Skocz do zawartości

O instalacjach gazowych


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 916
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ehh... a ja dzisiaj wlasnie zalozylem instalacje firmy BRC typ TECNO, jest to instalacja II generacji i jak na razie (przejechane na gazie 120km :worried: ) nie ma problemow...

Moze ma ktos taka instalacje - jakies uwagi? Zalecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj zamontowalem w swojej 328 gaz DREAM XXI omvl.

Wszystko by bylo fajnie ale przy wyrzucaniu na luz powyzej 1500obr samochod gasnie. Czy to moze byc kwestia regulacji czy cos innego. Aha i jeszcze jak stoi na wolnych obrotach to troszke rzuca silnikiem i leko faluja obroty, jak wcisne sprzeglo to sie uspokaja. Juz zglupialem, nie wiem co to moze byc. Jak ktos ma jakis pomysl to prosze o podpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj zamontowalem w swojej 328 gaz DREAM XXI omvl.

Wszystko by bylo fajnie ale przy wyrzucaniu na luz powyzej 1500obr samochod gasnie. Czy to moze byc kwestia regulacji czy cos innego. Aha i jeszcze jak stoi na wolnych obrotach to troszke rzuca silnikiem i leko faluja obroty, jak wcisne sprzeglo to sie uspokaja. Juz zglupialem, nie wiem co to moze byc. Jak ktos ma jakis pomysl to prosze o podpowiedz.

pozdrawiam

To normalka przy nowej instalacji. Musisz pojeździć kilka dni i po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów ponownie ją wyregulować. U mnie i moich znajomych było to samo i po wyregulowaniu jest OK. Podobno membrana w parowniku musi się ułożyć czy coś tam takiego :?: :oops:

lechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST KTOS KOMU E36 2,0 NA GAZIE II GENERACJI PALILA 21-22 LITRY GAZU PO MIESCIE ??? I TO WCALE NIE WKRECAM JEJ NON STOP...a moze cos slyszeliscie o takowym przypadku ?? nie wiem co robic ludzie mowia ze powinna 15 palic a ona czasami wezmie 18 ale najczesciej 21..na trasie ladnie od 13 (120-140) do 17 (do 210km/h) dodam ze za mna strasznie smierdzi jakby mieszanka byla za bogata...ale na ustawieniu jest ok niby...jaka moze byc przyczyna??
Marcin-coupe...BMW theBestMachineontheWorld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomosc z ostatniej chwili :)

Wlasnie zatankowalem po raz drugi - wychodzi, ze spala okolo 11,6 gazu...

Chyab niezle nie? :)

 

A... no i zatankowalem teraz gaz na Shell'u i powiem tak: na zwyklym gazie czuc roznice gaz/pb a na shellowskim prawie nie czuc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gas-pol.pl/wielopunktowy.htm

Co sadzicie? Korzystal ktos moze z ich uslug? Nie rozumiem dlaczego ceny sa tak niskie.. Planuje montaz gazu do swojej 318 z 92. Co polecacie w warszawie?

 

Ja proponuje Ci http://www.egp.pl zainstalowali mi. Zrobili to i estetycznie i skutecznie. Dziala swietnie! Sprawdzeni, bo to juz kolejna Beemka.

Maja rozne instalacje BRC, Landi, Prins itp. Z sekwencja lub bez.

Zawsze jednak bede proponowal Prinsa do bardziej wymagajacych bryczek.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory polecasz do mojej bmw? Wtrysku nie bede instalowal, nie stac mnie.

 

Zachodni wtrysk wielopunkt + katalizator od 1 550,- ?

 

Moge Ci podac na prv tel do Siedlec tam gdzie ja zakladalem - maja tam nizsze ceny niz w Wawie i montuja moim zdaniem b dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 318 rzeczywiscie moze i nie ma potrzeby zakladac Prinsa.

Mimo to w dalszym ciagu proponowalbym IV generacje tj wtrysk.

 

W Energy nie maja cen kosmicznych, a dostepne rózne instalacje i z wtryskiem np BRC i z mixerem.

 

Popytaj moze na 4 cylindry cos dobrego Ci zaproponuje ktos w dobrej cenie, moze wlasnie Prinsa.

 

Instalacje instalacjom nie rowne: jedne sie roznia sposobem kalibracji jak OMVL, ktore trzeba kalibrowac podczas jazdy (sic!), inne maja drogie podzespoly i jak sie cos rąbie to trudno zdiagnozowac jak w Landi (i komputer bardzo drogi).

 

Poswiecic czasu troche warto, szczegolnie jak placisz za cos troche kasy, a i autem swoim ulubionym chcesz pojezdzic dluzej.

Jak rozniece sa do 500 pln to czasem warto dolozyc, by nie zalowac - szybko przeliczajac roznica zwoci Ci sie po ok. 3 tankowaniach...

 

Spokoj i komfort jazdy nie do ocenienia. To lepsze niz rozpiiii... auto lub chociaz z permanetnymi klopotami, nieprawdaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wyposazona w instalacje gazowa firmy bigas :search: .oczywiscie jest to pelna sekwencja tzn.wtrysk cieklego gazu bezposrednio do kolektora...

Oj, coś kręcisz z tym wtryskiem w fazie ciekłej - ja znalazełm, ze Bigas oferuje instalacje z "wtryskiem" w fazie lotnej ...

 

niee, serio jest bigaz w fazie cieklej, montuja go w tym warsztacie co mi schrzanili wtrysk!! wiec nie polecam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekwencja jest najlepsza instalacja gazowa stosowana w autach polecam ja bo silnik potrafi byc na gazie zwawszy niz na benzynie!

 

a jak ze spalaniem??

 

czy na sekwencji mneij spali gazu?? czy wiecej??

 

mniej niż benzyny Ci nie spali. Zasadniczo w instalacjach sekwencyjnego gazu chodzi o to, żeby moc auta nie spadła tak jak w przypadku zwykłych instalacji ze zwężką w dolocie. Na gazie masz możliwość strojenia gazu przez komputer. Mogą ci zrobić tak aby palił tyle samo gazu, ale może mieć trożkę słabsze osiągi, albo zeby auto jeździło tak samo na benzynie jak i na gazie tylko, że wtedy może palić litr lub dwa więcej. Polecam sekwencje ponieważ przy zwykłych instalacjach dzieje się czasami tak, że auto zamiast spalać 13 lub 14 litrów gazu pali 20-22 litrów :shock: Ile Ci obecnie pali auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekwencja jest najlepsza instalacja gazowa stosowana w autach polecam ja bo silnik potrafi byc na gazie zwawszy niz na benzynie!

 

a jak ze spalaniem??

 

czy na sekwencji mneij spali gazu?? czy wiecej??

 

mniej niż benzyny Ci nie spali. Zasadniczo w instalacjach sekwencyjnego gazu chodzi o to, żeby moc auta nie spadła tak jak w przypadku zwykłych instalacji ze zwężką w dolocie. Na gazie masz możliwość strojenia gazu przez komputer. Mogą ci zrobić tak aby palił tyle samo gazu, ale może mieć trożkę słabsze osiągi, albo zeby auto jeździło tak samo na benzynie jak i na gazie tylko, że wtedy może palić litr lub dwa więcej. Polecam sekwencje ponieważ przy zwykłych instalacjach dzieje się czasami tak, że auto zamiast spalać 13 lub 14 litrów gazu pali 20-22 litrów :shock: Ile Ci obecnie pali auto ?

 

Obecnie to różnie wlasnie pali duzo w meiscie ale miasto małe, benzyny spali w miescie 14 litrow wydaje mi sie ze duzo, na trasie 10l nie przekraczajac 120km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.