Skocz do zawartości

Pukanie w silniku


Pawelmb

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem posiadaczem od paru miesiecy e36 320i z vanos.od momentu zakupu slyszalem "lekkie" pukanie w silniku,ktore teraz jest slychac coraz mocniej.dzwiek dochodzi z pokrywy rozrzadu.rozmawialem z osoba pracujaca w bmw ale duzo sie nie dowiedzialem,powiedzial mi ze lancuszki zmienia sie co 200tys.km.i ze rozrzad jest pewnie do wymiany.

wiec mam pare pytan.czy faktycznie co 200tys.wymienia sie go i co najczesciej pada w tych silnikach?mial ktos taki przypadek?

dzieki za odpowiedzi :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to łancuch powinien wytrzymac 500 tys. km a nie 200 tak jak piszesz. Info mam z serwisu i od mechanika. Ja mam 230 tys. km i łancuh jak nowy. Wiec o łancuch bym sie raczej nie martwil. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to łancuch powinien wytrzymac 500 tys. km a nie 200 tak jak piszesz. Info mam z serwisu i od mechanika. Ja mam 230 tys. km i łancuh jak nowy. Wiec o łancuch bym sie raczej nie martwil. pozdrawiam.

Z tego co ja slyszalem to lancuszki wytrzymuja nawet do 600 tyś. :)

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancuszek rozrzadu wymienia sie nie przy okreslonym przebiegu, ale wtedy, gdy rozrzad zaczyna sie robic glosny. Teoretycznie lancuszek moze wytrzymac nawet do naprawy glownej silnika.

A u Ciebie moze stukac Vanos, moze lancuszek, a moze jeszcze cos innego.

U mnie np. przez piewien czas stukal jeden zawor, ale zanim cokolwiek z tym zrobilem, przestal.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie dzwiek dochodzi z gornej czesci rozrzadu.jak dotykam obudowy to czuje jakby lancuch ocieral o nia.pewnie to ten krotki lancuszek jest wyciagniety.rozumiem ze sa 2 lancuszki i dwa napinacze w tym silniku?jeden krotki od walkow rozrzadu drogi dlugi rozrzad, pompa,rolka, wal?albo napinacz poszedl na tym krotkim lancuszku.

albo cos z tym vanosem on moze stukac ''rozleciec sie?"

widzialem dwa przypadki wyciagnietych lancuszkow w jarisach vvt-i przy okolo 100tys.km ale i znam przypadek auta ktory przejechal 400 na jednym takze pewnie to nie jest regola.ale zawsze warto spytac.

dzieki za odp.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej ,nie ma limitow km do wymiany lancuszka.W zasadzie to sie go nie wymienia,ale jak sie rozciagnie co malo prawdopodobne,to mozna wymienic.To jak z autem-jedno wyjedzie z fabryki i po 10 km silnik stanie a inne zje korozja a serce zdrowiutkie.
te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko84s 17 to ślizgacz a 18 to napinacz on jest pewnie napinany cisnieniem oleju.ale ja znalazłem juz przyczyne to "vanos" rozrzad wyglada dobrze a stuka vanos.nie znam za bardzo budowy tego urzadzenia ale pewnie jest nie do naprawienia tylko do zmiany.

ale i tak juz w takie naprawy nie bawie sie.ostatnio zregenerowalem maglownice zmienilem wszystkie zimery i oringi w srodku.pochodzila 2 tygodnie i zaczela sikac.teraz auto stoi i czeka na droga przekladnie.a ja jestem zalamany. :cry2:

czy ktos wie jakie moga byc skutki jezdzenia ze stukajacym vanosem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zbyt niska liczba oktanowa prowadzi do tzw. spalania stukowego, co jest bardzo nieprzyjemne dla ucha i objawia się już powyżej 2000 obr./min. Efekt jest taki, jakby stukały zawory.

No i po dłuższym czasie może doprowadzić silnik do zgonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.