Skocz do zawartości

[EXX] Naprawa silnika krokowego


krzysztof654321

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
a moze mi ktos fote tego krokowca zrobic albo wstawic linka??najlepiej z otwartej maski zebym wiedzial gdzie szukac bo niue moge cos znalezc na necie-napewno zle szukam

A jaki masz typ silnika?

Jeśli m40 to jest na wierzchu ale jeśli m43 to go raczej nie zobaczysz zanim nie zdemontujesz góry kolektora ssącego.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie m 43:(kurde chcialbym go wyczyscic i zobaczyc czy bedzie jakas roznica bo jak znowu kupie sonde zamontuje i bedzie to samo to sie poddam..od 2 miesiecy na nic mnie nie stac bo wszystko laduje w naprawe i..zero odczuwalnych zmian w uzytkowaniu auta,,,masakra...mozna sie zrazic do bmw..bez kitu..poki co mam jeszcze sily bo auto jest piekne ale az wstyd mowic rogladam sie powoli za inna marka...prawie 2 tysiace wlozylem w naprawe zawieszenia i wymiane czesci typu filtry sondy swiece i inne a tu co naprawie to sie cop innego psuje..masakra...

 

ok to musze sciagnac gore??nie spartole nic ??bo ja nie mam pojecia o mechanice ale wiem co i czym trzeba odkrecac:)bo mechanior za byle gowno bierze 100

mowia Nam ustąp głupszemu-dlatego ten świat wygląda jak wygląda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dcf661d0c724a2d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no wlasnie m 43:(kurde chcialbym go wyczyscic i zobaczyc czy bedzie jakas roznica bo jak znowu kupie sonde zamontuje i bedzie to samo to sie poddam..od 2 miesiecy na nic mnie nie stac bo wszystko laduje w naprawe i..zero odczuwalnych zmian w uzytkowaniu auta,,,masakra...mozna sie zrazic do bmw..bez kitu..poki co mam jeszcze sily bo auto jest piekne ale az wstyd mowic rogladam sie powoli za inna marka...prawie 2 tysiace wlozylem w naprawe zawieszenia i wymiane czesci typu filtry sondy swiece i inne a tu co naprawie to sie cop innego psuje..masakra...

 

ok to musze sciagnac gore??nie spartole nic ??bo ja nie mam pojecia o mechanice ale wiem co i czym trzeba odkrecac:)bo mechanior za byle [bAD] bierze 100

 

Powiem tak. Ja w poprzedniej e36 zdejmowałem górę i cały kolektor i to nie raz. Nic raczej nie popsujesz

Musisz jedynie przestrzegać podstawowych zasad napraw

A poza tym to tylko kilka śrubek. Pamiętaj o szczelności połączeń.

I jeszcze jedno. Ten mój opis czyszczenia silniczka odnosi się do silnika m52 a tam krokowiec jest troszkę inny.

Napisz co sprawia ci najwięcej kłopotów z tym silnikiem. Ja miałem taki sam i złego słowa powiedzieć nie mogę. Przejechał ponad 50000 bez niespodzianek I ŚMIGA NADAL < siostra go teraz dociera>

Jak będę w stanie to pomogę.

Może być PW.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Napisz co sprawia ci najwięcej kłopotów z tym silnikiem. Ja miałem taki sam i złego słowa powiedzieć nie mogę. Przejechał ponad 50000 bez niespodzianek I ŚMIGA NADAL < siostra go teraz dociera>

Jak będę w stanie to pomogę.

Może być PW.

 

witam - a może kolega mi mógłby pomóc ? kupiłem e36 z gazem ( instal. na tzw śrubce ) mam taki problem że jak przełącze na gaz to chodzi ( chociaż obroty lekko falują ) ale jak zgaszę i chcę jeszcze raz odpalić to muszę go długo długo kręcić i nie chce zaskoczyć - po kilku minutach jakoś się udaje - tak więc śmigam na benz--- może ktoś wie co jest ?? z góry dzięki :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigaj na gazie, ale przed zgaszeniem samochodu przełącz na benzynkę i daj mu popracować trochę, najlepiej jeszcze podczas jazdy. jak sie zatzrzymasz, to możesz potem normalnie odpalać na benzynce i potem przełączysz się na gaz.
126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze jak gasisz na gazie, to zostaje mu w układzie dolotowym gaz. Jak potem zapalasz (zakładam, że zapalanie jest na benzynie) to silnik dostaje i benzynkę i gaz i się zalewa. Jak przeciągnie gaz i dostanie tylko powietrze i benzynę to zapala.

Taka moja teoria, w jakimś samochodzie tak miałem.

126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.