Skocz do zawartości

Co sądzicie o takich felgach?


bieniu3000

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.allegro.pl/item210560781_d149_16_5x120_s3_prestiz_i_bezpieczenstwo_.html

 

Jak w temacie. Chciałbym zmienic sobie felgi, allegro sledze za juz od ponad pol roku i nic konkretnego nie widze z uzywanych, albo lipny wzor, albo 9 cali albo et 15 albo klejone :duh: No i zastanawiam sie nad nowymi. Wiem, że lepsze by były oryginaly, ale nic ciekawego nie spotkalem z uzywanych, a nowe sa za drogie. Co może sie stać z takimi felgami bezfirmowymi? 17'-tek i wiekszych takich bezfirmowych bym nie zakładał, bo za malo gumy i latwo pogiąc na naszym "szwajcarskim serze". Ale 16' maja juz wiecej gumy wiec czy napewno tak latwo je zniszczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi prezentują się całkiem ładnie, jeżeli chodzi o to czy będą się giąć to cześciowo masz rację z tym że więcej gumy na 16" zmniejsza ryzyko wygięcia felgi, ale w głównej mierze zależy to jednak od Twojego stylu jazdy. Jak bedziesz uważał żeby nie zaliczać tych większych dziur to nic ci się z taką felgą nie powinno stać. Na aukcji pisze "prestiż i bezpieczenstwo" falgi mają ISO9001 tylko że to jest norma zarządzania jakością a nie certyfikat bezpieczeństwa więc nie sugeruj się tym ISO w określaniu wytrzymałości felgi na polskie drogi. W sumie felgi nie są drogie i można zaryzykować takie bezfirmówiki ale nie większe niż 16".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki SickBoy za rade, z tym ISO to wiem i wcale sie tym nie sugeruje. Dziury omijam, tam gdzie jest prawdopodobieństwo spotkania dziury to nie zapierniczam :) Myśle też czy takie bezfirmowe felgi nie beda lepsze niż "oryginały, nigdy nie spawane" niewiadomego pochodzenia. A jeszcze jedna sprawa, to co oznacza rok gwarancji na felgi? Przeciez jak skrzywie to nie uznaja napewno, wiec czego ona dotyczy? :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki SickBoy za rade, z tym ISO to wiem i wcale sie tym nie sugeruje. Dziury omijam, tam gdzie jest prawdopodobieństwo spotkania dziury to nie zapierniczam :) Myśle też czy takie bezfirmowe felgi nie beda lepsze niż "oryginały, nigdy nie spawane" niewiadomego pochodzenia. A jeszcze jedna sprawa, to co oznacza rok gwarancji na felgi? Przeciez jak skrzywie to nie uznaja napewno, wiec czego ona dotyczy? :doh:

 

Gwarancja dotyczy wad fabrycznych - jak ci felga pęknie na przykład.

 

Ogólnie ładne - myślę, że powinny pasować.

 

A oryginały - no jest strach kupować używane - choć moje mają 13 lat i są proste jak drut :lol: Tylko, że ja mam 15 cali - i na większe nie zmienię - czasem żałuję nwet, że terenówki nie kupiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w Zyciu nie kupił z seri tych i podobnych bezfirmowych.Szwagier ma zakład wulkanizacji i też się zetknęliśmy z tymi felgami-jak nie pękają to się gną jak papier.Ze słabego stopu są robione(cena mówi za siebie).Ja jeżdze na oryginalnych felgach i naprawdę ciężko je pogiąć(a pare razy tak przypirniczyłem w jakiś dołek lub uskok na drodze i nic.Co roku wyważam i spoko jest.Lepiej kupić używkę jakiegoś niemca.Ale o gustach i guścikach się nie dyskutuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są różne bez firmówki.... można spotkać np.. made in germany... one są troche lepsze .... nie poelcam made in italy... miałem takie i ciąglę się gieły... strasznie miekkie... wsumie mogłbym je prostować młotkiem... lekkim uderzeniem przez drewno... są różne... wiec uważaj... możęsz być zadowolony a możesz nie... najlepiej jak by sie wypowiedział ktoś kto kupował takie felgi..a jeszcze lepiej z tej firmy
http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

E to już mi chyba przeszło kupowanie podrób... Normalnie jakbym sobie z gliny ulepił to by sie chyba lepiej trzymaly :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to już mi chyba przeszło kupowanie podrób... Normalnie jakbym sobie z gliny ulepił to by sie chyba lepiej trzymaly :duh:

 

Masz racje ja polecam OZ Racing Super Turismo GT OZ RACING. Dlugo sie zastanawialem zanim je kupilem planowalem kupic uzywane ale po przeliczeniach doszedlem do wniosku ze nie ma to jak nowe (za niewiele wiecej) i to na dodatek z oponami za free.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam osobiscie tez mialem ten dylemat szukalem motorsporty ale w tym czasie nic nie bylo wiec kupilem nowki dokladnie te http://www.allegro.pl/item210012022_felgi_aluminiowe_enzo_h_16_nowe_324zl.html

jedze juz drugi sezon i nic sie nie dzieje a autko bardzo fajnie wyglada a i zaliczylem nie jedna dziurę felgi sa made in germany oponki mam 205/55r16

i jescze fotka jak leza na auci .pozdrawiam

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img174.imageshack.us/img174/7837/dscf1885ba6.jpg

Shot at 2007-07-09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pół roku temu felgi 18"/275 do BMW e39 prawdopodobnie z Włoch. Nie są to żadne firmówki i nie zawiodłem się. Nie miałem jakiejś sytuacji w której mogłyby się pogiąć bo uważałem podczas jazdy, ale myślę, że jeżeli wpadłbym w dużą dziurę podróbką i oryginałem to efekt byłby podobny.

http://img169.imageshack.us/img169/5458/14042007037nw7.jpg

A tak przy okazji to mam je na handel. :D

Te które pokazujesz są ładne. Oglądałem je na allegro i sam zastanawiam się czy ich nie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.