Skocz do zawartości

Wymiana oleju


chazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Przyszedla czas na wymiane oleju. Mma e36 sedan 1991 2.0 benzyna M50. Nie wiem co bylo lane wczesniej ale mam zamiar wynienic na Mobil 1 15W40. Ciekaw jestem czy sie nada czy raczej prppounujecie cos innego. A przy okazji Jaki olej proponujecie do skrzyni i dyfra.

 

serdeczne dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jutro zmieniam i juz czekaja dwie butle Castrolu 10w40

 

Ja również na Castrolu śmigam. Mogłem go od razu zalać do mojej fury bo na początku wlałem Mobila Super S i niestety silnik mi znacznie głośniej chodzi. Nie jest to oczywiście regułą ale mój is bardziej preferuje Magnateca :D

 

Do Chazzi15W-40 to nie jest Mobil 1.

Mobil 1 to tylko pełny syntetyk.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci (Wam), że z tymi olejami to jest problem i wg mnie duży :evil: Ja gdy do siebie chciałem zalać to nie wiedziałem jakiej marki. I chyba tu są całe schody tego przedsięwzięcia - marka oleju. Z tym mobilem to uważaj, podobnie jak i z każdą inną mocno reklamowaną marką. Ja kupiłem Mobil o jeden raz za dużo - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=64151

Przed paroma minutami czytałem na forum o zwykłym Lotosie. I tak sobie myślę, że prędzej taki niby nie markowy olej będzie lepszy (chcąc się utrzymać na rynku muszą być dobrzy) niż nie jeden mobil, czy castrol (podróby albo olewka klienta) :doh: :doh: Ja już nie będę kupował tych super drogich olei, szkoda kasy :mad2:

 

Myślę, że pół syntetyk będzie dobry, jakiej marki zdecyduj sam :mrgreen: :cool2: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lej pol syntetyk nie musi byc castrol czy mobil...przechwalone

 

co do castrola, nie mialem wlasciwie wyjscia, mieszkam w anglii i jak szukalem to to jedyny markowy olej jaki znalazlem, nie bede przeciez lac jakiegos tescowego czy z asdy:) jak jezdzilem w polsce zawsze od lat lalem lotosa, czy to juz jak mialem bmw czy jeszcze jak smigalem oplem kadettem dieslem. pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.