Skocz do zawartości

Ile oleju wchodzi do e30 M40

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Przepraszam za pytanie ale ile oleju wchodzi do silnika 1.8 m40 z e30-stki. Pewnie było na forum ale nie znalazłem. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.
Opublikowano
4 litry. No troszeczkę zostanie na dnie w baniaku, bo inaczej będzie na styk w miarce, (a musi być deczko mniej).
Opublikowano
  • Autor
Dziękuje. Znalazłem tez w necie info że wchodzi 4.25l Pewnie kwestia filtra oleju.
Opublikowano
Ej! Uważaj z tym 4 litry! Ja odkręciłem spust, BA! zdjąłem miskę bo wtedy akurat musiałem ją pospawać, dodatkowo wyjąłem filtr oleju i samochód tak stał w piwnicy na kanale całą noc i rano wlałem około 3,8 litra i poziom miałem 2mm ponad max! Także jak masz bańke 4l to Broń Boże nie wlewaj wszystkiego bo przelejesz solidnie. Na moje oko powinno się lać około 3,6-3,7 litra
Opublikowano
no to jest zagadka bo u mnie po wlaniu pelnego baniaka 4 litrowego stan na bagnecie to troszke ponad 3/4 pomiedzy max a min.a jest to poj.1.6
Opublikowano
ja w silniku m40 b18 zalewam 4.5l i jest prawie pod kreskę max więć nie wiem w czym są takie różnice??????? znajomy też mieści spokojnie 4.5l i nawet katalog mobila tak podaje.. :?:

Było - BMW - E36 318i 113KM M40B18 1991

Jest - BMW - E46 318i 143KM M42B20 2003

+ - BMW - E90 318i 143KM M43B20 2010

Opublikowano

wszelakie watpliwosci moze jeszcze rozwiazac identyfikator vin.po wpisaniu ostanich kilku cyfr numeru nadwozia mamy podane ile i do czego nam sie miesci plynow(silnik,most,skrzynia,wspomaganie,chlodzenie+ew klima,plyn hamulcowy)o ile oczywiscie nie wykonalismy swapa :wink:

 

adresik juz na forum podawany byl;

 

http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi

Opublikowano

4 litry panowie wchodzi, jeśli nie zmienia się filtra oleju (a każdy zmienia) to 3.75 litra.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano
mattiss kiedy wam te drogi naprawia jechalem przez Wroclaw ostanio i jezdem nadal w szoku.popieram 4l.
Opublikowano
mattiss kiedy wam te drogi naprawia jechalem przez Wroclaw ostanio i jezdem nadal w szoku.popieram 4l.

 

Daj Pan spokój :D Drogi wrocławskie to taki szlam, że ciężko o drugie tak ciekawe trasy w tym kraju... :mad2:

Ale pocieszam się cały czas, że te wszystkie objazdy i korki mają na celu polepszenie standardu poruszania się po Wrocławiu w przyszłych latach. Faktem jest, że w całym chyba kraju nie ma robót drogowych na taką skalę jak we wro :twisted2:

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Opublikowano
mattiss kiedy wam te drogi naprawia jechalem przez Wroclaw ostanio i jezdem nadal w szoku.popieram 4l.

 

Daj Pan spokój :D Drogi wrocławskie to taki szlam, że ciężko o drugie tak ciekawe trasy w tym kraju... :mad2:

Ale pocieszam się cały czas, że te wszystkie objazdy i korki mają na celu polepszenie standardu poruszania się po Wrocławiu w przyszłych latach. Faktem jest, że w całym chyba kraju nie ma robót drogowych na taką skalę jak we wro :twisted2:

 

Pozdrawiam

mattiss w Gdańsku co chwilę coś remontują, co chwilę objazdy, masakra, nienawidzę tam jeździć bo nigdy nie pojadę zaplanowaną drogą tylko muszę odkrywać Gdańsk na nowo bo coś pozmieniali...

Opublikowano
  • Autor
Wlałem 4.25 jak wyczytałem w instrukcji i mam 2 mm wyżej max:/ cholera cza będzie upuścić odrobinkę. Swoją drogą zmieniałem olej bo uszkodziłem miskę i musiałem ją pospawać. Wlałem półsyntetyk zamiast minerału i mam nadzieje ze nie zaszkodziłem silnikowi.
Opublikowano
Wlałem 4.25 jak wyczytałem w instrukcji i mam 2 mm wyżej max:/ cholera cza będzie upuścić odrobinkę. Swoją drogą zmieniałem olej bo uszkodziłem miskę i musiałem ją pospawać. Wlałem półsyntetyk zamiast minerału i mam nadzieje ze nie zaszkodziłem silnikowi.

1. Nie upuszczaj, może tak być, pewnei i tak troszeczkę spali, też tak mam.

2. Też zmieniałem ostatnio olej spawając miskę i pamiętaj że przez spaw bagnet pokazuje troszkę za dużo

3. Nie zaszkodziłeś, 10W40 możesz lać, ale nic lepszego!

Opublikowano
3,7 litra
Opublikowano

Proszę Moderatora o zamknięcie tematu, bo to totalny absurd!

To nie jest ankieta tylko proste pytanie, które wymaga krótkiej odpowiedzi. Zresztą ta została już udzielona 4 litry wchodzi do m40 z wymianą filtra. Jeśli nie wymienia się filtra to 3,75.

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.