Skocz do zawartości

Czy warto kupić?


radekcarlos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do kupienia Bmw 318i rok 1992.

Stan bardzo dobry,brak korozji.

Silnik pracuje dobrze(jako że znajomy sprowadził to nim jeździłem,pali średnio 8 na 100).

Nic nie piszczy,nie trzeszczy,elektryka działa.

Zadnych luzów z przodu,wspomaganie też nie piszczy.

Jadąc około 120 nie nosi równo się prowadzi,bardzo cicho w środku.

Tylko że ma przebieg 148 000,czy to realne dane,według książki serwisowej dwa ostatnie wpisy to 09.09.04-95 460 i 14.06.05-10 640.

Kierownicę ma w skórze i jest trochę wytarta.

Czy można sprawdzić czy licznik był cofany?

Tak to bardzo ładnie jeżdzi.

Czy te przebiegi mogą być realne?

Pyanioe do znawców bmw to ma być moje pierwsze i chciałbym aby było w miare dobre.

Za wszysykie odpowiedzi z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 PLN kosztuje w ASO przegląd sprawdzający przed kupnem. Lepiej wydać te pieniądze niż potem się władować.

 

Co do przebiegu mało prawdobodobne, mógłbym jeszcze uwierzyć, jakby auto faktycznie było BARDZO zadbane, wręcz wychuchane przez pasjonata, który na weekendy jeździł na przejażdżki... jednak jeszcze mniejsze prawdobodobieństwo ze względu na to, że jest to E36 318i. Bez urazy, ale jest wiele aut lepszych do "lansiarstwa".

 

Przeciętny zjadacz chleba w Polsce robi ok 1,5-2,5 tys km miesięcznie. W Polsce, gdzie ludzi nie stać na benzynkę i mają dupne drogi. Zakładając, że auto było sprowadzone... ech

 

Nie znam żadnej metody na sprawdzenie prawdziwego przebiegu w E36.

 

Co do wszystkiego: bez fotek nikt Ci nic nie powie...

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem samochodu nie ma co oceniac po przebiegu (szczegolnie, jezeli i tak nie mozna go zweryfikowac), tylko po stanie technicznym.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czasami sie uda i trzeba wieerzyc ja kupilem auto z 95 roku z przebiegiem 103 tys i wierzew ten przebieg auto bylo sprowadzone z niemczech od 1 wlasciciela rocznik 55 wszystkie kwit z ksiazka serwisowa 3 ostatnie przeglady robione w niemczech na ostatnim w 2006 mial stan licznika 96 tys podane jest na niemieckim przegladzie wiec realne popytaj moze gosciu miec jakies kwitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kolega sprowadzal to jaki problem spisac dane z umowy i zadzwonic do poprzedniego wlasciciela i poprostu spytac z jakim przebiegiem auto sprzedal.I juz wiesz na 100%.A od siebie dodam ze ten rocznik z takim przebiegiem mozna kupic ale napewno nie za pare euro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam kilka zdjęć.

Bardzo fajne bwm,tylko ta kierownica trochę przyciuchana na ten przebieg,ale skóra chyba ma prawo się sciuchać.

http://images23.fotosik.pl/75/b4f580adb90171eem.jpg http://images28.fotosik.pl/75/2b9611df657dd372m.jpg http://images21.fotosik.pl/402/0354e6116be16da6m.jpg http://images13.fotosik.pl/70/e83f5e97c8863c9fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg mało realny... ale nie jest nie mozliwy...

oceń po stanie technicznym...

wszystko zalezy też za ile masz go do kupienia...

Gała była raczej wymieniona... boczki są w kiepskim stanie jak na taki przebieg... miałem trójke z oryginalnym przebiegiem ... kupiłem miała ok 160 000 sprzedawałem ok 200 000 i boczki były dużo w lepszym stanie... ( nawet od kierowcy a tu jest zdjecie pasazera )

 

 

pieczatki to nie wszystko..pzoatym te ostatnie są nie z Bmw... dobrze jest gdy są jeszcze faktury na przeglady...

 

zależy ile kasy...jak dobra cena..dobrze jeździ ...to bierz 500 000 km nie ma napewno

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze przebieg jest realny- mozna go sprawdzic podaj kod poczt i nazwisko ost wlasciciela z briefu wchodzisz na strone www.dastelefonbuch.de

i pytasz jaki mial przebieg jak go sprzedawal. ksiazka serwisowa na 99% orginal z pieczatkami, no chyba ze to auto od jakies turasa albo araba.

Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie tu tkwi problem.Kupić BMW ale dobre.

Jest bardzo różnie znam takich co bmw w ciągu roku tak zdewastowali że każdego odrzuca.Wszystko zależy od właściciela.Trafi się taki co dba to samochód 20 letni wygląda jak nowy,a u innych nie ma na co patrzeć nawet w 5 latkach.

Najbardziej boli mnie ta kierownica,fakt obszyta skórą i przyciuchana.

Ostatnie pytanie do starych wyjadaczy bmw po jakim przebiegu na kierownicy ze skóry widać przetarcia?

Pozdrawiam.

Ogólnie bardzo mi się podoba i ładnie pracuje i fajnie jeżdzi.

A widziałem już dużo bmw w opłakanym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie tu tkwi problem.Kupić BMW ale dobre.

Jest bardzo różnie znam takich co bmw w ciągu roku tak zdewastowali że każdego odrzuca.Wszystko zależy od właściciela.Trafi się taki co dba to samochód 20 letni wygląda jak nowy,a u innych nie ma na co patrzeć nawet w 5 latkach.

Najbardziej boli mnie ta kierownica,fakt obszyta skórą i przyciuchana.

Ostatnie pytanie do starych wyjadaczy bmw po jakim przebiegu na kierownicy ze skóry widać przetarcia?

Pozdrawiam.

Ogólnie bardzo mi się podoba i ładnie pracuje i fajnie jeżdzi.

A widziałem już dużo bmw w opłakanym stanie.

 

Tak jak sam napisałeś - można zużyć samochód w ciągu kilku lat. Jeżeli ktoś jeździł tylko po mieście i ma do tego twarde łapy, to szybko wytrze kierownicę. Przebieg jaki podałeś jest możliwy - i czasem się jednak trafia - np. weźmy kogoś takiego jak ja - do pracy mam szybciej komunikacją niż samochodem (nie mówiąc o parkowaniu) - no to przebiegi robię małe.

 

Nie czepiaj się tak przebiegu - stan techniczny trzeba sprawdzić w serwisie i już - można kupić samochód z rzeczywistym przebiegiem 50 tys, a tak zajechany jakby miał 500 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co politykowac... Wziac na przeglad przed kupnem jak wypadnie dobrze to brac i kichac na reszte. Tez mialem pelno obaw przed kupnem, patrzylem na wszystko i wszedzie, kupilem, jezdze i jestem zadowolony a o to chyba chodzi... Uzywane auto ma to do siebie ze czy 50tkm czy 150tkm czy 300tkm jak sie ma cos zwalic to i tak sie zwali i pojdziesz w koszty, wiec jak chcesz gwarancji to idz do salonu a nie od dzis wiadomo ze do uzywanego auta dobrze jest miec z zapasie te 2-3 tysiace na ewentualne "niespodzianki". Przebieg to juz do znudzenia tluczony temat. Liczby mowia troche ale niewszystko, bo mozna przejechac samochodem 100tkm katujac go kazdorazowo a mozna jechac 200tkm spokojnie i kto by ktory pojazd wolal? Kupno uzywanego to ryzyk fizyk, a kto nie ryzykuje ten nie wygrywa :) Jesli auto Ci sie podoba i jest w dobrym stanie technicznym to kichac na reszte bo reszta jest do zrobienia a jak liczyc kazda zlotowke to zastanowic sie czy nie lepiej kupic cos mlodszego i z nizszej polki... Pozdrawiam i zycze udanego zakupu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, co do kierownicy, ja mam skore nieco juz wytarta a na liczniku mam rowne 201 tysiecy udokumentowane w pelni do dzis dnia... Jak mnie zacznie to irytowac to dam do tapicera i zrobie, to juz drobiazg dla oka, wazne by technicznie bylo ok, estetyke mozna sobie robic na raty az sie doprowadzi do pelnej swiezosci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. z kierownicą to nie da sie określić...

znam osobe która w nowym aucie wytarła kierownice przez 120 000km...

 

wszystko zależy czy miasto trasa... szorskie rece i czy się pocą...

jak ktoś ma ciagle spocone rece..to skóra dośc szybko siada... dlatego nie mozna tylk ona to patrzeć...

 

varrol ... w niemczech jest bartdzo mało osob które mają taką sytuacje jak ty... a autko jest z nimiec...

 

 

Jeśli chcesz kupic to auto podjedz doi mechanika... przejrzyj dokladnie papiery... wszytko zweryfikuj... może gdzies dopatrzysz sie jakis niescislosci... jesli nie.. a cena jest dobra to bierz... itak bvedziesz musiał troche kaski włożyc na wymiany eksloatacyjne... a jak auto jezdzi to i jezdzic bedzie... ( autko do znajomego ) bo u handalrza to nawet jak jezdzi to za tydzien może sie okazać że silnik trzeba remontowac a skrzynie wymienic...

 

jak to znajomy twoj to chyab Cie nie oszuka...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi.

Kupuję!!!!!

Będę kolejnym posiadaczem bmw-siły marki.

O takim samochodzie zawsze marzyłem ale kasa,kasa nie pozwalała.

A teraz mnie stać.

Nie nowe ale moje i niech ktoś mi powie że jak podjeżdża się bmw na stacje cpn to każdy patrzy!

Z zazdrości,

do tego samochodu trzeba mieć charakter i styl,co wszyscy użytkownicy tego forum i bmw mają.

I niech tak zostanie.

Pozdrawiam i dzięki!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez kiedś wierzyłem w te przebiegi ale szybko sie wyleczyłem,moje auto miało na tablicy 164 tys,a naprawde 205 tys,znalazłem to w papierach już po długim fakcie ,ponadto dobry mechanik ci powie po częściach u mnie tak było z bebnami hamulców tam akurat widać wyraznie ile sie to sciera przy około 200tys...

pozdrAwiam i lepiej do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do książki serwisowej - aby dowiedzieć się coś na ten temat należałoby się skontaktować z osobą która dokonywała tych przeglądów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i napisać.

Co do oryginalności pieczątek - można podrobić każdą - więc po samym wyglądzie można wnioskować tylko o ................ kontakt z wystawiającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skod wiesz ze licznik nie byl cofany przed przegladem???znam takich aparatow i tak praktykuja w niemczech a wiec niech sie ludza ci co mysla ze kupili auto z przebiegiem np.13-170 tys.przykro mi taka prawda

auto ma cofany licznik nawet jak jest stosunkowo mlode przy kazdym przegladzie.

 

 

 

 

 

 

 

pozdro

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.