Skocz do zawartości

Pytanie do użytkowników X5!


Robert32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Napiszcie mi coś o eksploatacji i awaryjności X5. Przymierzam się do kupna z silnikiem 3.0D 218KM z roku 2003/2004. Czy to dobre egzemplarze i czy ten silnik jest OK. Może lepszy 184KM. Jaka skrzynia lepsza manualna czy automat? Ile pali przy spokojnej jeździe. Piszcie jak najwięcej będę bardzo wdzięczny.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
według mnie to manual (kazdy ma inne zdanie, automat jest komfortowy, manual cos dla zabawy itp.) OSobiscie mam X5 3,0D 218 KM , polecam go pali mi od 7 do 8 litrow przy spokojnej jezdzie, a przyspieszenie ma to samo co benzyna231 KM , a ile oszczędniejszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Witaj,

 

1. 218 koni lepszy

 

2. O ile masz taką możliwość bierz od M.J. 2004 (model rocznikowy) - będziesz miał samochód po "fejslifcie" i, co najważniesze, z X-Drive i paroma innymi duperelkami w standardzie

 

3. Do tego auta i tego silnika - automatic

 

4. Pali relatywnie dużo ale, moim zdaniem, nie ma to znaczenia przy pozostałych super walorach tego auta. Mój pali 19-21 po mieście. Ale on nie jest z tych oszczędnych a i ja nie mam lekkiej nóżki...

Pozdrawiam


PN

BMW Klub Polska

E34 525i '93

E36/8S '98

E53 4.6is '03

E36 325i '91-'92 SPRZEDAM BARDZO DROGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 3.0d manual. Różnice po face liftingu są symboliczne, i chociaż właśnie taki mam, to wielkiej różnicy nie widzę. Piękne, ekonomiczne i dyskretne zestawienie. 218 KM należy szybciorem podnieść do 240 KM i 600 Nm momentu (circa 15 minut na hamowni). Całość chodzi jak poezja i rekomenduję. Może ASO jest rozczarowujące, ale to temat na inny post.

 

Aha, to pierwsze moje BMW, wcześniej jeździłem japończykami i VW. To niesamowite, ile BMW zbudza agresji na drodze...

 

:) Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak trafi się dobry egzemplarz to koszty będą tylko na paliwo i oleje do silnika :P

 

Ma m w swoim X5 (automat) i zauważyłem że najoszczędniej się jedzie gdy się go na początku rozpędzi i "trzyma" poniżej 2 tys. obrotów na wyższym biegu. Spalanie wynosi wtedy jakieś 8-9 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać na zawieszenie pneumatyczne, gumowe miechy lubią sobie pęknąć.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.