Skocz do zawartości

Co oznacza w E32 735 kontrolka ABS ????


scorpion

Rekomendowane odpowiedzi

Co pewien czas przy różnych prędkościach zapala mi sie kontrolka ABS i już wówczas nie zgaśnie aż do momentu ponownego uruchomienia silnika. W związku z tym mam pytanie, co to własiciwie oznacza i co należało by wówczas zrobić. A może to normalne i niuc nie trzeba z tym robić :-) ....
sCorpioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez czasem sie zapala ABS. Aby go wylaczyc tez musze wylaczyc zaplon. Pamietaj, ze gdy zaswieci sie ta kontrolka system ABS nie dziala. Trzeba by sprawdzic czujniki przy kolach, bo pewnie to ktorys z nich czasem nie kontaktuje.

pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo ... byłem już w serwisie Bosha .... czujnik od ABSu ... trzeba pojechać na komputer aby stwierdzić który to czujnik ... wymienić i po sprawie.

Potwierdzam. Mialem to samo w E-39 pojechalem na komputer , czujnik wymiana i po sprawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pewien czas przy różnych prędkościach zapala mi sie kontrolka ABS i już wówczas nie zgaśnie aż do momentu ponownego uruchomienia silnika. W związku z tym mam pytanie, co to własiciwie oznacza i co należało by wówczas zrobić. A może to normalne i niuc nie trzeba z tym robić :-) ....

 

Ja tak miałem jak założyłem koła o różnych profilach na przód i tył...

 

ABS opiera zasadę działania na czujnikach obrotu poszczególnych kół. jak chodzą nie równo to znaczy, że jakieś się blokują i trzeba odłączyć hamowania... a jeśli nie hamujesz w tym czasie to albo czujnik jest walniety, albo koła kręcą się nie równo (bo profile są różne... ) :)

 

pozdrawiam

Marcin 750

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff i tu muszę się zgodzić z przedmówcą, Faktycznie miałem na pewien czas założone gumy przodu 205x50x15 a z tyłu 225x60x15 i wówczass zaczeły się dziać te numery z ABS-em. Wczoraj zmieniłem z przodu gumy na takie jak mają być 205x65x15 i nie ma problemów z ABS-em kontrolka ani raz nie zaświeciła pomimo że zrobiłem już ok 600 km po zmianie gum a poprzedni świeciła po przejechaniu 10 km albo i wcześniej.... Tak więc problm rozwiązany in dziekuję wszystkim za pomoc.
sCorpioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.