Skocz do zawartości

Jakies srednicy glosniki do e36???


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Orginalnie z przodu i z tyłu (przynajmniej w sedanie) były 13cm głośniki, chociaż u mnie z tyłu są 16cm. Jeśli chodzi o markę to ja osobiście chwalę JBL, Hertz ale wszystko zależy od funduszy.
Dlaczego wprowadzasz w bład? W sedanie z przodu byly 130mm, a z tyłu 100mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UU to dziwne bo u mnie w 318i z 92r wyciągałem z tyłu 13cm, a teraz w 323i z 96r mam okrągłe 16cm w obudowach, wszystkie orginalne Nokii, oba to sedany. Ale zawsze mogę się mylić, poza tym było kilka wersji nagłośnienia.

 

http://www.allegro.pl/item257881621_bmw_e36_sedan_glosniki_na_tyl.html W tych obudowach są 10 z tyłu, wiekszość E36 ma cos takiego. Ja z kolei nie wiem jak to jest jesli ma sie rozszerzony pakiet audio, a wyglada na to, ze ty masz cos takiego (to sie chyba nazywa HiFi system, sam nie wiem..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UU to dziwne bo u mnie w 318i z 92r wyciągałem z tyłu 13cm, a teraz w 323i z 96r mam okrągłe 16cm w obudowach, wszystkie orginalne Nokii, oba to sedany. Ale zawsze mogę się mylić, poza tym było kilka wersji nagłośnienia.

 

http://www.allegro.pl/item257881621_bmw_e36_sedan_glosniki_na_tyl.html W tych obudowach są 10 z tyłu, wiekszość E36 ma cos takiego. Ja z kolei nie wiem jak to jest jesli ma sie rozszerzony pakiet audio, a wyglada na to, ze ty masz cos takiego (to sie chyba nazywa HiFi system, sam nie wiem..)

 

 

a wlasnie... skoro na tyle sa takie w palastiku czy cos w tym stylu to wejda tam elipsy jakies?? jak tak to jakie?? :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, hmmm, hmmm.. czyli jaka srednice maja seryjne i jakie by mi weszly na przod i tyl??

 

Podstawowa seria ma 13 z przodu i 10 z tyłu. Zestaw Harman Kardon ma różnie - nawet z subwooferem były: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BK71&mospid=47421&btnr=65_0454&hg=65&fg=20 - większość ma serię. Tweetery w drzwiach to już mniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne głośniki w wersji podstawowej:

przód - 13

tył - 10 w obudowach

do tego dochodzą tweetery w drzwiach.

 

jeśli chcesz możesz pokusić się na tył o elipsy 6x9 ale na specjalnych dystansach z MDF lub jakiegoś tworzywa.

 

Ja mam zamontowane okrągłe 20 także na dystansach (samoróbka) bez wycinania dziury - w razie sprzedaży wkładam oryginalne nokie i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Założyłem z tyłu elipsy 6x9 INFINITY REF 9623 na dystansach kupionych na allegro, koszt okolo 50zł za komplet. Wyciągasz stare obudowy z glośnikami nokii 10cm i wkładasz dystanse na zatrzaskach plus sruby montażowe które wchodza w orginalne otwory! Gra pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega wcześniej, bez większych przeróbek żeby fajnie grało wystarczą niewielkie przeróbki.

 

Ja zamontowalem:

 

Z tyłu elipsy 6x9 na dystansach polecam głośniczki Infiniti Kappa

 

Przód 13 z tweeterami satelitarnymi Hertz, (Tweetery mam zamontowane w trójkątach maskujących lusterko)

 

Całość zasilana ze wzmacniacza 4 kanałowego.

 

Dodatkowo w bagażniku Subwoofer Hertz 15" + kondensator + Monoblok ale to już dla wymagających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pisza koledzy to jest troche rombanki tyl wali a przodu niema bo z hertza nic sie nie wycisnie (sory za dygresje) to jest nska polka (niestety ) chcesz zestaw dla pom czy dla audiofila ? dla pom Wrzystko jedno co wsadzisz byle walilo . A dla audiofila CD Nakamichi lub w ostatecznosci alpina przod aby byla scena z przodu a nie z tylu to jak gwizdki na membranach jedwabnych to mocujemy na slupkach jak membrany metalowe w drzwi . glosnik pod nogi 13 to jest spory glosnik !! focal F1 ale nalerzy wyciszyc tyl za glosnikiem!!! F1 focala to jest zestaw wiec tlitery w drzwi ( metalowa membrana ) wrzystko nalerzy zasilic piecem minimum 50W rms . na kanal potem jak mamy przod dobieramy elipse albo miekki dzwiek albo ostry zalerzy od zachcianki kupujacego .piec drugi 50w rms na kanal tyl ma byc tylko dopelnieniem wic wycinamy w zmacniaczu wysoki zostawiamy tylko niskie . Zakladanie subbofera dodatkowego w e36 jest niestety niewypalem aby zaczal grac nalerzy go rozkrecic a wtedy ulica nas slucha a tego nie chcemy.bo tyl jest bardzo wyciszony . (jet to tylko skrut bardzo uproszczony )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse pod 6x9 na tyl wygladaja u mnie tak

http://img167.imageshack.us/img167/480/20080103106jl2.th.jpg

 

http://img156.imageshack.us/img156/3926/20080103107fk6.th.jpg

 

Placilem za nie 25zl/szt w salonie CA gdzie skladalem audio.

Co do przodu to lepiej wyrzezbic jakies dystanse bo glosniki nie maja gdzie grac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsca z przodu jest wystarczajaco niema sensu dawac zadnych dystansow poprostu : lipny glosnik tam nie zagra . musi byc gorna polka

 

pojecia o audio nie masz.

 

Im lepszy glosnik tym wieksze ma wymogi co do pudla rezonansowego, ktorego z przodu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wbije sie w temat z takim pytankiem czy te dystansy można dostać na allegro bo nawet nie wiem gdzie szukać :duh: może jakiś link? mam serie noki może by coś lepszego wstawił :shock: pozdro

 

np tu:

http://allegro.pl/item287735426_dystanse_bmw_e36_tyl_polka_6x9_odmien_swoja_3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawelos za linka bardzo mi ułatwiłeś sprawę :D a jakiej firmy polecasz głośniczki na tył??

 

U siebie z tylu mam JBL CS 3196 koszt ok 200zl, nie narzekam.

 

Jesli wolisz cos lepszego to polecam INFINITY REF 9623I - koszt ok 350zl

 

Tylko bron Boze nie kupuj wynalazkow typu Boshmann itp bo to jest ewidentna strata pieniedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki kiedyś co prawda w oplu miałem JBL nie pamiętam modelu na dzień dzisiejszy ale cykały naprawdę ładnie wiec jak do beem będę kupował to napewno coś z firmy JBL lub INFINITY co do podróbek typu bushmann mam uprzedzenie miałem kiedyś to nieporozumienie w aucie :duh: jeszcze raz dzięki za odpowiedzi pozdrowionka i szerokości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pojecie mam Pawelos . Ale chodi o calkiem dobre granie za normalne pieniadze a nie przerobki pod 16 i w drzwiach plus wycisznie super mata . moja recepta byla w normalnych pieniadzach a nie demo car to jest tylko e36 . chyba straciles dystans . Dystanse z przodu pod nogami da sie to wykonac i masz racje zagra lepiej ale aby wizualnie bylo ok to koszty przerastaja cene auta , nikt za frii nie zrobi dystansow ktore nie beda szpecic srodka . A poza tym temat przerobiony w Wawie i spowrotem powrot do miejsc fabrycznych brak chetnych za drogo . drzwi po dodaniu jakiegoc plastiku wygladaja tragicznie a robota profi to lepiej kupic e46 . nadal uwarzam dobry przod .ludzie zajmujacy sie naglasnianiem montuja focala naprawde dobra scena za te kase badzo dobry wzmacniacz i nizla jednostke sterujaca a na koncu elipsy dwie w zalerznosci od goscia , i to nawet sobie cyka . ale jak porownasz do profi to ... NO wlasnie o jedno zero za malo w portfelu . o reszcie firm niszowych nie ma co pisac bo to nie ten dzial . a pozatym glosniki kosztuja nie 1000 zl tylko 10000zl . Ja nie moge napisac ze sie znam bo jest to nieprawda to tylko sa obserwacje z rynku od tego sa wyspecjalizowane firmy ktore potrafia to wykonac . mozna zalorzyc sobbufer ale wyciszenie kufra matami zabije finansowo nie jednego z tego forum , ludzie tu maja e36 a nie nowe M pawery czy porsche . A wracajac do firm i odsluchu ma byc czyste granie jakosc wzgledna za umiarkowana kase . To nie jest dom .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.