Skocz do zawartości

HAMULCE- zablokowane


drluca

Rekomendowane odpowiedzi

wsiadam rano do auta, odpalam silnik, jedynka, gaz i stoje w miejscu :shock:

 

wyglada na to, ze mam zablokowane hamulce. szczeki prawdopodobnie z przodu zacisnely sie i nie daja ruszyc z miejsca. :evil: pedal hamulca jest twardy i praktycznie nie do wcisniecia...

 

czy ktos moze mi poradzic co sie stalo?!

BMW e36 316i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarza się też że tłoczek tak się wysunie że przekrzywi się lekko i nie wróci na miejsce. wystepuje to wtedy gdy z klocków zostaje sama blaszka ,bo nie wymienilismy ich w pore.

Druga sprawa to zapieczony ręczny, jesli często zaciągasz go na dłuższe postoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli czesto zaciaga reczny to sie nie zapiecze nigdy.

 

drluca: JAK TO NASMAROWALES HAMULCE!?! CZYS TY Z BYKA SPADL?! HAMULCOW SIE NIE SMARUJE!!!!!!!!!!! NIGDY NIGDZIE ZADNYM SMAREM!! :mad2: :mad2: :mad2: jest specjalny smar do tloczkow ale to zeby gumki nie parcialy, bron boze nie smaruj swozni w bebnach!! nagrzeje sie smar, wszystko pojdzie w beben i wtedy bedziesz mial 0 (ZERO) hamulcow!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie smarowalem samych hamulcow.

 

wszstko wyglada normalnie. zdjalem drugie kolo i jest identycznie, a to sie nie blokuje.

 

to drugie po zdjeciu bebna i po rozruszaniu recznym szczek tez juz sie nie blokuje. nie wiem co to moglo byc. przy sciaganiu bebna mialem troche zabawy bo mocno byl zablokowany szczekami. pedal hamulca nie sztywnieje, czyli plyn plywa sobie swobodnie.

 

co do okladzin to sa juz w nedznym stanie, ale szczerze mowiac to nie wiem kiedy nalezy wymienic te szczeki. te okladziny nie sa starte do konca, jest jakies 0.5 cm grubosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulec reczny zapieka sie na takim ramieniu szczeki do ktorego jest doczepiona linka w gornej czesci ruchomej. powinienes ja nasmarowac najlepiej smarem w spreju i rozruszac pociagajac dzwignia hamulca.droga rzecza sa linki,one tez czesto zapiekaja sie ale ich sie nie naprawia tylko wymienia.przy sciagnietych bebnach niech ktos rusza dzwigna hamulca recznego a ty obserwuj szczeki musza swobodnie rozszerzac sie i wracac do popszedniej pozycji.mysle ze te okladziny jeszcze nie sa do wymiany.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.