Skocz do zawartości

525 TDS 94r. .................. 5 tys. OBROTÓW


PiotrWawaBmw

Rekomendowane odpowiedzi

odcięcie jest w benzynie w dieslu jest limiter :8)

 

Inną sprawą jest że nie wiem po co kręcić na biegu TD/TDS do 5tyś :duh: przecież już dawno wtedy samochód przestał przyspieszać,jedynie spalanie idzie do góry i silnik dostaje po dupie :wink:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie.

 

Ja to robię raz na jakiś czas, na przykład po grzebaniu przy silniku (akurat kilka dni temu zmieniałem uszczelki pod kolektorem dolotowym, przy okazji czyściłem EGR) - żeby zobaczyć czy się bez problemu wkręci, czy za bardzo nie dymi, tak w ramach kontroli stanu silnika i jakości wykonanej pracy.

 

Na co dzień tak nie jeżdżę, bo jak słusznie zauważasz nie ma po co, ten silnik idealnie pracuje i daje największą frajdę z jazdy w zakresie 2-3 (no może 3,5) tyś obrotów. Ale do 5 tyś przyspiesza, przy 5 tyś wyraźnie czuć jak przestaje.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie "PiotrJakub" też wymieniłem uszczelki pod kolektorem i przeca nie piszę aby kręcić cały czas silnik do 5 tys obrotów "Gierap" bo to męczenie sinika tylko od czasu dać mu mocnego kopniaka i sprawdzić a na codzień to jest DELEKTOWANIEM SIĘ PRACĄ SILNIKA od 3 do 4 tys mam już przejechane 270 tys. i mówie wam że żadnego dymku z tyłu nie mam

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo zmieniam bieg z 2->3 właśnie przy 60, wtedy mam może z 2,5 tyś obrotów.

 

 

 

 

Czyli chcesz powiedzieć, że jak jedziesz np 50km/h po miescie to jedziesz na dwójce???

 

:), no nie, po mieście śmigam najczęściej na 3, choć zdarza się i 4

Jak dla mnie przediał 50-70 km to idelny dla 3.

jak mam zamiar wrzucić wyższy bieg to raczej do 80, choć zdarza się i 100 i więcej :)

[OO=( )( )=OO]

Bardzo Miły Właściciel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.