Skocz do zawartości

[E36] ciśnienie spręzania


walles

Rekomendowane odpowiedzi

witam

widze ze nikt nie mial z tym do czynienia, wniosek z tego ze wszyscy na forum to TEORETYCY FANTASCI, ktorych znajomosc opiera sie na wielbiemii betki, wiejskim tuningu i usuwaniem wszelkich nawet drobnych usterek w warsztatach

 

pozdrawiam marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
widze ze nikt nie mial z tym do czynienia, wniosek z tego ze wszyscy na forum to TEORETYCY FANTASCI, ktorych znajomosc opiera sie na wielbiemii betki, wiejskim tuningu i usuwaniem wszelkich nawet drobnych usterek w warsztatach

Kilka uwag:

1) To że nikt nie miał do czynienia z ciśnieniem sprężania w TDSie nie oznacza że na tym forum są sami teoretycy fantasci (chyba masz problem z logicznym myśleniem)...

2) Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym wielbieniem betki i wiejskim tuningiem... I jak to się ma do Twojego problemu?

3) Nawet gdyby wszyscy użytkownicy tego forum usuwali wszelkie usterki w ASO to co w tym złego?

4) Najważniejsze: dostałeś odpowiedź na swoje pytanie z pierwszego postu, więc o co chodzi?

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walles - uwazaj bo jak bedziesz tak dalej odnosil sie do ludzi to trafisz na Zed'a i bynajmniej nie bedzie ci przyjemnie ;) a nikt z nas cie nie poratuje.... /Pulp Fiction/

 

Pozdrawiam

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewajcie się na kolegę... to pewnie ten nowszy model co mu tylko starcza rozumu na zadanie pytania i później na odpowiedź nie czeka...

Na pewno też nie wie w ogóle co to google... i nie spocił się wpisując "TDS stopień sprężania"...

Niech mu ziema lekką będzie :twisted:

Pozdrawiam

- Sim One -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walles - uwazaj bo jak bedziesz tak dalej odnosil sie do ludzi to trafisz na Zed'a i bynajmniej nie bedzie ci przyjemnie ;) a nikt z nas cie nie poratuje.... /Pulp Fiction/

 

Pozdrawiam

"... i zrobi Ci z tyłka jesień średniowiecza ..." 8) :lol:

1. walles - a ile razy Ty pomogłeś innym ? :twisted: ...

2. Koledzy nie bądzcie tacy - pomóżcie chłopakowi ;-) - mnie się coś kojarzy ok. 17-19 at., ale może mi się źle kojarzy ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
2. Koledzy nie bądzcie tacy - pomóżcie chłopakowi ;-) - mnie się coś kojarzy ok. 17-19 at., ale może mi się źle kojarzy ...

 

Sebast, przecież Mariah pomógł - podał link.

 

Ja pójdę dalej - bo może link to za mało informacji :wink:

1) Należy kliknąć w link podany wyżej przez uzytkownika Mariah

2) Na stronie, która się otworzy należy kliknąć odpowiedni przycisk, np. "Pobierz dane - MS Excel (62kB)".

3) Następnie postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie monitora.

4) W tabeli z danymi odszukać model E36 318 tds i sprawdzić stopień sprężania.

 

Ale jesteśmy złośliwi... :twisted:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie broniąc nikogo chciałem zaóważyć że stopień sprężania a pomiar ciśnienia to sa dwie różne rzeczy, choć idą ze soba w paże.

 

Stopień sprężania to jest wartość podawana jako stosunek obiętości przed sprężeniem do obiętości po sprężeniu czyli np 10:1 i jest zawsze stały taki jak producent przewidział przy produkcji silnika i nie zmienia się wraz z zużyciem silnika.Zaś ciśnienie sprężania mieży się w barach lub innych jednostkach przeliczeniowych i określa zdolność wytwożenia ciśnienia w komoże spalania. Ta wartość jest zależna od zużycia silnika gęstości powietrza itp. Dlatego w silnikach benzynowych turbodoładowanych mamy stopieeń sprężania np 8:1 a ciśnienie 20 barów

Podejżewam że Walles'owi o to właśnie chodziło choć przyznaje zareagował zbyt emocjonalnie i wyciągną pochopnie wnioski na nasz temat.Nieładnie :naughty:

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale stopień sprężania, to nie jest ciśnienie ! Ciśnienie zależy od też od konkretnego silnika. Po za tym zmierzone ciśnienie ma "widełki" w jakich może się mieścić.

Np. wiem, że w beznynowych M10/20/30/40 ciśnienie ma być 10-11 at., a stopień sprężania np. w M20 jest 8.80 wg linku co podałeś ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie (równocześnie pisaliśmy odpowiedź :-) )

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim M50 2.0 mam stopień sprężania 11 a ciśnienie 16,7 bara na każdym gaże a że to wartość która mieści się w widełkach to chyba juz nie trzeba wyjaśniać bo to oczywiste 8)

 

P.S. Byłem pierwszy :wink:

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :):):)

nie gniewajcie sie nie chcialem nikogo urazic tylko troche rozruszac ten temat no i jak widze to udalo mi sie to w 100% :):):), wczesniej byl tylko 1 post i nadodatek bledny (no ale juz to sobie wyjasnilem z kolega), co do moich uwag na temat klubowiczoew potraktujcie to jako zart :):)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.