Skocz do zawartości

E60 diesel i benzyna - statystyki sprzedaży


Drakul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Byłem niedawno w salonie BMW gdzie pytałem o jazdę próbną E60 - ale chciałem model benzynowy z automatem. Sprzedawca odpowiedział mi, że to w zasadzie niemożliwe bo mają do jazd próbnych jedyniediesla. I dodał, że "w zasadzie 95% wszytskich piątek jakie sprzedali to diesle".

 

Zatem. Czy ma ktoś dostęp do statystyk sprzedaży modelu E60?

 

pozdrawiam

:: Moje auto ::


:: Nieważne czym jedziesz, ważne dokąd ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym musi być - jak byłem u Misiaka to jedynki i trójkę do jazd testowych mieli tylko diesle... A ja też chciałem zobaczyć benzynę. Zresztą w Wawie w Bavarii testowo też mieli tylko jedynke 2.0d - benzyną można było się przejechać, ale to nie był demo car tylko jakiś ich firmowy.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko powiedzieć czy aż 95% , ale z pewnością większość nowo sprzedawanych beemek to diesle, przynajmniej w .pl.

Szczerze mówiąc przejażdżka którymś z nowych diesli BMW odbiera ochotę na benzyniaka, no chyba że cudo w rodzaju M3/M5. Sam tego doświadczyłem nie tak dawno...

 

Pozdrowienia

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I większość E60 to 520d. Jeździłem taką na jeżdzie próbnej i nawet daje radę.

 

No właśnei - to najtańsza piątka. To wiele tłumaczy.

 

Ale jak wrażenia z jazdy??

Ja mam 520iA i uważam, że ma za mało mocy. To ja nie wiem jak musi "iść" 520d...

 

pozdrawiam

:: Moje auto ::


:: Nieważne czym jedziesz, ważne dokąd ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nieco mniej dynamiczna od trójki. Ale komfort i wyciszynie super. Do 160km/h szybko się rozpędza.

Można zachipować tego 2 litrowego diesla i mamy około 180 -190 KM, a to powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... jakby to opisać, siedzę w salonie BMW od 3 lat.

 

I wygląda to tak:

Auta nowe:

seria 1 - wogóle się nie sprzedają, zero

seria 3 - 90% diezle, czasem jakieś 318i, 320i nikt nie kupuje, 325i/d też nikt, 330i nikt, czasem 330d.

seria 5 - 95% diezle, jak pracuje nigdy nie sprzedaliśmy 520i/523i, może z 5 sztuk 530i i dwie 540i, wszystkie to 520d i 530d kilka 535d.

seria 6 - diezli nie ma więc tylko benzyny - kilka sztuk rocznie

Seria 7 - nowe się nie sprzedają wogóle - kwestia dwóch aut rocznie, zazwyczaj 730d

seria X3 - benzyny to totalna żadkość, większość to 2.0d ewentualnie 3.0d, diwe sztuki 3.0sd

Seria X5 - tu jest problem bo trzeba czekać rok na odbiór, sprzedają się w większości 3.0d ale 4.8i też

 

M5/6 sprzedaje się więcej niż nowych jedynek :)

 

Jeżeli chodzi o auta używane którymi akurat się zajmuję:

seria 1 - i benzyny i dizle

seria 3 - 90% to 320d, 10% inne benzyny

seria 5 - nigdy nie sprzedałem benzyny, tylko diezle, większość to 525d

seria 6 - kilka

seria 7 - 80% to 730d, coraz częściej 745d, reszta benzyny

seria X3 - 90% to 2.0d, reszta 3.0d - benzyny żadnej

seria X5 (stara) - 95% 3.0d - 5% 4.4i, 4.8i

M5/6 - kilka rocznie

 

Więc nie dziwcie się, że dilerzy nie mają aut demonstracyjnych z silnikami benzynowymi. Nikt ich nie kupuje więc nie ma sensu.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech patrzac na ulice oszacowal bym , ze 80% wszystkich E60 to 530d. Z pobliskiego salonu BMW wyjezdzaja jak swierze buleczki...

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Os_ napisałeś że na X5 trzeba czekać rok na odbiór, a czy wiesz ile mozna czekać na E60 525i ? Zamówiłem ją 4 kwietnia i do tej pory w salonie nie mogę się dowiedzieć kiedy będzie :evil:

 

Normalnie od zamówienia takiego samochodu upływa ok. 3 misięcy.

Masz w zamówieniu chyba wpisany termin odbioru?

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Os_ za tak ciekawe wyjaśnienie. :cool2:

 

 

Mam jeszcze takie pytanie - skoro masz tak znakomity dostęp do nowych BMW :D to powiedz mi, jaka jest Twoim zdaniem subiektywna różnica między 520d a 530d. Bo dane katalogowe to mniej więcej znam.

 

 

Zastanawiam się, czy jeżeli różnica w subiektywnym odczuciu osiągów [szczególnie normalna jazda miejska] jest niewielka to czy nie warto dokupić lepszego wyposażenia do tańszego modelu?

 

pozdr

:: Moje auto ::


:: Nieważne czym jedziesz, ważne dokąd ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Os_ za tak ciekawe wyjaśnienie. :cool2:

 

 

Mam jeszcze takie pytanie - skoro masz tak znakomity dostęp do nowych BMW :D to powiedz mi, jaka jest Twoim zdaniem subiektywna różnica między 520d a 530d. Bo dane katalogowe to mniej więcej znam.

 

 

Zastanawiam się, czy jeżeli różnica w subiektywnym odczuciu osiągów [szczególnie normalna jazda miejska] jest niewielka to czy nie warto dokupić lepszego wyposażenia do tańszego modelu?

 

pozdr

 

Generalnie to dwa inne samochody. Osiągi, elastyczność, prowadzenie - zupełnie co innego. 4 cylindry to nie 6. No i oczywiście rożnica w cenie jest masakryczna. 530d to konkretny pocisk, 520d w sumie też jest bardzo miłym i fajnym autem, jak na tej wielkości auto i tylko 2 litrowy silnik to i tak jest bardzo dobrze. Najlepiej jakbyś się przejechał i jednym i drugim. Jak wpadniesz do Warszawy to zapraszam :D

 

Używanego nie chcesz?

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Używanego nie chcesz?

 

Cześć

 

Najchętniej to bym nabył używane auto od dilera właśnie. Ciekawi mnie jak na prawdę wygląda to sprawdzanie auta. Bo wiem jak w Oplu robili przeglądy - to nawet nie ogladali chyba auta (skoro nie palił się STOP a na karcie przeglądu odznaczone, że wszysko OK. :?

:: Moje auto ::


:: Nieważne czym jedziesz, ważne dokąd ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny aut z 2006 roku z przebiegami do 25.000 km - tylko takie sprzedaje.

 

520d +/- 140.000 pln brutto wyposażenie średnie

525d od 170.000 do 190.000 wyposażenie wyższe

530d od 220.000 do 235.000 wyposażenie wyższe

 

Auta są z gwarancją fabryczną i są bezwypadkowe. Samochody gotowe do rejestracji z pełnymi fakturami VAT i zwolnieniem z opłaty recyklingowej. Oczywiście faktura od dealera ASO.

 

Jeżeli chodzi o przeglądy aut, każdy samochód jest po badaniu na stacji diagnostycznej oraz po sprawdzeniu technicznym.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podam argumenty przeciw dieslowi wskazujące na benzynę:

1. Kultura pracy nowych silników benzynowych z wtryskiem bezpośrednim jest szokująca - to sprawdziłem. Jeśli natomiast dane techniczne dotyczące spalania benzyny są rzeczywiste to może być drugi szok.

2. Osobiście nie akceptuję automatycznych skrzyń, a diesel z manualem jest tragiczny.

3. Nie znoszę zapachu ON i pomimo używania przy tankowaniu rękawiczek mam wrażenie, że to nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie odpowiedzieć na najważniejszy pytanie i to policzyć.

 

Ile się robi kilometrów rocznie?

 

Czy to ile więcej zapłaci za diesela się zwróci.

 

 

Odnośnie różnic.

Diesel jest w wielu przypadkach szybszby od benzyny np. 320i vs. 320d jest nieporównywalna różnica na rzecz diezla.

Diesle palą naprawdę nie wiele. 320i w mieście będzie palić 10-11 litrów to mniej więcej tyle co 530d, 320d spali ok. 8l.

 

I jeszcze jedna ważna sprawa w naszych krajowych realiach, diesel mniej traci na wartości a zarazem łatwiej go sprzedać.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesny diesel jest świetny i tani. Warunek jest jeden - kupujesz nowy samochód. Kupując 5 letnią "7" z przebiegiem 300-400 tyś już może się okazać, że po roku taniej by wyszło jeździć benzynką...
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

seria 1 - wogóle się nie sprzedają, zero

seria 3 - 90% diezle, czasem jakieś 318i, 320i nikt nie kupuje, 325i/d też nikt, 330i nikt, czasem 330d.

seria 5 - 95% diezle, jak pracuje nigdy nie sprzedaliśmy 520i/523i, może z 5 sztuk 530i i dwie 540i, wszystkie to 520d i 530d kilka 535d.

seria 6 - diezli nie ma więc tylko benzyny - kilka sztuk rocznie

Seria 7 - nowe się nie sprzedają wogóle - kwestia dwóch aut rocznie, zazwyczaj 730d

 

Moje obserwacje opieram na dealerze Inchcape. Kiedys serwisowalem w Awarii Motors, ale skutecznie mnie zniechecili.

 

Zaczynajac od 3:

na osiedlu gdzie mieszkam aktualnie parkuja 2x330i, 1x335i i 1x320d. Wszystkie furki z serii E9x. Widac, ze nie wszedzie diesel jest az tak popularny. ;) W Inchcape tez nie ma az takiego spolaryzowania na 320d. Oczywiscie to model dominujacy, ale inne odmiany nie sa az tak zmarginalizowane.

 

Co do jedynek, to w troche tego schodzi. Na osiedlu mam jedna 120d. ;) W inchcape tez nie narzekaja.

 

Jelsi chodzi o piatki, to poczekalbym na 535i, dol jak diesel, gora jak benzyna no i skrzynia aut. wreszcie porzadna, a nie typowy olejowy spowalniacz. ;)

 

Siodemki tez sprzedaja i to wcale nie takie sladowe ilosci. 750i potrafi sie trafic. ;) Moze inni klienci tez omijaja Awarie. Stad taka posucha tam.

 

/DarekP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

seria 1 - wogóle się nie sprzedają, zero

seria 3 - 90% diezle, czasem jakieś 318i, 320i nikt nie kupuje, 325i/d też nikt, 330i nikt, czasem 330d.

seria 5 - 95% diezle, jak pracuje nigdy nie sprzedaliśmy 520i/523i, może z 5 sztuk 530i i dwie 540i, wszystkie to 520d i 530d kilka 535d.

seria 6 - diezli nie ma więc tylko benzyny - kilka sztuk rocznie

Seria 7 - nowe się nie sprzedają wogóle - kwestia dwóch aut rocznie, zazwyczaj 730d

 

Moje obserwacje opieram na dealerze Inchcape. Kiedys serwisowalem w Awarii Motors, ale skutecznie mnie zniechecili.

 

Zaczynajac od 3:

na osiedlu gdzie mieszkam aktualnie parkuja 2x330i, 1x335i i 1x320d. Wszystkie furki z serii E9x. Widac, ze nie wszedzie diesel jest az tak popularny. ;) W Inchcape tez nie ma az takiego spolaryzowania na 320d. Oczywiscie to model dominujacy, ale inne odmiany nie sa az tak zmarginalizowane.

 

Co do jedynek, to w troche tego schodzi. Na osiedlu mam jedna 120d. ;) W inchcape tez nie narzekaja.

 

Jelsi chodzi o piatki, to poczekalbym na 535i, dol jak diesel, gora jak benzyna no i skrzynia aut. wreszcie porzadna, a nie typowy olejowy spowalniacz. ;)

 

Siodemki tez sprzedaja i to wcale nie takie sladowe ilosci. 750i potrafi sie trafic. ;) Moze inni klienci tez omijaja Awarie. Stad taka posucha tam.

 

/DarekP

 

Nie martw się, nie omijają. Bawaria jest na 2 miejscu w PL :D .

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, nie omijają. Bawaria jest na 2 miejscu w PL :D .

 

na 2 miejscu w czym? chyba w ilosci skarg i reklamacji. ;)

 

Cos musi byc na rzeczu, skoro nawet wielu pracownikow z Awarii mozna odnalezc w Inchcape lub Fusie.

 

Ale slyszalem, ze miszczu sprzedazy pan Bobkiewicz tez opuscil ten najlepszy salon. ;) Jakas lale z recepcji spotkalem tez w salonie mercedesa.

 

Jeszcze troche pracy u podstaw tych dziadkow z obslugi klienta i bedzie dobrze. ;)

 

/DarekP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, nie omijają. Bawaria jest na 2 miejscu w PL :D .

 

na 2 miejscu w czym? chyba w ilosci skarg i reklamacji. ;)

 

Cos musi byc na rzeczu, skoro nawet wielu pracownikow z Awarii mozna odnalezc w Inchcape lub Fusie.

 

Ale slyszalem, ze miszczu sprzedazy pan Bobkiewicz tez opuscil ten najlepszy salon. ;) Jakas lale z recepcji spotkalem tez w salonie mercedesa.

 

Jeszcze troche pracy u podstaw tych dziadkow z obslugi klienta i bedzie dobrze. ;)

 

/DarekP

 

Odnośnie pracowników to też jest tak i w drugą stronę. Wszyscy krążą w tą i spowrotem.

 

Lala odeszła parę lat temu a miszczu to zupełnie inna historia... :lol:

 

 

Widzę, że naprawdę coś musiało Cię spotkać nie miłego.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.