Skocz do zawartości

Jak poznać czy sprężyny są dobre?


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W tym tygodniu będę chyba wymieniał amortyzatory. Podobno często trzeba także wymienić sprężyny. Czy po wejściu pod auto wystarczy jak zobacze że nie mają pęknięć (tylko całych sprężyn nie widać :()? Auto stoi odpowiednio wysoko, nie są zwiotczałe.

 

Chce uniknąć sytuacji że o konieczności wymiany sprężyn dowiem się dopiero po wymianie amortyzatorów lub w trakcie :(

 

Długo z rozwalonymi amortyzatorami nie jeżdzę, dokładnie to z lewgo zaczęło cieknąć jakieś 4.000 km ale jeszcze tłumił dziś już tłumi dość słabo. Na jedno dociśnięcie reaguje prawidłowo ale można rozbujać auto... nie ma co dyskutować amortyzatory są do wymiany zresztą już kupiłem ;-) Ale czy mogłem uszkodzić sprężyny jeżdząc 4.000 km na lekko zużytym jednym?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mialem ten sam problem jakis czas temu,tylko ze w moim przypadku jazda na wylanym amorze trwala troche dluzej-znacznie dluzej...ja mam sprezyny nie ogr tylko jakies obnizajace-maja kolor zielony.Gdy zmienialem amory mechanik nie stwierdzil ze sa one juz do wymiany.zalozylem nowe amory i nie ma zadnego problemu.

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli trzyma wysokośc to moim zdaniem zapomnij o wymianie. Ja ostatnio w ten sposób pozbyłem się paru stówek :duh: mianowicie właśnie przy wymianie amorków uznałem, że kupię również sprężyny no i kupiłem, elegancko według katalogu... tyle, że oryginalne miały 37 cm a lesjofors 34,5... pojeździłem kilka dni i zmieniłem z powrotem na stare.

I tu przestroga - pytałem u kilku producentów i wszystkie według katalogu mają 34,5 a moje na pewno muszą być wyższe... więc radzę zmierzyć stare i sprawdzać wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

a czy moglibyscie mi pomóc i opisać troszkę dokładniej metodę sprawdzenia tych amortyzatorów, ta metoda dociskania?

ja mam prawy tył do wymiany, a lewy tył jest podobno dobry, tak wyszło na badaniu okresowym,

i teraz tez już nie wiem co z tymi sprężynami,

jak sprawdzić czy są do wymiany czy nie?

pozdr i dzieki za odp,

e 38 jest najlepsze... po prostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do priwat74

Naciskasz energicznie i dosyć silne na tył samochodu najpierw z jednej a potem z drugiej strony. Tył powinien powrócić do poprzedniego położenia bez dodatkowych wahnięć. jeżeli drga dwa lub więcej razy to amory do wymiany.

Najlepiej poprosić kogoś aby jechał za Tobą i powiedział Ci czy koło po wpadnięciu w dziurę skacze i odrywa się od drogi.

Jeżeli chodzi o sprężyny to trzeba zobaczyć czy tył nie siedzi zbyt nisko. Koło nie powinno być równo lub niżej linii nadkola , a jednocześnie patrząc z tyłu koła nie powinny stać nadmiernie pod skosem do nawierzchni ( dół na zewnątrz - góra do wewnątrz ) , praktycznie powinny być prostopadle .

BMW... and nothing else matters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób które już wymieniały amortyzatory do swoich siódemek,

silnik 3.0, 95r, benz oczywiscie,

jakie amorki sa najlepsze, z tej tańszej półki, mam na oku sachsy, dosyc drogie, za ok 1410 pln z intercars,

mam edc,

i kolejne pytanie, czy jak kupie te sachsy (dosyc drogie) edc bedzie dzialac,a jak kupie jakies tańsze, za ok 400-600pln to edc nie bedzie dzialać?

moze sa jakies inne, lepsze lub bardziej sprawdzone od sachsów?

dzieki za pomoc, i pozdr

e 38 jest najlepsze... po prostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.