Skocz do zawartości

nie swieca ringi od strony kierowcy!!!!


jacekkarasowski

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kolego w większości sklepów w PL sprzedają te żarówki 6W,a do

naszych autek trzeba 10W i tu jest róznica w jasności światała :wink:

 

Niektórzy jak wymienili jedną zarówkę to opisywali ze druga stona świeci inaczej i w tym jest róznica...

 

Ja objeżdziłem wszystkie sklepy w PL i w DE i wszędzie mają 6W :?

 

Stwierdziłem,że już wiem dlaczego nigdzie nie ma bo servis jest jedynym

miejscem gdzie to można nabyć,ale za ok 70zł jak słyszałem :twisted:

 

Udało mi się nabyć orginalną philipsa w DE za 6euro i po zamontowaniu

nie mam żadnej róznicy w odcieniu światła :cool2:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowka jest w ofercie intercarsu.taka jak trzeba 10 w.wejdz na ich strone i zobacz.

osram albo philips.

wymienilem u siebie dwie zarowki zeby byly tej samej firmy.

a z odlegloscia zarowki i polozeniem w oprawce do jasnosci swiecenia to prawda.

 

zarowke normalnie wyjmuje sie z oprawki,wymiana jest banalnie prosta.

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czołem, mam ten sam problem z nieświecącymi ringami. Dziś zabrałem się do grzebania no i chcę przedstawić moje obserwacje (może komuś się to przyda) Otóż zabrałem się do wykręcania gniazda żarówki i robiłem to tak jak jest napisane w instrukcji "1. Oprawkę żarówki z odbłyśnikiem obrócić w lewo i wyjąć. 2. Wyciągnąć wtyczkę z przewodem."

i otrzymałem to www.free.of.pl/a/arkabasket/bmw1.jpg

Od razy zaciekawiło mnie zdanie w instrukcji, że "Oprawka żarówki i odbłyśnik stanowią całość i są wymienne razem" więc z całą tą wtyczką pojechałem do sklepu. Gość w sklepie troszkę sie zdziwił i powiedział, że pewnie tak napisane żeby odwiedzać ASO więc zaczęliśmy kombinować z tym, po 5 minutach żarówka iligancko wyszła i ukazał się nam taki obrazek

www.free.of.pl/a/arkabasket/bmw2.jpg

żeby wszystko było widoczne pozwoliłem sobie zaznaczyć dokładnie co tam jest, są "szyny" i śmieszne ich zakończenie więc z tego wniosek, że aby wyjąć żarówkę trzeba lekko ją wcisnąć następnie przekręcić, ma takie śmieszne wypustki. Gość w sklepie odczytał z niej, że końcówka tej żarówki ma symbol 12082

www.free.of.pl/a/arkabasket/bmw3.jpg

Więc znalazł gdzieś w komputerku z takim samym symbolem i taka sama mocą 12V 10W. Koszt jednej to około 12zł.

Może to już było opisane, a może nie ale się nudziłem i postanowiłem napisać :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jesli dobrze zrozumialem to nie trzeba niszczyc obudowy:) dobre dobre wcisnac, przekrecic i wyjac:)

 

a gdzie kolego udalos ie Tobie znalesc te zarowki, mozesz podac jakiegos linka?

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nic nie trzeba niszczyć, żarówki mi zamówili w pierwszym lepszym sklepie do którego pojechałem, za dwie dałem 23zl firmy Osram.

Ważne jest, aby zgodny był symbol (12082) dolnej części żarówki gdyż posiada ona charakterystyczne wypustki które wchodzą w szyny i przekręcając całą żarówką "zatrzaskują" się. Po wymianie ringi świecą troszkę jaśniej, więc jak ktoś jest pedantem niech wymienia od razu dwie, mi to nie przeszkadza więc poczekam, aż stara się spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem cały wątek, podłubałem w necie i mam takie podsumowanie:

Postojowe żarówki halogenowe o których mówimy to żarówki H10W. Oznacza halogenowe 10W. Ważny jest typ trzpienia. Ma on oznaczenie BA9s i jest to oznaczenie stosowane przez wszystkie firmy. Często spotyka się BAX9s ale wówczas trzpień ma piny nieco przesunięte a w BMW są na przeciw siebie. Mając typ żarówki, napięcie, moc, typ trzpienia należy jeszcze znać symbol katalogowy - tu każda firma ma swój np.:

- 12024 PHILIPS

- 64113 OSRAM

- 17833 NARVA

- 72803 CARLAMP

Podane wcześniej przez kolegę symbol 12082 to chyba stary symbol lub jeszcze z innego katalogu Philipsa. Żarówka powinna kosztować około 10 -115 pln (zależy od firmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-15 pln oczywiście. W ASO sprzedają tylko z oprawka (odbłyśnikiem - okolo 70-80 pln. To już prawdziwe zdzierstwo. Wymiana jak juz wcześniej pisano banalna. UWAGA oprawke należy przekręcic i wyjąc, a nie jak sugeruje wyglad uchwytów - ścisnąć. Łatwo te uchwyty połamać. Później żarówkę wcisnąć, przekręcić i powoli wyjać.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czytałem na jakimś zachodniej stronie że można wrzucić H20W i wszystko działa.

 

 

H20W swieci za mocno i stopi oprawke w ktorej jest zarowka, wiem bo sprawdzalem, daje troche mocniejsze swiatlo noi ciagnie zbyt duzo pradu. H20W jest dluzsza takze tez nie wchodzi we fabryczne gniazdo .

 

 

 

PS: Jesli chodzi o H10W jesli jest ciezko do zdobycia to jest mozliwosc wyciagniecia ich z podswietlenia lampy nad lusterkiem wstecznym. Zarowek sa 2 sztuki , sluza jako lampki do czytania. Kazda e39 je posiada W ich miejsce mozna wsadzic slabsze. 5 watowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.