Skocz do zawartości

E-34 Jak działają pokrętła od nawiewu?


Willy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem ze sterowaniem nawiewami. Gdy górny suwak (nawiew na przednnia szybe) przesune w prawo leci mi ciepłe powietrze to samo jak przesune dolny na nogi. Pokretła temp. ustawione są zimne powietrze.

 

P.S. search uzywałem :-)

Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robcik a może wiesz co jest umnie. problem częściowo podobny tyleże temp mogę regulowa ale ciepłe powietrze idzie tylko na szybę i na nogi. jak dam na środek to beż względu na ustawioną temp dmucha zimnym. orientujesz się o co chodzi :?: :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robcik a może wiesz co jest umnie. problem częściowo podobny tyleże temp mogę regulowa ale ciepłe powietrze idzie tylko na szybę i na nogi. jak dam na środek to beż względu na ustawioną temp dmucha zimnym. orientujesz się o co chodzi :?: :?:

 

Tony ten typ tak ma :) Na środku zawsze wieje zimnym. U mnie jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na środku nawiewów środkowych jest pokrętło, jak je ustawisz na zimne ( kropki niebieskie) to niezależnie od nastawienia temperatury wieje z nich zimne, ale jak przestawisz na ciepłe ( kropki czerwone) to może też tam grzać. Tak jest u mnie a jak u kogoś tylko chłodzi to znaczy że ma coś z tym sterowaniem niedobrze - trzeba rozebrać i pobadać co jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatkowe modele nie mialy tej regulacji i ze srodka zawsze lecialo zimne, potem wprowadzono pokretlo z kropkami niebieskimi i czerwonymi. ja mam u siebie podswietlany to pokretlo, swieci czerwona kropka nad pokretlem i niebieska pod, napokretle swieci pasek umozliwiajacy regulacje w nocy. nie wiem czy dobrze mysle ale tylko auta zklima mialy wlasnie ta regulacje srodkowego nawiewu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a u mnie jest w ogóle pomieszane. na środku są dwie kratki, między nimi pokrętło do regulacji zimne/ciepłe powietrze. z prawej kratki leci takie powietrze jak chcemy, z lewej natomiast zawsze ciepłe/gorące. dodam, że klimę mam automatyczną dwustrefową.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma klime manulaną '90rok autko i mam te pokretla z kropkami;) ALe ja mam inne pytanie. CO moze byc z tymi nawiewami z tyłu, na pasazerow? Mianowicie czy nastawie zimne czy ciepłe i tak wieje mi zimne i raczej ciagle z tym samym natezeniem bezwzgledu na ustawienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.