Skocz do zawartości

Czy przegrzalem silnik ? ...


Ziemniak

Rekomendowane odpowiedzi

Czego nie rozumiesz :duh: :mad2: ? Jeśli napiszesz że wszystkiego to świadczy to o Tobie. Nie będę tolerował niesłusznych ataków na mnie. Jeśli nie masz nic do napisania nie udzielaj się choć chętnie bym skorzystał z twojej wiedzy. Wydaje mi się ze piszę najbardziej długie posty więc może w tym problem w czytaniu ze zrozumieniem ?

Ps.Za chwile wstawię fotki, ale nie wygląda to najlepiej :doh: .

Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego jestem pewny gdzieś w okolicy przodu środka auta(jak by auto podzielić wzdłuż na 2 na lewa i prawa stronę to na środku) oraz jak by czarny olej który był wzdłuż środka auta(od przedniego zderzaka do gdzieś początku tylnych siedzeń)

 

 

Podziwiam kolegę za precyzyjne określanie miejsca usterki ( o ile pamiętam jeszcze było coś że na środku tam gdzie jest radio - hahaha wydobywa się coś jakby z ogniska czy jak jest ciepło) :duh: :duh: :duh:

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Pisz dalej kolego Ziemniak bardzo poprawia mi to humor - jednakże zanim się zorientuję o co chodzi to powiem, że muszę twój tekst podzielić na etapy i każdy z etapów czytać po kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przykro mi ale nie mogę prościej staram się jak mogę. Ale proszę o opinie dotyczącą fotek gdyż tam jest prawdopodobnie źródło poniedziałkowego wycieku :worried: . FOTKI 2 Strona
Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum, jeśli chodzi o te wycieki to radzę je wytrzeć, oczywiście na zimnym silniku, może ojel się skrapla. Jest tam brud sprawdz jakjak mocno wycieka i czy wtedy będzie taka ,,smoła''. Wtedy będziesz wiedział jak poważne jest uszkodzenie - pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniak, po prostu powycieraj wszystkie slady wyciekow i obserwuj, czy pojawiaja sie nowe, czy robia sie plamy pod samochodem, a jezeli tak, co co wycieka i skad.

Oprocz tego, gdybys co pewien czas wstawial znak nowej linii po kropce, czytaloby sie Ciebie latwiej.

 

Pozostalych prosze o udzielanie rad na temat, a nie o wypisywanie 'dowcipnych' komentarzy.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam kolegę za precyzyjne określanie miejsca usterki

to ziemniak opanował do perfekcji, opisał to tak szczegółowo, że należy mu się za to prawdziwy rispekcik :8)

Ziemniak, po prostu powycieraj wszystkie slady wyciekow i obserwuj, czy pojawiaja sie nowe, czy robia sie plamy pod samochodem,

zrób właśnie tak. Dokladnie wszystko obczyść-tylko nie używaj jakiś alchemicznych odczynników :nienie:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest tak ze chodzi o kasę. Właścicielka ufa tylko Aso, ja mam 1 znajomego mechanika i sadze ze by sie tym mógł zająć taniej. No ale właścicielka mówi tak, ze wszędzie mogą powykręcać różne części.
Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze pyt. to jakie to bmw.

 

np. coupe 6 cylindrowe, mają siebie to iż wywalają zbiornik wyrównawczy dlatego że mają niskimoment obr. co powoduje wyż. ciśnienie w obiegu, dltaego mankamentem jest iż niektóe nie mają tego szczęci i nie wytrzymuja i padją chłodnice.

 

Miałem, kiedyś taki problem ilu specjalistów doradzało kup to i tamto. Ja poprstu wymieniłem ch łodnicę i dobrze ją odpowietrzyłem. A jest to nie lada sztuka. Bardzo ciężko dobrze odpowietryzć.

 

Bmw ma do siebie to że wlot z nerkami więc jak jedie to się dobrz studzi ale jak staniesz w koru to momentalnie ci się grzeje.

 

Jest jeszcze jedna spraw. Może być tak iż wentylator ma uszkodzony czujnik i dlatego nie trzyma temperatury.

Pzdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Może być tak iż wentylator ma uszkodzony czujnik i dlatego nie trzyma temperatury.

Pzdr.,

 

YYYY o jakim czujniku piszemy - bo o ile pamiętam to na pierwszej stronie kolega Ziemniak pisał, że ma sprzęgło wiskotyczne - więc ja tam żadnych innych czujników przy wentylatorze nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak, patrze. I jednak tego plyny chlodzacego ubywa nie duzo, ale zawsze. W sensie powiem tak. Ze co jakis czas, doleje. A tak na moje oko ubywa go tak w miesiac maks 2 gdzies z 5 cm, i dolewam go nie tak ze jak zobacze ze brakuje tylko co jakis czas. Olej, hm, z tym jest dziwna sprawa. Np auto pochodzi, i stoi powiedzmy ze nawet z 3 godziny oleju jest na maksa. Auto postoi cala noc, oleju jest mniej gdzies o 2-3 mm. Jak bedzie lepsza pogoda w koncu wezmie sie i pojade do znajomego a potem ewentualnie do 2 żeby miec pewnosc. Moja starsza ma to w sumie gdzies. Ale ja wole miec pewnosc.
Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Siemano. Bylem dzis u mechanika. Raczej sadze ze konkretnego. Spytalem sie go o uszczelke i powiedzialem co sie stalo a on zrobil tak. Na zalaczonym silniku, odkrecil korek od plynu chlodzacego, nie wytrysnol byl idealnie przy koncu pojemnika. I powiedzial tak ze jak by to byla uszczelka to widac by bylo pecherzyki powietrza i powiedzial ze jest dobrze. Racjonalnie podszedl do tematu.
Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie. Bo po tym wydaje mi się ze węże nie są tak twarde, jak były przed tym. Ten niższy wąż jest w miarę ok, ale ten co jest wyżej jest dużo miększy. ogólnie jest czym sie przejmować.

Ps. Z tego co pamiętam, on przy otworzonym korku delikatnie ścisnął ten wyższy przewód.

Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.