Skocz do zawartości

[e39]pytanko o spalanie


death666

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś mógłby mniejwięcej powiedzieć jak duża różnica jest w ilości spalania litrów wachy ,przy takiej samej jeżdzie w 3litrowym slniku disla a benzyny.wiem że w benzynce jest więcej koniuszy,ale ile to może być,2-3litry czy więcej.death666

 

Powie Ci że generalnie diesel pali mniej w trasie w mieście te różnice się zacierają, ale jak piszesz 2litry to jest +- ta różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mniejwięcej powiedzieć jak duża różnica jest w ilości spalania litrów wachy ,przy takiej samej jeżdzie w 3litrowym slniku disla a benzyny.wiem że w benzynce jest więcej koniuszy,ale ile to może być,2-3litry czy więcej.death666

 

koniuszy może i ciut mniej jest, ale za to niutono-metruszy to juz jest duużo więcej w x30d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 530d pali 6,6litra a jak jade trasa i mocniej naciskam pedał gazu pali koło 7 - 7,5 litra jak jade kolo 200 km/h pali troche ponad 8 litrow

 

To sa wartości zdecydowanie poza zasięgiem 530i. Przy mocnej jezdzie (ok. 200 km/h) na trasie łyknie 13-14.

 

Poza tym czy różnica wynosi 2-3 litry? Przy normalnej (dosyć szybkiej) jezdzie po Warszawie pali mi ok. 18. Nie wiem ile pali 530d w mieście ale strzelalbym ze pewnie z 11.

 

Reasumujac: moim zdaniem różnice w spalaniu są ciut większe no i do tego jeszcze wyższy koszt samego paliwa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 530d pali 6,6litra

Przy bardzo spokojnej jeździe moje 530i pali 8-8,5.

 

jak jade kolo 200 km/h pali troche ponad 8 litrow

W to mi trochę trudno uwierzyć, ponieważ opory powietrza przy tej prędkości są już ogromne, ale nie mam żadnych osobistych doświadczeń z tym silnikiem, więc OK. Mój przy takiej jeździe spali z 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 530d pali 6,6litra a jak jade trasa i mocniej naciskam pedał gazu pali koło 7 - 7,5 litra jak jade kolo 200 km/h pali troche ponad 8 litrow

 

To sa wartości zdecydowanie poza zasięgiem 530i. Przy mocnej jezdzie (ok. 200 km/h) na trasie łyknie 13-14.

 

Poza tym czy różnica wynosi 2-3 litry? Przy normalnej (dosyć szybkiej) jezdzie po Warszawie pali mi ok. 18. Nie wiem ile pali 530d w mieście ale strzelalbym ze pewnie z 11.

 

Reasumujac: moim zdaniem różnice w spalaniu są ciut większe no i do tego jeszcze wyższy koszt samego paliwa :mrgreen:

 

Trochę sporo Ci pali mi w 528ia po mieście 12litrów /500mk robię/ w trasie 8 litrów / 800 km robię/, w 7 /3.0/ po mieście 14 l wtrasie około 10litrów, pamiętam jak 328 paliło podobnie, może z litr mniej od 5, tylko 328 duuuzo trudniej było nie cisnać :lol:

 

ps. koszt paliwa wyzszy, ale serwis w dieslu rekompensuje ta różnice i jeszcze na frytki zostanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sporo Ci pali mi w 528ia po mieście 12litrów

 

A mi 528iA paliło 16 po mieście :D

Ale jeżdżę mało ekonomicznie więc uważam że takie spalanie jest adekwatne do mojego stylu jazdy :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sporo Ci pali mi w 528ia po mieście 12litrów

 

A mi 528iA paliło 16 po mieście :D

Ale jeżdżę mało ekonomicznie więc uważam że takie spalanie jest adekwatne do mojego stylu jazdy :8)

 

Szczerze jak cisnę e39 to też 15 litrów potrafi spalić, ale przy normalnej jeździe do /140km/h / po mieście to naprawdę 12l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wg katalogu różnica w spalaniu w cyklu mieszanym między 530i-530d to jakieś 2,5L-3L /100km. W mieście ta różnica jest większa - nawet 4L w przypadku porównania automatów, najmniejsza na trasie około 2L.

 

Mnie e39 530i pali kiedy jeżdżę dynamicznie , tylko po Łodzi , non stop włączoną klimą 15L. Na trasie można spokojnie zejść do 10. Średnia z kompa na odcinku kilku tysięcy kilometrów to około 11,5 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.