Skocz do zawartości

540 I PROBLEM


adamsexo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy naprawiał ktoś z was alternator od e39 540i z chłodzeniem wodnym,a może ma do sprzedania.Problem polega na tym iż autoelektrycy nie chcą się podjąć wykręcenia alternatora i naprawy ze względu na obawy przed kosztami w razie wpadki.Może jakiś namiarek na dobrego co by się zabrał za to i jest pewny tego co robi , bo większość autoelektryków to tylko Tico i Cinqusy.Prosze o pomoc.Dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawiał ktoś z was alternator od e39 540i z chłodzeniem wodnym,a może ma do sprzedania.Problem polega na tym iż autoelektrycy nie chcą się podjąć wykręcenia alternatora i naprawy ze względu na obawy przed kosztami w razie wpadki.Może jakiś namiarek na dobrego co by się zabrał za to i jest pewny tego co robi , bo większość autoelektryków to tylko Tico i Cinqusy.Prosze o pomoc.Dzieki.

 

Szkoda, ze nie jestes ze slaska. W Tychach mamy taki zakladzik maly, ktory naprawia min. altenatory. Podjeli by sie napewno i przypuszczam, ze za rosadna kase. Np. w zeszle wakacje zawiozlem do nich alternator z 20-to tonowego dzwiku amerykanskiego z lat 70-tych, liczylem sie, ze zaplace z 500 netto (tak tez mi wstepnie powiedzieli), a w dzien odboru niespodzianka 160 PLN brutto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam , naprawiałem taki alternator jest to hmmm wyzwanie ale nie przekracza możliwościami przeciętnego mechanika. Trudno trochę go wyjąć z auta bo strasznie tam "gęsto" wokół niego. Praktycznie jest on tak skonstruowany że paść mogą diody reszta jest "nieśmiertelna" . Problemem jest tylko znalezienie takich elementów, osobiście szukałem ich wszędzie ale chyba słabiak ze mnie bo nie znalazłem oryginałów kupiłem diody o zbliżonych wartościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.