,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega Ozzy,jak zamienniki to tylko markowe czyli takiej firmy ktora dostarcza do mątowni danej marki i do sieci autoryzowanych,nie sa to co prawda produkty tak jak pewne osoby mysla bez znaczka firmowego,ale bardzo dobre i dlugo sluzą,pozdrawiam

 

litości, co robia w mątowni? mącą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hi!

No to kupiłem łożysko FAG za nieco ponad 1/3 ceny łożyska które wcześniej kupiłem w BMW. Dziś założyłem i jest OK, życie pokaże. :)

 

A co myślicie o częściach firm takich jak: TRW, KARLYN, HT GERMANY ?

 

Przy wymianie łożyska okazało się, ze niektóre sworznie wahaczy się skończyły. Mam możliwość kupić ful zawieszenie przód i tył, włącznie z końcówkami drążków, nowe z roczną gwarancją wymienionych przeze mnie firm, za cenę np 4 przednich wahaczy Febi. Z tyłem kłopotów na oko nie ma, ale jeśli mogę kupić komplet, to czemu by nie wymienić. Potem tylko geometria i auto jak nowe. :cool2:

 

Ale czy te firmy są godne polecenia?

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.