Skocz do zawartości

[E87] 120d Filtr powietrza


Jurekp1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jurek,nosiłem się z zamiarem zadania tego samego pytania :cool2:

Jeśli jednak mógłbyś mi wyjaśnić kwestię: jak sygnalizowana jest konieczność wymiany filtra powietrza? (bo nie chodzi Ci o filtr przeciwpyłkowy,prawda?).

Czy filtr powietrza nie jest przypadkiem wymieniany podczas wymiany oleju w silniku?

Pozdrawiam i z zainteresowaniem oczekuje odpowiedzi.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie jestem już młodzieniaszkiem więc udało mi się w życiu posiadać wiele samochodów różnych marek.Przez lata doświadczeń wypracowałem sobie zasadę , że olej i filtr powietrza wymieniam raz na rok bez względu na wykonany przebieg auta. Nie są to rzeczy drogie i według mnie /i nie tylko/ warto.

Pozdrawiam Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sygnalizuje.Natomiast zalecenia serwisowe co 30 tys.km. Jednakże filtry powietrza , niezależnie od marki samochodu należy wymieniać w zależności od warunków w jakich eksploatujemy nasze "dorożki" . Jeśli interesują Cię tego typu zagadnienia ,to polecam szczerze .czytać o problemach związanych z samochodami bardziej ogólnie a nie tylko o określonej marce.

Pozdrawiam Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się czytać na bieżąco-do filtrów powietrza jeszcze nie dotarłem :oops:

NAtomiast dziwi mnie to,ze w serwisie gdzie byłem 2 tyg. temu na wymianie oleju,filtra,płynu hamulcowego...nie zapytali mnie o kwestię filtru powietrza (?).

MIKOŁAJ

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek-dzwoniłem do serwisu i powiedzieli co następuje:

-wymiana filtru powietrza jest do odczytu z kluczyka, wyskakuje ten komunikat u nich w serwisie (z tej maszynki gdzie wkładasz kluczyk jak do nich jedziesz),najczęściej ma to miejsce przy wymianie oleju,z tym że przy co 2,3 wymianie oleju.Czyli kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem że Ci nie pomogłem-rozwinął się wątek poboczny-i tak jakos wyszło.

No ale jak narazie jestem jedynym kto w ogole odpowiedział :-)

Pozdrawiam serdecznie,nie miej urazy do mnie.

MIK

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odkopuję temat...

 

Gdzie jest filtr powietrza i jak sie do niego samemu dostać ?

Żeby wymienic oczywiście...

 

Ale w benzynie czy dieslu ?

Operacja prosta generalnie.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UG51&mospid=48925&btnr=13_1125&hg=13&fg=20

obadaj jak to jest zbudowane, filtr masz pod nr 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wymieniałem sam filtr i myślałem, że mnie coś trafi! musisz odkręcić obudowę silnika, zdjąć poprzeczkę/podszybie(?), która/e jest nad silnikiem http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UG51&mospid=48925&btnr=64_1428&hg=64&fg=10

i odkręcić obudowę nr 11 potem wyciągasz filtr pchając go w stronę wnętrza samochodu (pasażerów/kierowcy)

musisz poświęcić ok 40 minut na taką operację. Ja wymieniałem sam i bez kompletnej wiedzy, gdzie, co i jak... masakra !

w innych autach wiltr umieszczony, gdzieś z boku i spokój ehhh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, mówimy o filtrze powietrza, ale żeby go wymienić musisz zdemontować całą obudowę filtra kabinowego :( ,ponieważ ta cała zabudowa zakrywa śrybkę obudowy filtra powietrza - dlatego załączyłem link z zabudową silnika od góry - żeby było wiadomo co zdjąć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja filtr powietrza i oleju wraz z olejem co 10kkm

zapewnie zaraz będzie odpowiedź po co olej tak szybko - odrazu odpowiem: tak w każdym aucie wymieniałem i było zawsze super i w tym nie zamierzam zmieniać tym bardziej, że kręse auto na obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna.

I powiem szczerze że niewiele z tego wynika

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UF11&mospid=48922&btnr=13_1123&hg=13&fg=20

Tzn. od której strony zacząć rozbierać? I gdzie ten wkład właściwie się mieści?

W tej puszce dużej po prawej stronie?

 

No raczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej :)

No k..., ale ta puszka jakby w jednym kawałku była...

To co, trzeba ją całą wyciągnąć?

W Poldku czy 125p odkręcalo się jedna śrubkę i looooz...

:evil:

 

P.S.

Czy ktoś sam wymianiał ten filtr w benzynie?

W dieslu chyba jest zupelnie inaczej...

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej :)

No k..., ale ta puszka jakby w jednym kawałku była...

To co, trzeba ją całą wyciągnąć?

W Poldku czy 125p odkręcalo się jedna śrubkę i looooz...

:evil:

 

P.S.

Czy ktoś sam wymianiał ten filtr w benzynie?

W dieslu chyba jest zupelnie inaczej...

 

w dieslu jest całkiem inaczej, ale widać wkład na rysunku nr 6 i gdzie dalej on wchodzi?!?! próbuj może coś się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.