Skocz do zawartości

Różnica pomiędzy 318is a 320i


el-magico

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Niedlugo mam zamiar kupic BMW Serii 3, i tu lezy pies pogrzebany.

Caly czas nie moge sie zdecydowac jaki silnik wybrac. Zastanawiam sie nad 316i , 318i i 318is. Nad dwoma pierwszymi zastanawiam sie glownie ze wzgledu na koszty. Dosc niskie spalanie, etc. Pare dni temu zwrocilem uwage na model 318is. Kumpel mnie straszyl, ze to walki rozrzadu sa drogie itd. Czy powinienem sie tym martwic? Jaka jest roznica w spalaniu w porownaniu do 316i i 318i? Zalezy mi na niskich kosztach uzytkowania bo nie mam stalego zrodla pieniedzy. Czy warto zastanowic sie tez nad 320i?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi na niskich kosztach uzytkowania bo nie mam stalego zrodla pieniedzy. Czy warto zastanowic sie tez nad 320i?

 

Moim skromnym zdaniem jeśli głównym kryterum są koszty to nie masz się co pakowac w 320i.

Pewnie włożysz gaz więc sporo droższy niż do 4 cylindrówki. Wymiana oleju sporo droższa bo musisz kupowac 2 bańki itp.

Jeśli chcesz sobie pojeździc w miarę oszczędnie to polecam model 318i już z nowszym silnikiem na łańcuchu rozrządu. Wyszedł on jakoś pod koniec 93r.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze ostro myslisz o kosztach... wiec proponuje 318is... spalanie prawie jak w 320i moc prawie tez..ale tansze utrzymanie... chociazby ze wzgledu na to iz zawsze masz dwa gary mniej... powiem szczerze ze w tej chwili e46 ponizej 2002 trudno znalezc w dobrym stanie... co do e36 to chyba trzeba byc przygotowanym na to ze kilka tysiecy trzeba wlozyc z miejsca... jesli ktos chce jezdzic ... a nie tylko toczyc sie w padle ze znaczkeim BMW
http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
mam 318is i jak na razie 320 nie daje rady ale możliwe że to dla tego ze mam trochę podkręconą is-kę

skąd ty żeś wytrzasnął 170KM?

niedawno był na Allegro 318iS z silnikiem Ac Schnitzer własnie o mocy 170KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 318is i jak na razie 320 nie daje rady ale możliwe że to dla tego ze mam trochę podkręconą is-kę

skąd ty żeś wytrzasnął 170KM?

niedawno był na Allegro 318iS z silnikiem Ac Schnitzer własnie o mocy 170KM.

Ac Schnitzer chyba zakłada swój bodykit a nie m-pakiet.

Jest tutaj cos takiego http://www.bmwauto.net/318is_coupe_3.php3

i szczerze mówiąc nie wierzę w to.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem znaleźć już tamtego ogłoszenia... Hartge czy Ac Schnitzer nie ograniczają sie do rozwiercenia silnika, przeróbki tych firm są o wiele szersze...

pakiet do iS Ac Schnitzer jest dostępny u polskiego dealera, ale za jakieś chore pieniadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma E36 320 a kumpel E36 318is. Oba w stanie dobrym(idealne w salonie;)) Serwisowane, naprawiane od razu. Kiedy się ścigaliśmy przy starcie moja była trochę lepsza a na trasie on musiał więcej wymagać od swojej ie-ski. Prędkość max oczywiście 2,0 większa. Mój silnik żyje a jego już niestety nie. Panewka zaczęła dzwonić i po silniku. Z mojego doświadczenia wiem że 6r są wytrzymalsze i szybsze.

Moje auto.................................

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=727088#727088

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 320i vanosa żywego silnik w idealnym stanie jeżdze na bęzynie orlen verwa, kumpel ma 325 niby silnik większy ale zagazowany sekwencją dobrej firmy, jak wsiadł do mojego 320 i się przejechał to mówi że mój ma lepsze przyśpieszenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma 325 niby silnik większy ale zagazowany sekwencją dobrej firmy, jak wsiadł do mojego 320 i się przejechał to mówi że mój ma lepsze przyśpieszenie

Tak to jest...

Po 1 gaz w BMW.... dlamnie bez komentarza!!!

Po 2 tak to jest jak się dba o auto. A nie tylko leje i się jeździ. Jak przyjechałem w moje stare strony to jak kumpel się przejechał to myślał że mam 2,5 :) :lol: A ja mam tylko 2,0 bez vanosa :D

Moje auto.................................

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=727088#727088

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy jest różnica w mocowaniu silnika M40 a silnika 2.0 (bez vanos'a) w budzie?? To znaczy czy muszę kupować poduszki albo w ogóle całe mocowania przearabiać?? Czy jest wszystko plug&play??? Wyjmuje wkładam skręcam??? Chodzi mi o samo mocowanie silnika 2.0

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wypowiadam sie jako posiadacz 2.0 i 1.8IS:

 

"2.0 pali mi ok 12-13l w miescie i ok 9 na trasie (zaznaczam, ze na trasie jezdze z predkosciami 180-200)"

 

Niezłe stwierdzenie :) ale chyba coś w tym jest,bo sam ostatnio jak leciałem na południe kraju,to miałem podobne odczucia.

Chodzi o to,że jadąc np 150km/h ekonomizer wskazywał nieco przed 10 i rzeczywiście sie to potwierdziło.

Zaskakujaca tez jest płynnosc i bezproblemowość przy wyprzedzaniu.

Ani razu nie miałem wciśniętego gazu do podłogi(nawet przy wyprzedzaniu) a pomimo to sprawnie się jechało.

 

Jeśli więc chodzi o pytanie: 4 gary czy 6?

Odpowiedz może być tylko jedna...six of course:),bo od przybytku głowa nie boli a odwrotnie to i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.