Skocz do zawartości

1999 323i auto


uhcats-e36

<t>Kupić czy nie kupić - oto jest pytanie?</t>  

15 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy i wiem ze takie pytania pojawiaja sie czesto, ale musze zadac to pytanie - Pomozecie przy zakupie?

 

Mianowicie mam okazje do kupienia e46 323i (2,5 litra) skrzynia auto z sierpnia 99 przebieg 172tys km serwisowany w salonach BMW ostatni 8 tys km temu, ogolnie autko jest zaniedbane duzo wgniecen i zadrapan (ale do wyratowania), ma zepsuty calkowicie skorzany-elektryczny fotel pasarzera (ale to anglik wiec wsie jest odwrotnie :)), wszystkie opony sa na dobrej drodze do utylizacji (moze 2-3 tys kilometrow).

 

Jezeli ktos moze podzielic sie ze mna swoimi spostrzezeniami na temat skrzyni, silnika, kosztu naprawy fotela i innych mankamentow to dziekuje z gory serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja nie zamierzam przekladac kirownicy.

 

Jeszcze jedno po jezdzie probnej samochod wydaje sie falowac tzn przy przejazdach przez studzienki i wyboje samochod dziwnie buja na boki nie mam pojecia co to moze byc za szerokie opony i za wysokie felgi (225x35x18 nie obnizany na fabrycznych amorach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc szrot. Tu cos popsute, tam do poprawki. Przecież nie tylko to musi być uszkodzone co widać. Zawsze tak jest, że jak kupisz lipton, to potem i tak musisz dołożyć, a auto dodatkowo bedzie stało polowe czasu w warsztacie. Koleś poprostu niedbał i tyle. Ja bym odpuscił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i nie wierz w przeróżne zapewnienia: "Bo te BMW tak ma." Jak kupujesz BMW to od niej wymagaj = zero kompromisu, no chyba, że w gre wchodzi jakiś sentyment :) to nie będzie Ci szkoda w nią włożyć troche siana.

 

Ja przy kupnie też zaniżyłem poprzeczkę, przymykając oko na pewne sprawy i przez pierwsze 4 miechy przeklinałem na siebie za "podpalenie się" na BMW.

 

BMW to jest marka o klasę wyżej od wszystkich pospolitych wozidełek, więc jeśli coś Ci nie pasuje to znaczy, że coś jest nie tak, bo w fabryce na pewno o tym pomyśleli.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc szrot. Tu cos popsute, tam do poprawki. Przecież nie tylko to musi być uszkodzone co widać. Zawsze tak jest, że jak kupisz lipton, to potem i tak musisz dołożyć, a auto dodatkowo bedzie stało polowe czasu w warsztacie. Koleś poprostu niedbał i tyle. Ja bym odpuscił.

 

Bieniu dzieki za Twoja jakrze wymowna odpowiedz na moj post. Jak zauwarzylem udzielasz sie bardzo na forum. Starasz sie jak mozesz byc fajny i zabawny w swoich wypowiedziach, a tak naprawde, w moim odczuciu, jestes zwyklym kolesiem co kupil e36 1,6 litra (niektore fiaty maja wicej) za zaoszczedzone pieniazki a teraz szpanujesz i robisz z siebie kozaka, a tak naprawde nic nie wiesz i nie masz zadnej wiedzy na temat BMW i samochodow. Wiec prosze postaraj sie najpierw pomyslec 2 razy zanim cos napiszesz i napisz to z glowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc szrot. Tu cos popsute, tam do poprawki. Przecież nie tylko to musi być uszkodzone co widać. Zawsze tak jest, że jak kupisz lipton, to potem i tak musisz dołożyć, a auto dodatkowo bedzie stało polowe czasu w warsztacie. Koleś poprostu niedbał i tyle. Ja bym odpuscił.

 

Bieniu dzieki za Twoja jakrze wymowna odpowiedz na moj post. Jak zauwarzylem udzielasz sie bardzo na forum. Starasz sie jak mozesz byc fajny i zabawny w swoich wypowiedziach, a tak naprawde, w moim odczuciu, jestes zwyklym kolesiem co kupil e36 1,6 litra (niektore fiaty maja wicej) za zaoszczedzone pieniazki a teraz szpanujesz i robisz z siebie kozaka, a tak naprawde nic nie wiesz i nie masz zadnej wiedzy na temat BMW i samochodow. Wiec prosze postaraj sie najpierw pomyslec 2 razy zanim cos napiszesz i napisz to z glowa.

 

Stary to jest forum i każdy może się wypowiedzieć na każdy temat w sposób bardziej lub mniej Cię satysfakcjonujący. Musisz się z tym liczyć.

A pisanie w stylu "masz 1.6" jest według Ciebie"fair"?

Może na tyle miał kasy i kupił swoje wymarzone E36. Ciebie stać na 2.5 i daj Ci Boziu abyś długo nią jeździł.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,ale nie rozumiem fobii związanej z 1.6 :?: :?: :duh: A co to nie silnik skonstruowany przez speców z BMW??że wszyscy go tak piętnują :?:

Uhcats-e36-chciałeś opinii to je masz,trzeba się liczyć także z niegatywnymi.

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc szrot. Tu cos popsute, tam do poprawki. Przecież nie tylko to musi być uszkodzone co widać. Zawsze tak jest, że jak kupisz lipton, to potem i tak musisz dołożyć, a auto dodatkowo bedzie stało polowe czasu w warsztacie. Koleś poprostu niedbał i tyle. Ja bym odpuscił.

 

Bieniu dzieki za Twoja jakrze wymowna odpowiedz na moj post. Jak zauwarzylem udzielasz sie bardzo na forum. Starasz sie jak mozesz byc fajny i zabawny w swoich wypowiedziach, a tak naprawde, w moim odczuciu, jestes zwyklym kolesiem co kupil e36 1,6 litra (niektore fiaty maja wicej) za zaoszczedzone pieniazki a teraz szpanujesz i robisz z siebie kozaka, a tak naprawde nic nie wiesz i nie masz zadnej wiedzy na temat BMW i samochodow. Wiec prosze postaraj sie najpierw pomyslec 2 razy zanim cos napiszesz i napisz to z glowa.

 

Stary to jest forum i każdy może się wypowiedzieć na każdy temat w sposób bardziej lub mniej Cię satysfakcjonujący. Musisz się z tym liczyć.

A pisanie w stylu "masz 1.6" jest według Ciebie"fair"?

Może na tyle miał kasy i kupił swoje wymarzone E36. Ciebie stać na 2.5 i daj Ci Boziu abyś długo nią jeździł.

 

Podzielam zdanie kolegów...To że ktoś ma silnik 1.6 nie świadczy, że nie ma pojęcia o silnikach o większej pojemności...Stać go było na 1.6 to kupił BMW z takim silnikiem,albo po protu wypatrzył taki silnik bo był w porównaniu do powiedzmy 2.5 litra w idealnym stanieI wybacz uhcats-e36 ale, kolega ma rację!Tam popsute, tu fotel nie działa, a za jakiś czas okaże się że silnik to jeden wielki złom,a przecież to bryka z 99 roku...Pewnie większość kolegów nie miała tyle problemów ze swoimi starymi Beemkami, a tu rocznikowi 99 tyle dolega...Ja bym nie kupował...Jak ktoś nie potrafi zadbać o takie rzeczy jak fotel, do tego zniszczone opony...to ja bym głowy nie dał, że silnik jest nieźle "zajeżdżony"...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kup sobie nawet i 10-cio litrowy silnik jak masz sie przez to poczuc lepszy i bardziej dowartościowany niż zwykli użytkownicy 1.6. A to ile mam wiedzy na temat BMW to chyba wywróżyłeś z kart, bo żadne racjonalne wytłumaczenie tego zjawiska mi do głowy nie przychodzi. Nazywasz mnie kozakiem który sie udziela a nie ma pojecia o BMW. W przeciwieństwie do Ciebie sie udzielam i staram sie pomóc. Ty masz 3 posty na koncie i pytasz tylko wtedy gdy sam masz potrzebe. Jakby wszyscy byli tak "pomocni" jak Ty, to to forum by raczej nie istniało. Nie rozumiem też po co zapychasz forum takimi pytaniami, skoro można odpowiadac tylko po twojej myśli, w innym przypadku czlowiek od razu zostaje "zjechany". A kup sobie tą beemke, tylko żebyś potem nie żałował. Kłaniam Ci sie nisko, aż po samą ziemie jaśnie panie, w końcu mam tylko 1.6 :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhcats-e36 co Cie kolego zabolało? To po co piszesz, że faluje? Po co piszesz, że buja? Po co piszesz, że fotel nie działa? Trzeba było napisać, że gość kupił w salonie i o niej zapomniał i stała 8 lat w garażu, a gdy sobie w tym roku przypomniał, że kupił BMW to postanowił ją okazyjnie sprzedać. Wtedy każdy by Ci przytakiwał, gratulował, zazdrościł (hehe) i chciał na maila zdjęcie Twojej NOWEJ BMW NIE 1.6 litra tylko 2.3 o przepraszam 2.5 (dziękujemy Ci wszyscy za podpowiedź).

 

Na Twoje posty mogły być trzy rodzaje wypowiedzi:

 

1. Stary daj sobie spokój, nie jest normalną rzeczą, że BMW buja czy faluje. BMW ma się sprawdzać, jeśli coś jest nie tak to znaczy, że nie wiesz wszystkiego o tym samochodzie i będziesz wkładał w jej odratowanie.

 

2. Stary kupuj tą Bejce, przecież nikomu nie musisz mówić, że masz niesprawne to czy tamto. A każdy Ci będzie zazdrościł! W końcu masz 2.5!!

 

3. Stary, te auta tak mają, pracuje w warsztacie ASO od 60 lat i zawsze jak jakieś przyjeżdżają to te rzeczy szwankują. Da się z tym żyć.

 

1 dostałeś. 2 lub 3 jeśli chciałeś usłyszeć to niestety nie na tym forum, poszukaj u konkurencji.

 

Jak masz czelność obrażać kogoś kto czyta Twoj post, a następnie odpisuje w dobrej wierze. Szanuj czyjś czas, czyjeś przemyślenia i czyjeś rady.

 

Przepraszam, ale ciężko mi tolerować tak szczeniackie zachowanie.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich po przeczytaniu tego tematu stwierdzam ze powinna byc jakaś selekcja czy cos takiego :mad2: ...Forum jest stworzone po to by każdy kto ma problem ze swoim BMW znalazł tutaj podpowiedz i nie ma tutaj znaczenia czy ma 1,6 czy 2,5l. :dance: Obydwa silniki i auta stworzyło BMW i to jest to co wyróżnia nas z posród innych. :D .A wszystkich łaczy jedno..Zamiłowanie do tej marki...Najwyrażniej uhcats-e36 nie zasługuje nawet na model w skali 1/48...jakiegokolwiek BMW...pozdrawiam i popieram kolege unnamed ze przeprosiny sie należa :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniliście temat a kolega chciał się tylko dowiedzieć czy warto kupić samochód a ja mu odpowiem, jeśli jeździłeś i nie zabiłeś się to pewnie można coś jeszcze z tym zrobić, trzeba tylko oszacować jaką kasę włożysz na początek, pewnie trzeba zrobić zawieszenie, łączniki stabilizatora i cóż tam może być jeszcze w UK wyjeżdżone fotele i tapicerka to tylko kosmetyka , może zainwestuj parę groszy w diagnostykę i zobaczysz co do roboty a jeśli za duże nakłady to znajdź sobie coś innego i już, przecież rynek jest na tyle szeroki, że pewnie można coś znaleźć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moze troszke przesadzilem z tym 1.6 i przepraszam Cie bieniu za to :oops: , co nie zmienia faktu ze czasem masz dziwne wypowiedzi :).

 

No i moge powiedziec ze wasze wypowiedzi pomogly mi na tyle ze nie kupilem tego autka :), ale kupilem za to e36 z 1999 2,5L w manualu i na pelnej opcji (z czarna full skora) nie falujaca i lepszym stanie za mniej z M-Tech i wydera AC Shnitcer'a za mniej :).

 

Dziekuje wiecle za rady bo za bardzo sie napalilem a tamto auto.

 

Juz niedlugo wzuce fotki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.