Skocz do zawartości

Podlaskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 457
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Panowie słyszeliście o gościu z jurowiec co robi same automatyczne skrzynie?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten gosciu robi skrzynie juz tyle lat ze 80% uzytkownikow tego forum dopiero w kolyskach bylo gdy zaczynal….

Niestety na przestrzeni tego dlugiego czasu jego skutecznosc jest rozna.

Mam znajomych ktorzy byli zadowoleni a mam tez takich ktorzy byli bardzo wkurzeni :)

 

 

PS.Midparts w warszawie tez jest OK.

Edytowane przez KumatyWujek
MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To mój pierwszy post tutaj. Miło wreszcie należeć do ludzi skupionych właśnie tutaj, gdzie poziom merytorycznej dyskusji i ogłady autentycznie mnie zaskoczył in plus.

 

Szukam warsztatu w B-stoku i okolicach który zdiagnozuje zawieszenie w mojej e34. Chcę wiedzieć jakie części będę musiał zakupić, bo wymiana będzie później. Aktualnie przymierzam się do zrobienia vanosa, przejrzenia dolotu oraz serwisu filtrów i olei. To zrobię sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gosciu robi skrzynie juz tyle lat ze 80% uzytkownikow tego forum dopiero w kolyskach bylo gdy zaczynal….

Niestety na przestrzeni tego dlugiego czasu jego skutecznosc jest rozna.

Mam znajomych ktorzy byli zadowoleni a mam tez takich ktorzy byli bardzo wkurzeni :)

Od skrzyn automatycznych w bialymstoku polecam tadeusza sielawe na teczowej 2 bo to jeden z nielicznych ktorzy nie naciagaja klienta na niepotrzebne koszty.

 

PS.Midparts w warszawie tez jest OK.

 

Kolego a ten gość jak wymienia olej w skrzyni może orientujesz się czy odkręca mechatronikę czy nie?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tobie o plyte sterujaca?

95% mechanikow podczas wymiany statycznej nie odkreca plyty a jedynie mise,czysci magnes(y) i wymienia filtr.

Gdy zamowisz przeglad i ewentualne czyszczenie plyty sterujacej to kazdy ci zdejmie za dodatkowa oplata.

Obecne oleje do automatycznych skrzyn biegow zawieraja detergent ktory czysci plyte z syfu podczas pracy skrzyni wiec zdejmowanie jej ma jedynie sens w starych autach lub wtedy gdy ulegla ona uszkodzeniu.(zazwyczaj roczniki ponizej 2004 roku)

Czesta naprawa w np. skrzyniach mercedesa typu NAG1.

Najprosciej bedzie zadzwonic i uzyskac informacje u zrodla co za ile i kiedy….

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tobie o plyte sterujaca?

95% mechanikow podczas wymiany statycznej nie odkreca plyty a jedynie mise,czysci magnes(y) i wymienia filtr.

Gdy zamowisz przeglad i ewentualne czyszczenie plyty sterujacej to kazdy ci zdejmie za dodatkowa oplata.

Obecne oleje do automatycznych skrzyn biegow zawieraja detergent ktory czysci plyte z syfu podczas pracy skrzyni wiec zdejmowanie jej ma jedynie sens w starych autach lub wtedy gdy ulegla ona uszkodzeniu.(zazwyczaj roczniki ponizej 2004 roku)

Czesta naprawa w np. skrzyniach mercedesa typu NAG1.

Najprosciej bedzie zadzwonic i uzyskac informacje u zrodla co za ile i kiedy….

 

Ok kolego z tym że czytałem na forum ktoś opisał wymianę oleju skrzyni automatycznej i napisane było ze po odkręceniu mechatronika jeszcze od 3 do 4 litrów oleju spływa to taka wymiana filtra i misy trochę mija się z celem bo mimo wszystko zostaje stary olej.

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju podczas ktorej wymienia sie pozostale 1.5-3 litry(np. w konwerterze) nazywa sie wymiana dynamiczna i taki typ wymiany jest drozszy.

Zamawiasz wymiane dynamiczna u mechaniora i po klopocie.

Odkrecanie plyty sterujacej nie jest standardowa usluga przy wymianie oleju.

Tez widzialem takie filmy na youtube ze zapalency odkrecali sprawna plyte i udawali ze czyszcza osad ale to co tam bylo nie bylo warte przeprowadzenia tej operacji.

Po zdjeciu misy,obejrzeniu magnesow i zbadaniu przepalonego (lub nie) oleju mozna stwierdzic jaki typ wymiany nalezy przeprowadzic.

 

Typy to:

 

-statyczna (tansza)

-dynamiczna (drozsza)

 

PS.Jak auto jezdzi normalnie i biegi chodza bezproblemowo to lepiej przeprowadzic wymiane oleju na wiosne po okresie zimowym poniewaz czasem zbiera sie tam w oleju wilgoc(woda) co wplywa na kulture pracy skrzyni.

Drugim idealnym tipem jest zbadanie oleju markerem na obecnosc glikolu z plynu chodniczego (100zl marker w midparts)

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Szukam mechanika znającego się na bmw i który pomoże mi rozwiązać mój problem. Jest to moja pierwsza beemka e46 318i.

Mam wrażenie, że powinna chodzić lepiej. Fakt te 118km to nie jakiś szał, tym bardziej, że poprzednio jeździłem 100 konnym dieslem, ale wydaje mi się że powinna lepiej moja bemka się zbierać...no i mam tak, że jak przyspieszam to czuję jakby ją delikatnie kołysało, przytykało tak jakby chciała iść, ale coś nie może...dodam jeszcze, że czasami tego kołysania nie ma i przyspiesza równo. Może mnie ktoś naprowadzić co mam sprawdzić?

 

Wymieniłem wszystkie filtry, świece, miałem pęknięty przewód przy przepływce, więc zrobiłem to.Przepływkę w ogóle mam nie oryginalną, która podobno powyżej 2tyś obrotów wyskakuje z zakresów na komputerze, podmieniłem z kolegi przepływką ori i było tylko gorzej, zamówiłem boscha nową i to samo co z kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

Gdzie mogę w mojej bmw e46 zdjąć tzw "kaganiec"

 

Jestem z Suwałk.

 

Proszę o informacje.

 

Auto z Belgi?

Kolego moim zdaniem można by było aktualizacje zrobić ECU ale z tego co czytałem to na 99% można uwalić sterownik druga opcja chyba najtańsza to kupić DME i EWS z innego 320d najlepiej z tego samego rocznika żeby był pewniak lub sterownik o tych samych numerach, a trzecia opcja to chip . Musisz jechać do Kramkowskiego i pogadaj może on podpowie .

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z podlaskiego e60 w sedanie potrzebuje na podmiankę wzmacniacz antenowy bo mi radio nie działa hm?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fachowiec ktory nie ma swojej dziupli nie jest cudotworca :)

Nie ogladales reklamy w TV "badz bohaterem we wlasnym domu" ?

Kupujesz klucze,narzedzia,sprzet diagnostyczny i w ciagu tygodnia bedziesz swoim wlasnym "cudotworca".

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Siemanko

 

Panowie potrzebny dobry (DOBRY!) blacharz, do zrobienia E9 z '69r...

Do zrobienia w aucie wymiana progów i podłogi- wszystkie elementy mam nowe, więc myślę że dla fachowca nie powinno być problemu bo nowe blachy ori, wszystko pasuje, tylko wyciąć i wspawać nowe.

 

Kontakt na priv lub 518 406 096

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.