Skocz do zawartości

Car pc


koyote

Rekomendowane odpowiedzi

zobacz sobie na linka http://www.mini-box.com/s.nl/sc.8/category.101/.f?gclid=CIm8y5Gzt48CFQ2wQwodGUDvdA znalazłem w sieci, komputer kosztuje niecałe 800(razem z monitorem) baksów do tego jest monitor montowany na jeden DIN całoś wyjdzie jakieś 1500 zeta plus koszta przesyłki, jest to sprzęciol psystosowany do samochodu i zasilany na 12V więc nie ma problemu podłączyć. jeśli chciałbyć podłączyć sygnał dzwiekowy do swojego radia a masz kaseciaka to polecam kasetę z kabelkiem, ja mam tak podłączone w samochodzie MP3 i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

.Ja planuje takie coś od dłuższego czasu. CarPC - w moim przypadku ma być laptop i do tego monitor dotykowy LCD. Jest tylko jeden problem jak wzmocnić dźwięk i puścić go przez głośniki samochodowe bez wywalania radia (radio CD oryginał BMW). Radio nie posiada żadnego wyjścia żeby można było podłączyć do niego urządzenie zewnętrzne. Kolejny problem to system, na jakim ma chodzić ten komputer, Windows stosunkowo długo się ładuje, a ten program ze skórka do BMW chodzi pod Windows.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje takie coś od dłuższego czasu. CarPC - w moim przypadku ma być laptop i do tego monitor dotykowy LCD. Jest tylko jeden problem jak wzmocnić dźwięk i puścić go przez głośniki samochodowe bez wywalania radia (radio CD oryginał BMW). Radio nie posiada żadnego wyjścia żeby można było podłączyć do niego urządzenie zewnętrzne.

 

Moim zdaniem przy calokształcie prac przy CarPC dorobienie wyjscia do radia BMW to pikuś

 

Kolejny problem to system, na jakim ma chodzić ten komputer, Windows stosunkowo długo się ładuje, a ten program ze skórka do BMW chodzi pod Windows.

 

Mozną właczyc funkcje hibernacji, windows bedzie startował szybciej.

 

 

Ze swojej strony widziałbym problemy w bezawaryjnej pracy HDD, chłodzeniu i ogolnie nie sprzyjajacych warunkach pracy PC w aucie. Oczywiscie do PC obowiazkowo podlaczamy interfejs OBD :mrgreen: Z tego co wiem kolega Lukasz_PL uzywa carpc

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Piszecie, ze problem stanowi podlaczenie zewnetrznego zrodla dzwieku do oryginalnego radia BMW. A czy nie jest mozliwe podlaczenie owego wejscia w miejsce podlaczenia zmieniarki? Slyszalem ze tak sie da. Wczoraj kupilem do swojej BMW radyjko seryjne, i sie wkurze, jak nie bede mogl podlaczyc zewnetrznego zrodla dzwieku, bo tez planuje w aucie CarPC.

 

Pozdrawiam

Hirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy mamy radio ze zmieniarką nie widzę problemu... Sygnał audio jest podawany na kablu razem ze sterowaniem - kwestia znalezienia odpowiednich pinów na wtyczce...

W przypadku zestawów np. SONY nie było z tym nigdy problemu gdyż był tam osobny kabel ("był" bo nie wiem jak wyglądają najnowsze rozwiązania) 2xChinch. Wystarczy podmienić sygnał ze zmieniarki na sygnał z dowolnego źródła np. przełącznikiem elektronicznym lub przekaźnikiem. Problem występuje gdy mamy samo radio ... bez zmieniarki... W takim przypadku nie wystąpi przełączenie źródeł sygnału , ponieważ radio wykryje brak zmieniarki. Wyjściem z sytuacji może być "symulator" obecności napędu - układ który oszukuje radio zgłaszając mu że jest podłączona zmieniarka. Widziałem coś takiego dla zestawu Kenwood'a - układ na mikrokontrolerze.

Radia w BMW bazują "chyba" na zmieniarkach Pioneer więc może być problem z takim układem. Rozwiązaniem będącym półśrodkiem może być tutaj podpięcie uszkodzonej zmieniarki (uszkodzony napęd) lub samej płyty elektroniki z niej w celu oszukania radia.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala

 

Nie mialem pojecia ze to az tak skomplikowane. To jest - nie wiedzialem, ze trzeba oszukiwac radio. Myslalem ze wystarczy znalezc owe piny na tylnim panelu, i sie wpiac, a nastepnie ustawic w radio "granie ze zmieniarki" i juz. A tu widze ze te radyjka sa madrzejsze. W takim razie moze i lepsza opcja bylaby kaseta z babelkiem (pomimo utraty jakosci), tylko ze kupilem radio z CD :].

Gdyby ktos mi podsunal rozwiazanie, to bede zobowiazany.

 

Pozdrawiam

HIREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Szukałem road runnera o którym piszecie. Znalazłem wszystkie wersje, nawet skórki do bmw. Wszystko było by fajnie gdyby nie to, że w każdej z wersji wykrywa mi wirusa.... ma ktoś może ten program bez robaczka...

 

link do programu - tylko na wlasną odpowiedzialność, NOD32 wykrywa w nim wirusa

 

Sciagnalem tez z innej lokalizacji i ten sam komunikat programu antywirusowego.....

 

Jeśli macie do tego dostęp proszę o info na PW.

 

Jeszcze kwestia podłączenia ODB do PC'ta - ma ktoś pomysł jak to zrobić. W necie widziałem jakieś przejście do PC, ale na ODBII

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukałem road runnera o którym piszecie. Znalazłem wszystkie wersje, nawet skórki do bmw. Wszystko było by fajnie gdyby nie to, że w każdej z wersji wykrywa mi wirusa.... ma ktoś może ten program bez robaczka...

 

 

Tutaj masz link do strony tworcy: http://guino.home.insightbb.com/download.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

wiec tak program mam jest w jezyku angielskim ( ckonfiguracja ) , do niego jest skorka z bmw ona tez jest w jezyku angielskim a ja jestem w trakcie przerabiania jej na jezyk polski . wyzej podalem zdjecie jak wyglada panel glowny .

ps skorka bmw prawie cala przerobiona :-) dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy, bo od niedawna mam (czeka na mnie we włoszech) BMW , ale z CarPC trochę miałem wspólnego bo mam ich 10szt (zamontowanych w pojazdach, kołowych , montowałem nawet w tramwaju ;)).

 

Komp do auta nie musi być mocny , dell proponowany wcześniej ma P4 czyli trochę watów drze. Wystarczy dellgx150 i proc 1,1Ghz wale wadą jest duże pudło. Hp e-pc odradzam , płyta ma zintegrowany zasilacz i psuje się bardzo często (z 19 sztuk padło mi już 5). Mówie tu o wersj pc10 , pc40 może być lepsza.

 

 

Można włożyć VIA albo lepiej d201 gly od intela. Do tego dysk 2.5 cala albo cf+przelotka jak ktoś ma baaardzo twardy zawias.

 

Kluczem jest dobry zasilacz : polecam http://www.cartft.com/catalog/il/574 , wiem że drogi ale to jest tego warte.

 

Co do softu to robi się specjalnego "okrojonego" windowsa, oczywiście z oryginału ;) . Daje większe pole do manewru niż Windows Mobile.

 

Być może będę sobie robił dla siebie , jakby ktoś był zainteresowany to mogę zrobić więcej sztuk.

 

A jak ktoś ma kasę to Infill i z głowy : http://www.cartft.com/catalog/il/770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do Della gx 150 to mankamentem tego jest duza obudowa no i zasilanie na 220v wiec do tego trzeba stworzyc jakis zasilacz lub ewentualnie kupic zasilacz pewnie kszt takiego zasilacz dobrego będzie w granicach około 350zł.

Co do HP e-pe 40 to sprawa jest prosta zasilany jest na 19V tak jak laptop (np. Acer) i wystarczy do tego zwykły zasilacz samochodowy do laptopow.

Moja propozycja jest taka ze wystarczy np. Dell sx260 lub sx270 ma zasilanie już na 12V do tego dac jakis układzik zabezpieczajacy żeby w razie czego nie pszedł zasilacz w kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem najleprzy będzie laptop, mozna kupić niedrogo na allegro z np. uszkodzoną matrycą, i problem kombinowania z zasilaniem z głoey, zajmuje mało miejsca, można zrobić uchwyty pod siedzeniem i tam go zainstalować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem laptop odpada , jest lepsze rozwiazanie Ja je wlasnie stosuje a wiec tak : Dell sx260 lub Dell sx270 roznica w twardym dysku ale mozna samemu wymienic na jaki sie chce. Komputerek gabarytowo mały a ma wszystko co mi jest potrzebne , jezeli chodzi o zasilanie to jest na 12 V wiec bez problemu mozna podlaczyc go do akumulatora , a jezeli ktos ma obawy to zasilacz samochodowy do niego w cenie 40 zeta . jak wszystko bede mial zmontowane to oczywiscie podrzuce fotki a moze nawet zrobie cala relacje z montarzu mojego carpc. Poza dotykowym monitorem LCD zastosuje jeszcze Space Navigator czyli takie duze pokretlo do sterowania calym pc jak w nowych bmw no i oczywiscie na stałe interfejs diagnostyczny :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak po pierwsze komuterek dell moze pracowac w kazdej pozycji pion/poziom/ukos po drugie parametry techniczne lepsze niz w starym laptopie. Do navi , sluchania mp3 czy chodzby nawet do ogladania flimow minimalny procek to 1,00 Mhz wiec laptop z procesoerem rzedu 300 / 400 mhz odpada. Mozna by bylo zastanowic sie na laptopopem zlepszej polki ale wtedy nie bedzie mial wyjscia Com .No i ja nie wiem jak taki laptop bedzie sie zachowywal w samochodzie(chodzi mi o srodowisko pracy) Nie chce nikomu nic narzucac , bo nie wiem jakie kto ma potrzeby i mozliwosci finansowe ale napewno radze dobrze przemyslec wszystkie za i przeciw bo chodzi przecierz o to zeby to miało rece i nogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Delle SX , to też dobry wybór . Nie wiem jak z niezawodnością , bo kompy swoje mają i kondensatory lubią padać , poza tym ja już nie ufam komputerom z zasilaczami na płycie. No i P4 znany był ze swego dużego poboru prądu .Ale opcja jakaś jest , plusem też jest układ graficzny intela więc nie ma problemu ze sterownikami gdyby ktoś chciał linuxa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.