Skocz do zawartości

Czy hamulce w 318is coupe powinny sie tak grzac?


krzysiek88333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam pytanko do was koledzy a szczególnie do tych którzy maja BMW 318is coupe !!!!!:

mianowicie: po zakupie mojego BMW wymienialem hamulce z tyłu nowe tarcze i klocki z przodu nowe klocki! i myslałem ze hamulce sie tak grzeja bo sie musza dotrzec! ale jezdze juz 2 miesiace i dalej to samo takie ciepło bucha jak sie reke przyłoszy do alufelgi ze szok boje sie czy mi przez taka temperature z łozysk nie wytopi smary albo cos!!! czy tak powinno byc czy nie powinny sie tak grzac??????? dodam ze jezdze dosc szybko i dosc czesto uzywam hamulca!Pomóżcie!!!!!!!!!!

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje podnieść każde koło i sprawdzić czy zaciski nie stanęły co zazwyczaj jest głównym powodem przegrzewania się hamulcy.

Jeżeli wykluczysz taką opcję to możesz się zająć diagnozowaniem czy tarcze nie są przegrzane... Jeżeli zmieniły kolor z pierwotnego (metalicznego) na fioletowy bądź istnieją na owej przebarwienia to możesz już sie z nimi pożegnać. Zawsze będą się grzały co się równa, przede wszystkim gorsza skuteczność hamowania, zniszczenie klocka i takie tam inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystalem wasze rasy i nic z tych rzeczy wszystko w normie!!!!

niewiem chyba to od mojego stylu jazdy!!!bo jak wracam do domu to przez 3km mam pełno zakretów i hamuje moze to dlatego!a co do jazdy to taki kamikadze nie jestem ale sami wiecie ze bmw 90km/h nie da sie jeździc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim wypadku proponuje ci przeczytac dokladnie ksiazke na temat sportowej jazdy samochodem z tylnym napedem. Nie pamietam tytulu ale sprawdze to no i przedewszystkim przestac hamowac tam gdzie mozna sciac zakret i dodac gazu a NAJWAZNIEJSZE przestac tak czesto uzywac hamulca, jak jade za kims kto co chwila hamuje to dostaje bialej goraczki z calym szacunkiem dla ciebie kolego ale auto mozna swietnie zatrzymac lub zwolnic redukujac biegi a do tego da ci to zawsze nawet podczas hamowania mozliwosc jakiejkolwiek reakcji i trzymania auta w odpowiednim momencie obrotowym co sie rowna szybszemu przyspieszeniu np po wyjsciu z zakretu.
Orginał to orginał reszta to po prostu szpan...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bema ma dosc wydajne hample i dobrze chlodzone wiec z przegrzaniem przynajmniej ja nie mialem problemu nawet gdy ze 170 hamowalem do zera-zamkniety przejazd za zakretem. (w golfie kiedys spalilem hamujac ze 120) moze masz jakies chu chu materialy???
POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki TRW to nic innego jak Lucasy też mam je i są super a jak chcesz mieć oryginały to kup ATE i będziesz miał jak z fabryki he

co do stylu jazdy gościu "swies_daniel" ma racje to jest tylny napęd i trzeba sie nauczyć z niego korzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styl jazdy sytylem jazdy... troche zeszliście z tematu... jeżeli grzeje się fela (a napewno tak jest bo jak są gorące hamulce to automatycznie fela też) nie znaczy to jednak że aż tak strasznei grzeją się hamulce, może to jakieś łożyska albo coś, tak czy inaczej chciałem tylko powiedzieć żebyś może RAZ wrócił z pracy spokojniej i wtedy będzie jasne co i jak, bo jak fela i tak zagrzeje się nadmiernie to czas na poważnie zacząć szukać przyczyny.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łozyska napewno nie nic z tych spraw ani szczeki bo auto na luzie leci jak szalone nic nie hamuje i nic nie buczy i piszczy!!!!!!!a co do tego hamowania to nie hamuje tylko na ostrych zakretach ale musze tez hamowac bo inne auta sie wleka jak niewiem a drogi sa po prostu "autostrady"hehe ale znowu nie grzeja sie do czerwoosci czy cos ale od alusa bije ciepło!!!!!! a jak sie dotkne reka przez felge tarczy to troche parzy!!!!!!!!Panowie to nie jest tak okropnie nagrzane ale sie grzezja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.