Skocz do zawartości

Trzeszcząca tapicerka E39


marcin.monia.bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od pewnego czasu strasznie trzeszczy mi tapicerka przednich drzwi w górnej części. dziwne jest to, że jak opuszczę szyby( wystarczy 2 cm) to trzeszczenie zanika. Zanika również jak pada deszcz na zewnątrz. dziwne ale prawdziwe. Nie wiem z czym to jest związane , niby bzdet ale strasznie wkurza , bo czuje się jakbym jechał polonezem. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, kupiłem silikon w spryu za 7zł :D i popsikałem całe te prowadnice wokół ramki drzwi, którymi idzie szyba do góry, uszczelki w drzwiach, otworze drzwiowym i zamek, minął już prawie mieśiąc i nadal totalna cisza więc polecam taki spreik :cool2:

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie najbardziej słychac to było rano jak było bardzo zimno i jechało sie gorzej niz POLONEZEM probowałem silikonem , teflonem i NIC :duh: przykleiłem w czesc gdzie chowa sie szyba uszczelki takie jak do okien cienkie ok 2 mm i jest ok

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie trzeszczało ze az strach nie dało sie tego znieść do czasu kiedy kupilem silikon w spraju firmy BERNER 400 ml około 18-20 zł który jest przeznaczony wlaśnie do takich żeczy ,REWELACJA !!!.Wypsikałem wszyskie uszczelki w drzwiach i wokół szyb a także drzwi (boczki) miejsca gdzie uchwyty stykają sie welurm(żadnych plam) cisza totalna a do tego ładnie pachnie polecam

 

http://www.berner.it/cps/rde/xchg/SID-0AFA0013-C170C84E/berner_internet/hs.xsl/A84C8C58EFD64E97A1D9B973B34D4662_CB972A660FA24C6293E19958EE309540_EDE_HTML.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekpez powiedz coś więcej o tej uszczelce którą wkleiłeś?

Opisz ją mnie więcej bo muszę zrobić tak samo.

Próbowałem ze 3 rodzaje silikonów i nic nie dało.

Wkleiłeś ja zamiast tej która jest, czy wkleiłeś ją a tą fabryczną?

Gdzie ją kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Miałem i mam to samo. Zresztą poruszałem już ten wątek i wtedy też była mowa o silikonie ale to niestety u mnie się sprawdziło tylko na chwilę. Teraz postanowiłem wymienić ta włochatą uszczelkę w której trzyma się szyba, niestety kolejny raz połaszczyłem się na używkę i to błąd. (Nowa w ASO-150zł , używka-50zł) Ale powiem tak: na razie wymieniłem tylko prawą i poprawa jest znaczna, aczkolwiek nie całkowita, jak się jedzie po wybojach to czasem coś zatrzeszczy. Natomiast lewej jeszcze nie mam więc tylko wyjął mi mechanik starą i włożył z powrotem i powiem wam że przez 2 dni była cisza, a teraz znów się ułożyła i potrzaskuje. Tylko jest jeden problem - czy to na pewno ta trzeszczy, a nie na przykład ta szeroka, plastikowa która zakrywacałą ramkę drzwi, bo ona jest w przeciwieństwie do tej włochatej sztywna, więc na zdrowy rozum to bardziej powinna trzeszczeć. Jeżeli trzeszczy uszczelka oczywiście uszczelka, a nie szyba źle trzymana w uszczelce. W przyszłym tygodniu mam być u fachowca który mi ją zdemontuje i przesmaruje czymś i zobaczymy jakui będzie efekt. A co do demontażu, to widziałem że to wszystko jest na wcisk więc tylko trzeba pociągnąc. Gorzej z montażem, bo żeby tą włochatą wsadzić z powrotem to zdejmował tapicerkę drzwi (jedna śrubka pod klamką i jedna w kratce nawiewu, reszta zatrzasków) i luzował lusterko żeby uszczelka dobrze trafiła w ramkę szyby.
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zacząłem podejrzewać, żę to siłownik szyby jest odpowiedzialny za to trzeszczenie ale chyba nie. Teraz jestem prawie pewny, że to właśnie ta zamszowa uszczelka. Pytanie tylko czy wymiana na nową coś zmieni.

Nie mogę sobie z tym poradzić i już mnie to trochę irytuję. Tomek1 daj znać jak uporasz się z tym u mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.