Skocz do zawartości

Przekonajcie mnie żebym nie kupował 530D touring


maxiek

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie chodzi mi o to, czego moge się spodziewać jak kupię a nie znalazłem (może nie umiem dokładnie) na forum.

Podoba mi się to autko bardzo, chcę mieć wygodne duże kombi, koniecznie w automacie, z mocnym, ale oszczędnym silnikiem, stosunkowo nei drogie w utrzymaniu (na Imprezę mnie nie stać [serwis])

Jeśli to auto nie dla mnie to przekonajcie mnie racjonalnie dlaczego.

 

Z góry dzięki.

 

 

P.S. To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich użytkowników, jak i tylko ogladających. (nie mogłem znaleźć tematu "witojcie" ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś można wywnioskować, że jedynym argumentem przeciwko zakupowi Imprezy były koszty serwisu. W takim razie pewnie kupisz Imprezę. Ale z drugiej strony popatrz na design, wykończenie, wyposażenie, komfort, wielkość... Wszystko (inne) właściwie przemawia za 5-tką.

 

BTW: Subaru dopiero od 2008r będzie żenione z dieslem. A piąteczka, przy wszystkim co ma, a co wymieniłem wyżej, spali pewnie podobnie (ale nie mam żadnych inf. dot. spalania).

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupię imprezy choć bym chciał, bo posiadanie samochodu nie polega na tym żeby się modlić żeby się nic nie stało bo ... kaplica.

O imprezie napisałem, żeby mieć porównanie kosztów.

Chciałbym miec imprezę, oczywiście w benzynie 2,0T, ale j.w. za drogie utrzymanie auta. Szczerze miałem nadzieję że 530D będzie duzo tańsza

A jak juz nie sportowe auto to chcę duże, wygodne, ale dość mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mocnego diesla w luksusowym opakowaniu, to 530d jak najbardziej Ci przypadnie do gustu. Przy zakupie auto warto sprawdzić w serwisie, bo "potencjalne wydatki" w dieslach są zawsze większe. Zwróć też uwagę na pracę skrzyni, bo w automacie to szczególnie istotne (i drogie).

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badz uczulony na krecone liczniki. Bardzo rzado trafia sie 530d z malym przbiegiem, przewaznie te samochody robia po 30-40 tys km rocznie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jeden z kolegów na forum pisał, że osobiscie widział 530d z 2003 (chyba) która miała 540kkm :jawdrop: Kupił ją handlarz za psie pieniądze i założe się ze po przekroczeniu granicy miała niewiele poniżej 200kkm :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wg. mnie koszty utrzymania e39 530d nie sa takie male, nie mowie tu o takich awariach jak skrzynia biegow (przezylem), wymiana klockow + tarcz, opon i roznych rzeczy eksploatacyjnych nie naleza do malych

 

z drugie strony jezdzisz samochodem, ktory charakteryzuje sie swietnymi wlasciwosciami jezdnymi, przyspieszenie i elastycznosc jest rewelacyjna, spalanie zaskakujaco niskie + prestiz (rowniez w wersji touring :) )

 

nie wiem jakiego masz civika, ale koszty utrzymania przecietnych (sorry, bez obrazy, ale civik jest dla mnie przecietny) japoncow sa przewaznie duzo nizsze

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o to, czego moge się spodziewać jak kupię a nie znalazłem (może nie umiem dokładnie) na forum.

Podoba mi się to autko bardzo, chcę mieć wygodne duże kombi, koniecznie w automacie, z mocnym, ale oszczędnym silnikiem, stosunkowo nei drogie w utrzymaniu (na Imprezę mnie nie stać [serwis])

Jeśli to auto nie dla mnie to przekonajcie mnie racjonalnie dlaczego.

 

Z góry dzięki.

 

 

P.S. To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich użytkowników, jak i tylko ogladających. (nie mogłem znaleźć tematu "witojcie" ;) )

 

Twoj tytul mnie troche dziwi...........to tak jakbys wszedl do sklepu i zapytal wlasciciela w czym moze byc gorszy kg ziemniakow sprzedawany u niego od tego co oferuje sie w sklepie obok :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o to, czego moge się spodziewać jak kupię a nie znalazłem (może nie umiem dokładnie) na forum.

Podoba mi się to autko bardzo, chcę mieć wygodne duże kombi, koniecznie w automacie, z mocnym, ale oszczędnym silnikiem, stosunkowo nei drogie w utrzymaniu (na Imprezę mnie nie stać [serwis])

Jeśli to auto nie dla mnie to przekonajcie mnie racjonalnie dlaczego.

 

Z góry dzięki.

 

 

P.S. To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich użytkowników, jak i tylko ogladających. (nie mogłem znaleźć tematu "witojcie" ;) )

 

Twoj tytul mnie troche dziwi...........to tak jakbys wszedl do sklepu i zapytal wlasciciela w czym moze byc gorszy kg ziemniakow sprzedawany u niego od tego co oferuje sie w sklepie obok :?

 

???? osssso chossssi?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko OK :wink: ale chyba tytul tego tematu ma odmienne znaczenie co tresc i info jakie chcesz otrzymac wynikajace z tresc postu.

Przekonajcie mnie zebym NIE KUPOWAŁ..........tu sa fani, zakochani milosnicy tej Marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie kupuj 530D touring - na twoim miejscu bym tego nie robił :idea:

 

chodzi mi o bardziej konstruktywną krytykę, bo jak napisał Paweł Sitek wiem że są tutaj miłośnicy marki, ale ma ona na pewno wady i te właśnie chcę usłyszeć, jeśli mnie przekonają że mnie na usuwanie tych wad nie stać, to wolę to usłyszeć od Was, niż potem się zastanawiać skąd wezmę np 2 tys (jesli tyle kosztuje?) na wymiane rozrządu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak pytasz to znaczy,ze Cie nie stac.Bez obrazy.Ja kupiłem co prawda nie 530d ale 525tds.Wydawała sie zadbana i dobrze utrzymana ale posypało sie pare drobiazgów(m.in zawias,centralka ABS-u etc.) i 4 tys pln poszły ot tak.BMW jest drogie w utrzymaniu nie ma sie co czarowac.Ale jak kupisz dobry egzemplarz to bedzie Ci długooo i dobrze słuzył.Uwazaj na automat w 530d.Mój mechanik mówił,ze te skrzynie sa za słabe do tego motoru i czytajac fora BMW widze,ze to niestety prawda.To samo tyczy siódemek.Ale jak kupisz to bedziesz zadowolony.Ja sam tez przesiadam sie zaniedługo spowrotem do BeeMy z 3 litrowym dieslem tylko nie wiem czy E39 czy e46.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy finansowo odczuje dużą różnicę po przesiadce z Hondy Civik?

 

między hondą, toyotą, mazdą a BMW jest przepaść w kosztach utrzymania

poza tym civic to nie ta klasa co BMW 5, więc tym bardziej te koszty bedą dużo większe, w BMW zawsze coś się znajdzie do zrobienia :D

BMW dużo daje ale też dużo za to żąda...

tylko 1.8 ale daje rade;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie postaram przekonac zebys nie kupowal 530D Touring tylko 530D wersji sedan

Kombi nie wyglada za fajnie, jest za "tatusiowate", czego bys nie robil M-pakiety, felgi to i tak zawsze bedzie jezdzil rodzinnym kombikiem.

 

Bagaznik wcale nie jest wiekszy (do rolety), no moze jedynie dostep i otwor bagaznika, ale co bedzie wozil lodowki i szafki... Watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zalezy do czego samochod ma sluzyc, ja jestem dosc mlodym czlowiekiem (przynajmniej mi sie tak wydaje :) ), a mimo wszystko szukalem tylko kombi, gdyz:

 

- do srodka wrzucam 2 rowery na weekendowe wypady i nie martwie sie, ze za szybko jade

- do srodka bez problemu wchodzi mi caly sprzet windsurfingowy (oczywiscie oprocz 2 desek, ktore ide na gore)

- jadac w 4 osoby na narty nie trzeba sie ograniczac

- bylo mnostwo innych sytuacji, gdy dodatkowa przestrzen sie przydala (lodowek, kuchenek, swiniakow, workow z ziemniakami w buni nie woze :) )

 

poza tym, czarne bmw touring mniej sie kojarzy z dresami... ale to tak na marginesie :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to widzę tylko jeden poważny argument przeciwko E39 530d kombi - to, że to kombi :lol: - mnie osobiście beemki w tych wersjach nadwoziowych niezbyt się podobają. Ale przyznaję, że argument nie jest za mocny biorąc pod uwagę, że zainteresowanemu może się takie kombi podobać.

 

Tak właściwie, to koszty utrzymania zależą częściowo od kosztów części zamiennych, ale też w dużym stopniu od awaryjności samochodu. BMW do awaryjnych raczej nie należą. Jednak trzeba sobie zadać pytanie czego się oczekuje od samochodu - kupując BMW mocno pod uwagę bierze się radość z jazdy - gdyby kierować się tylko rozsądkiem, to wszyscy pewnie by japońcami jeździli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzięki wszsystkim za odpowiedzi, doszedłem do wniosku takiego że jednak nie jest tak źle i mozna się na takie autko pokusić.

więc:

ponieważ Impreza jest dla mnie za droga

a nie znajde w dobrym stanie civica type-r to poszukam 530D Touring i bedę rozkoszował sie wygodą i spokojem jazdy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.