Skocz do zawartości

Spalanie 330Ci - Pytanie do posiadaczy tego modelu


GarD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakie jest średnie spalanie benzyny w cyklu miejskim w BMW 330Ci.

Pytanie kieruję do osób, ktore w rzeczywistości tymi samochodami jeżdżą.

Sprawdzałem dane katalogowe, które znalazłem na forum BMW Klubu.pl:

330Ci - 12.8l

325Ci - 12.8l

320Ci - 12.2l

Trudno mi w to uwierzyć, jak to jest naprawde? Czy przy różnicy pojemności 1litra jest aż tak mała różnica w spalaniu?

Glasurit Polska - Division of BASF - The Chemical Company

Profesjonalne dobieranie lakierów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie jest czasem tak że mocniejsze auto mniej pali - szybciej i łatwiej pokonuje opory??

:lol:

Bez takich uproszczeń, proszę... :mrgreen:

Jak już coś takiego piszesz, dodaj, że chodzi Ci o spalanie w trasie i porównanie słabiutkiego silnika, który musi być kręcony "pod czerwone", aby jakoś jechał i silnika, który dobrze radzi sobie z w/w samochodem, a jednocześnie nie jest kilkulitrowym 500 konnym potworem :wink: Wtedy prawdopodobnie większy i mocniejszy silnik spali mniej od tego słabszego.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moje 330Ci nie spaliło jeszcze więcej jak 10/100. Nie stoje w korkach, nie urządzam wyścigów bo nie ma gdzie :mrgreen: /dziurawe drogi/ pewnie jeżdząc typowo po aglomeracji np. Katowic było by ze 12-13/100 ale tam czasami się więcej stoi niż jedzie tle że to nie mój problem.

 

trasa - 6,9

miasto - 12,8

mnieszany - 9,1 test w MOT 17/00 /nie wiem co to za gazeta/

 

Dane pochodzą z arkusza exela do ściągnięcia z BMW Polska. Pewnie to to samo na co się powołujesz. Ja jak mówie średnio co 500-700km resetuje kompa i 10/100 nie przekroczyłem ale auto nie służy mi do palenia głupa i i jeżdzenia 'w te i nazad' tylko żeby jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dla kolegi BaX tak małego spalania.

 

Zastanawiam się tylko czy kolega swoim samochodem jeździ czy może tylko wsiada do środka, zamyka oczy i wydając głośnie brrrruuuummmm wyobraża sobie szerokie autostrady. Przy takiej jeździe faktycznie spalanie poniżej 10 l w mieście jest możliwe.

 

A może Pan BaX jest wielkim konstruktorem i zamontował w swoim Bmw drugi elektryczny silnik w bagażniku z Toyoty Prius? Tak to chyba hybryda jest przyczyną tak niewielkiego spalania.

 

Rozważając dalej może kolega BaX do szkoły /lub do pracy/ jedzie swoim Bmw a wraca już autobusem, bo po co jeździć 'w te i nazad' ? Przy współudziale autobusu faktycznie spalanie może wynieść mniej niż 10 l.

 

A może tylko znaczek jest 330 a tak naprawdę kupiłeś 320 w dieslu?

 

Na koniec pozdrawiam kolegę serdecznie i życzę aby następnym jego samochodem była M3 i spalała w mieście poniżej 7,5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, dajcie na luz ;D rozbieżności są ... dlatego m. in. stworzyłem ten temat, bo nie pierwszy raz sie z tym spotykam. Przydałoby się jeszcze pare opinii użytkowników 330Ci, wówczas byłoby to wszystko bardziej wiarygodne.

 

Dark, mówiąc 15litrów w mieście masz na myśli Białystok?

Rozważ też, że masz automat, więc troche więcej Ci zeżłopie (no ale prawie 3 litry różnicy to chyba przesada?!?)

Bax, Ty po jakim mieście jeździsz, że tak mało Ci spala?

Glasurit Polska - Division of BASF - The Chemical Company

Profesjonalne dobieranie lakierów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ndark: posłuchaj synku, powinienem Cie w sumie olać ale z racji tego że starasz się mnie obrazić nie mam zamiaru tego ot tak odpuścić. Tak, 330Ci może spalić poniżej 10/100 przy średniej z 35x km i średniej prędkości w/g komputera ok 45km/h z tygodniowego podsumowania. Może Ty podasz konkretne dane bo to, póki co pieprzysz jak potłuczony, to że 3litry potrafi spalić 15litrów to ja wiem ale niestety w warunkach w jakich się poruszam, jest to nie realne nie robiąc z siebie idioty, łamiąc ograniczenia po 3x /np. 150 na 50/, urządzając wyścigi nawet z furankami i robiąc wszystko czego robić nie wolno. :duh: Pisząc 'w te i nazad' miałem na myśli jeżdzenie bez celu od świateł do świateł i szukanie drugiego idioty z którym się można "ustawić". Ja wiem, że wiele BMW trafia w rece ludzi niedowartościowanych, którzy swoje ego reprują wielkim silnikiem i potem muszą to wszystkim w koło pokazywać ale ja nie mam takich problemów. Więc racz się odpier.... odemnie, a jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia popartego jakimiś danymi to... :duh: Zrób może test ile Ty km robisz i jaką na tych km osiągasz średnią prędkość bo jak więcej stoisz jak jedziesz to nie dziwne, ja nie mam problemu z korkami i innym waszym miejskim gó....

 

GarD: BMW kupują nie tylko ludzie mieszkający w aglomeracjach wielkości Katowic, gdzie pokonanie 10km w godzinach szczytu zajmuje godzine. Ja 3x więcej robie 2x szybciej jadąc 80% w zabudowwanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ci przyszło do głowy, że jestem Twoim synkiem ?

 

Nie chcę wysuwać pochopnych wniosków ale skoro nie potrafisz już rozpoznać swoich dzieci... to tym bardziej ciężko Ci będzie rozpoznać wielkość spalania w swoim samochodzie.

 

Komputer w moim Bmw pokazuje taką wartość jak napisałem w poprzednim poście. Może Ty przeliczasz spalanie a domu na ATARI... ?

Podpowiem Ci - nie tędy droga !!!

 

Po poziomie Twojej wypowiedzi widzę, że masz poważne problemy z samym sobą - może kompleksy?

Jeśli "bluzganie" przynosi Ci ulgę to proszę bardzo ulżyj sobie napisz jaki to ze mnie ........ itp.

 

P.s. Zastanawiam się co miałeś na myśli pisząc "innym waszym miejskim gó.... " ? Czy te tajemnicze "miejskie gó....." też wpływa na spalanie?

 

Ja ze swojej strony pozdrawiam Cię ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
P.s. Zastanawiam się co miałeś na myśli pisząc "innym waszym miejskim gó.... " ? Czy te tajemnicze "miejskie gó....." też wpływa na spalanie?

 

Jak stoisz wkorku gasisz silnik? Chyba że Twoje auto podczas postoju nie spala benzyny? Im więcej stoisz tym mniejsza odleglość przejechana na określonej ilości paliwa więc spalanie większe. Matematyka się kłania. Dobra, dla mnie dyskusja z Tobą nei ma dalej sensu, jutro zrobie fotke z kompa, postaram się wstawić. Pewnie wtedy napiszesz, że komputerowo poprawiłem. :duh: A zamiast podawć ile ci pali, podaj lepiej i ilu kilometrów pomiar i jaka średnie prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na 3-4 litrażowania jakie robiłem w sposób z tankowaniem do pełna wychodziło +/- 0.1/100 róznicy względem wskazań kompa więc śmiało mogę przyjąć wskazania kompa jako wiarygodne. Zresztą zawsze tankuje do pełna tylko nie zawsze chce mi się liczyć ile wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluje spalania !!!!!! 10 litrów w 3 litrówce hmmm jeszcze chyba mało kilometrów pokonałem.

 

Niedawno był topic o profanacji BMW instalką LPG :lol: zużyciem benzyny też można nieźle coś sprofanować :lol:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No gratuluje spalania !!!!!! 10 litrów w 3 litrówce hmmm jeszcze chyba mało kilometrów pokonałem.

 

Niedawno był topic o profanacji BMW instalką LPG :lol: zużyciem benzyny też można nieźle coś sprofanować :lol:

 

Większej głupoty dawno nie slyszałem. Jak ktoś jeździ normalnie ale jeździ, a nie stoi bo ruch na drodze nie pozwala na normalną jazdę to nie przekroczy 10-11l/100. W warunkach jakich ja się poruszam jak bym nie jeździł nie spale więcej bo już sprawdzałem. I wierz mi nie chciał bym trafić wtedy na kontrole bo z racji tego, że mimo zabudowanego są miejsca gdzie te 140km/h można osiągnąć. Ale nie o to chodzi. Czy posiadanie BMW obliguje to wariackiej jazdy, na krawędzi możliwości auta i często po za granice umiejejętności kierowcy? :mad2: Jeździłem 1.6, teraz 3.0, myślisz że czas do jazdu do pracy mi się się skrócił bo mam 2x mocniejsze auto? :norty: Teraz moge sobie pozwolić na sprawniejsze wyprzedzanie ale średnia prędkość i tak bedzie podobna, a i tak dużo wyższa niż dopuszczalna. Mit spalania hektolitrów paliwa przez silniki 2,5-3.0 to w głownej mierze opinie ludzi jeżdzących po aglomercjach gdzie faktycznie ruch odbywa się na zasadzie gaz-hamulec-gaz-hamulec/15min w korku i jak ja te swoje 30km robie w 30min to oni robią to w godzine albo dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluje spalania !!!!!! 10 litrów w 3 litrówce hmmm jeszcze chyba mało kilometrów pokonałem.

 

Niedawno był topic o profanacji BMW instalką LPG :lol: zużyciem benzyny też można nieźle coś sprofanować :lol:

 

serio glupoty piszesz. jaka profanacja. jak ktos kupi bmw musi miec spalanie pow 12 litrow??

 

niedawno czytalem wypowiedz chlopaka co ma M3 E46 i srednie spalanie mial na baku w mieszanym stylu 8,5 litra. ten dopiero pojechal po beemce. taki to powinien 200km na baku robic nie wiecej.

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg producenta w cyklu miejskim 330CI manual spala 12,8 l a automat -14,5 l. Zastanawiam się jak to możliwe aby sztab inżynierów tak okrutnie pomylił się i zawyżył spalanie o 3 l /mimo, że większość producentów wręcz zaniża wielkość spalania w swoich modelach/ ?

 

Nie chcę kłócić się lub na siłę udowadniać swoich racji. Możliwe, że niektórzy z nas mogli opanować tą niezwykłą umiejętność oszczędnej jazdy. Możliwe również, że przy stałej prędkości 35 - 45km/h /mam tylko nadzieje, że nie na lewym pasie/ spalanie w mieście wyniesie 9,5 l - nie neguje tego. Jednak z moich doświadczeń - Bmw 330CI posiadam już ponad rok - wynika, że ciężko oszukać fabrykę - moje Bmw katalogowo spala 14,5 l i ja średnio spalam 15,5 l.

 

Na koniec dodam może, że nie mam 15 lat a 31. Bmw jest 2 samochodem w rodzinie. Samochód serwisowany jest w ASO i moim główny zajęciem nie jest palenie gumy i ściganie się od świateł do świateł. Nie mam również żadnego celu aby kogokolwiek wprowadzać w błąd wręcz przeciwnie jestem człowiekiem ugodowym i chętnie wyciągnął bym średnią ze spalania kolegi 9,5l a moim 15,5l na powiedzmy 12,5l ale to dopiero byłoby oszustwem z mojej strony.

 

Reasumując moje Bmw pali mi 15,5 l w mieście i jakkolwiek i ktokolwiek by mnie obrażał, wyzywał lub próbował mi wmówić, że mam niesprawny samochód lub startuje nim w rajdach nie zmieni to w nim spalania.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No nie ma się co kłócić tyle tylko że Twoje rozumowanie jest kompletnie błędne bo cykl miejski to można nazwać jazde po warszawie, katowicach, wrocławiu, a nie tam gdzie nie ma kilometrowych korków, świateł gdzie trzeba się zatrzymać itd, itp. Po drugie to BMW wcale się nie myli bo przytoczyłem Ci w pierwszym moim poście dane które podała jakaś pewnie niemiecka gazeta gdzie im wyszło w cyklu mieszanym ok 10/100. Po trzecie, i to pewnie już dla Ciebie będzie kompletnie niezrozumiałe, moje auto na jednym odcinku ok. 320km spaliło tyle samo co żony C3 które jechało za mną. Dlaczego? To proste, prędkości rzędu 130-150km/h dla mojego silnika to wczasy, dla C3 to już praktycznie max. osiągów w dodatku czas rozpędzania do takiej prędkości też jest całkiem inny więc jak ja juz dawno jechałem stała prędkością, a ona musiła dusić ciągle gaz żeby się rozpędzać, a potem utrzymać tę prędkość. Średnia z calej trasy wyszła troche ponad 80km/h spalanie w/g komputera 8.5/100km, w C3 ok 8.3/100 Trasa Jelenia Góra-Cieszyn, więc z tego jakies 2/3 A4 na której jechaliśmy max. tego co C3 potrafiło, no ale miejscami i tak uciakałem jadąc dużo szybciej.

I jeszcze jedno, nie można osiągnąć średniej z cyklu miejskiego na poziomie 40-45km/h jeżdząc 45km/h tak jak sugerujesz. Wiec może podaj jaka u Ciebie wychodzi ta średnia przy tych 15l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluje spalania !!!!!! 10 litrów w 3 litrówce hmmm jeszcze chyba mało kilometrów pokonałem.

 

Niedawno był topic o profanacji BMW instalką LPG :lol: zużyciem benzyny też można nieźle coś sprofanować :lol:

 

serio glupoty piszesz. jaka profanacja. jak ktos kupi bmw musi miec spalanie pow 12 litrow??

 

niedawno czytalem wypowiedz chlopaka co ma M3 E46 i srednie spalanie mial na baku w mieszanym stylu 8,5 litra. ten dopiero pojechal po beemce. taki to powinien 200km na baku robic nie wiecej.

 

Biorąc pod uwagę cene nowego Fiata 1,8 gdzie spalanie jest w granicach 9 litrów i kilku letnie BMW z dużym silnikiem ewentualnie //M spalające około 10 litrów to możemy liczyć niedługo na wysyp takich samochodów :lol:

 

Coraz mniej jest na tym forum poważnych opinii :mrgreen: W dodatku zostałem posądzony o głupoty a zaraz potem autor wypowiedzi pisze o spalaniu //M w granicach 8 litrów :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej głupoty dawno nie slyszałem. Jak ktoś jeździ normalnie ale jeździ, a nie stoi bo ruch na drodze nie pozwala na normalną jazdę to nie przekroczy 10-11l/100. W warunkach jakich ja się poruszam jak bym nie jeździł nie spale więcej bo już sprawdzałem. I wierz mi nie chciał bym trafić wtedy na kontrole bo z racji tego, że mimo zabudowanego są miejsca gdzie te 140km/h można osiągnąć. Ale nie o to chodzi. Czy posiadanie BMW obliguje to wariackiej jazdy, na krawędzi możliwości auta i często po za granice umiejejętności kierowcy? :mad2:

Jeśli chodzi o płynną jazdę bez względu czy to trasa czy miasto to wiem spalanie może być naprawde dobre nawet przy relatywnie wysokich prędkościach.

Jeździłem 1.6, teraz 3.0, myślisz że czas do jazdu do pracy mi się się skrócił bo mam 2x mocniejsze auto? :norty: Teraz moge sobie pozwolić na sprawniejsze wyprzedzanie ale średnia prędkość i tak bedzie podobna, a i tak dużo wyższa niż dopuszczalna. Mit spalania hektolitrów paliwa przez silniki 2,5-3.0 to w głownej mierze opinie ludzi jeżdzących po aglomercjach gdzie faktycznie ruch odbywa się na zasadzie gaz-hamulec-gaz-hamulec/15min w korku i jak ja te swoje 30km robie w 30min to oni robią to w godzine albo dłużej.

Czas przejazdu jest podobny bo z pojemnością silnika jest raczej słabo skorelowany. Styl jazdy napewno masz podobny jak w 1,6 na pokonywanym odcinku, chociaż pewnie są zmiany związane z przebiegiem momentu obrotowego i ogólnie większą mocą. W te 11 litrów przy płynnej jeździe w E46 to jeszcze uwierze ale przy większej fantazji sprawa ma się napewno inaczej. Jeśli masz takie przebiegi to się nie dziwie, że instalka jest Ci zbędna.

 

W większości samochodów, którymi jeździłem wychodziło przeciętnie litr więcej niż średnia podana przez producenta.

Edytowane przez Fazer
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa cytaty z innego forum, wszystko uzytkownicy M3 E46

 

ile pali? hmm spokojna jazda po miescie granice 13-15 butowanie to ok 18

 

trasa szybka 11

 

wszysko jeszcze dziala z niczym nie mialem problemu spalanie ok 12-15 l nawet jak jedziesz caly czas 180 km/h

 

A co do spalania to jestem bardzo mile zaskoczony bo emka pali mi po miescie 12,5 l/100km wlacznie malych okazyjnych driftow.

Od czasu kdy ja kupilem to mam na zegarze 13,6 l/100km , ale to jest wlancznie roznych racingowych spotkań z kolega, driftowaniem i jazdami po torze w Brnie

 

tak na szybko wkleilem pare wypowiedzi odnosnie spalania emek. tam to dopiero profanuja bmw i to emki.

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fazer: dlatego cały czas upominam się w tej dyskusji o konkretne dane, a poki co to jedyne co usłyszałem to, że mam 320 zamiast 330, hybryde albo chodze w jedną strone piechotą. Średnia prędkośc uzyskana w czasie całego pomiaru i zużycie paliwa dało by pelny obraz, na razie to usłyszałem jedynie, że 330 nie może palić 10l/100km bo wam tyle nie pali. No cóż widać moje może. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega z uporem maniaka upomina się "konkretne dane" postaram się wytłumaczyć jak odbywa się jazda w cyklu miejskim na przykładzie dzisiejszego dnia.

 

Godzina 8.30 temperatura za oknem około 6 stopni Celsjusza, ciśnienie 1023 hPa /nie mylić z ciśnieniem w oponach/, wiatr 20 km/h północno-wschodni - parametr ten jest bardzo istotny ponieważ przez 1/3 trasy wiał mi z tyłu i pomagał mi przezwyciężać opory toczenia. Bez opadów. Zaczynam jazde. Do firmy jest 12 km. Ruszam jest 10 km/h, ale już za chwile mam 20 km/h, 5 sekund później mój licznik pokazuje już 45 km/h, następnie hamuje - skrzyżowanie. Ruszam znowu na tym odcinku mam już 60 km/h hamuje. Ruszam 10, 20...........80 km/h ale bandyta i zakompleksiony frajer ze mnie. Po drodze mijam jeszce 14 skrzyżowań /policzyłem/ i tak dalej i tak dalej...... W sumie przejechałem dziś 54 km średnia prędkość 65 km/h. Jakie jeszcze dane są potrzebne? Chętnie odpowiem. Może to nieistotne ale dodam, iż na ul.Aleja Solidarności na jezdni leżało troche piasku - większe opory :shock: .

Tylko proszę zaoszczędź mi wykładu na temat ekonomicznej jazdy w stylu: żebyś jechał z równomierną prędkością 45 km/h to....to i tamto ....a i tak przyjechałbyś tylko 4 s szybciej ode mnie i spaliłbyś 5 litrów mniej.

 

Tak wygląda jazda w cyklu miejskim - zimny silnik, 12 km jazdy, postój, znowu zimny silnik 10 km, potem jeszcze 9 w koreczkach /nie piszę korkach bo w takim zadupiu jak Białystok nie ma przecież korków/. Co jeszce mogę wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.