Skocz do zawartości

18" sie nie mieszczą albo problem z zawiechą.


adi0583

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poraz kolejny. Niestety mam znowu problem. Załozyłem do swojej buni felgi BMW 18" z oponami 245/40/18 ładnie wchodza w nadkola i niby wszystko powinno byc ok. Niestety zauwazyłem ze prawe koło mam o kilka mm cofniete do tyłu i przy ostrym hamowaniu opona o cos obciera. Tak jakby cofało sie koło. Co to moze byc. Zauwazyłem ze problem z tym kołem jest nie tylko w mojej e32. Praktycznie we wszystkich co ogladałem a auto na milion procen nie miało zadnej kolizyjnej historii. Co to moze byc. Felgi to 8" ET 20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o przednie prawe koło. Znajomy który kiedys tez z tym walczył mówił ze to wina tulejki na duzym wachaczu która przykrecana jest do podłogi pod nogami pasazera. Ona jest taka ponacinana wewnatrz. U mnie ta tulejka na szarpakach ma bardzo delikatny luz wrecz znikomy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja tez mam problem z tym przednim kolem...zmienialem wachacze i dalej tak jest....niech ktos powie co trzeba zmienic zeby to kolo wrocilo w

"swoje miejsce"

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Niestety wymieniłem górny wahacz a koło i tak sie cofa do tyłu przy hamowaniu. Na szarpakach te tuleje się przemieszczają a są nowe. Wiec tak chyba musi byc. Co innego mogło sie popsuc ze cofa się koło przy hamowaniu? dodam jeszcze ze jak się zatrzymam po jezdzie na wprost to koło ma moze 2mm luzu pomiedzy błotnikiem natomiast wystarczy ze kawałek cofne i juz jest idealnie. Dokładnie taki sam odstep koła od błotnika jak po stronie kierowcy. Cały czas mój problem dotyczy przedniego prawego koła. Ktos wspomniał o tuleji pływającej. Która to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.