Skocz do zawartości

sciąga przy hamowaniu


Waszka1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy wie ktos co moze byc przyczyna sciagania samochodu przy hamowaniu?? w zawieszenie jest wszystko ok. Tuleje sworzen wahacza wymieniony, Opony nowe w idealnym stanie, zbierzonosc tez zrobiona a no i tarcze i klocki tez wymionien na nowe. Samochodem po tych zmianach dalej sciaga na lewo. moze to nie jest jakies ogromne sciaganie ale widac to w oczach. Ma ktos jakis pomysl??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dzieje się tak tylko podczas hamowania,to bym raczej szukał w układzie hamulcowym.Wprawdzie piszesz,ze wszystko było zmieniane i tarcze i klocki,ale coś musi być nie tak.Najlepiej podjedz sobie na jakąś stację diagnostyczną,niech ci tam sprawdzą skuteczność hamulców na poszczególnych kołach.

A i nic nie pisałeś,czy tarcze i klocki zmieniałeś tylko na przodzie,cz też z tyłu?Jeżeli z tyłu coś będzie nie takz hamulcamito też może ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thaurus kolega ma z tyłu bębny chyba. Sądzisz że to może mieć znaczenie?

Może autko było po jakimś dzwonku małym skoro wszystko masz nowe. Albo fachowcy tak zbieżność ustawili :wink:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sciagalo mnie na lewo , tloczek niby chodził , niby nie, na przegladzie wyszlo ze prawe kolo slabiej hamuje , na podniesionym kole sie zaciskał - zero logiki - po wymiania klockow tarcz , wymianie gumek i wyczyszczeniu tloczkow itp problem ustał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś oponę uszkodzona, kładła sie na zakrętach i auto było pływające. przy hamowaniu też chyba przeciążenia jej nie służyły. po zakupie nowych ale NOWYCH NOWYCH a nie nowych uzywanych :D problemu nie miałem! No ale wszystko zalezy od tego jak ściąga. Ach u mnie problem dotyczył opon przednich.
Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.