Skocz do zawartości

Nie moge uczymać prostego toru jazdy


alpha

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam wszystkich,mam następujący problem w mojej beti e-36 ,1.8.

Podczas jazdy nawet na niewielkich nierównościach,czy dziurach w ulicy auto jedzie jak chce raz w lewo raz w prawo,kierownica jakby sama uciekała na strony,jest problem niekiedy z utrzymaniem kierownicy i prostego toru jazdy nawet przy 50 km/h. i mam też wrażenie że auto jakby pływało po drodze.Amortyzatory wymienione miałem jakieś 10 mieś. temu(przód) ostatnio drążek kierowniczy + geometria kół i nadal to samo.Pojechałem na stacje diagnostyczną (2 inne stacje)i niestwierdzili żadnych luzów w układzie kierowniczym (drążki,swożnie ,tuleje) opony też raczej nie bo sprawdzałem to na zimówkach i 2 pary letnich.

Ręce mi opadają pomóżcie co moze być przyczyną bo auto sie coraz gorzej prowadzi !!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam podobny problem, byłem na stacji i poprawili mi troche zbieżność. Do tego wszystkiego ważny jest rozmiar opon. Niby 205/60/R15 to jest rozmiar podawany przez producenta, ale na naszych drogach troche nosi. Zamierzam założyć na przód 195 i powinno sie poprawić.

 

Pozdr!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kapcie 205 i nie mam problemu z utrzymaniem prostego toru jazdy, nawet w koleinach. Zbieżność sprawdzałeś? Bo mi wygląda na źle ustawioną zbieżność, jeżeli rzeczywiście luzów nie masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przekładnia kierownicza może trzeba zmienić olej. Zmień na ATF-a ale mineralnego.

 

:mad2: :cry2: :jawdrop:

 

Po przeczytaniu tego posta przechodzę poważny kryzys.

 

Jakoś mi się nie wydaje aby geometria tyłu miała aż tak duży wpływ.

Raczej stawiam na to, że się nie przyłożył do roboty ten co robił Ci geometrię.

Poszukaj lepszego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie wydaje aby geometria tyłu miała aż tak duży wpływ.

 

to załóż kiedyś łyse opony na tył (nie ważne w jakim aucie FWD/RWD) i się karnij zobaczysz jak ważna jest tylnia oś. alpha poważnie mówie skontroluj tylnie zawieszenie. szczególnie chyba numer 17 na tym obrazku: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA91&mospid=47437&btnr=33_1004&hg=33&fg=30 nie jestem tego pewien czy 17 to jest ten element o którym myśle. wchodzi w niego tuleja metalowo-gumowa wachacza. jeżeli to jest uszkodzone to jazda może być niebezpieczna. czy czujesz na zakręcie lekkie uślizgi przy prędkościach przy których nie pwoinno ich być? pozatym jedź na stacje kontroli pojazdów za 20-40pln niech facet przetrzepie całe zwieszenie i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oponki 235/40R17 i nie mam takich problemów, oczywiście są odczówalne nierówności drogi (koleiny, itp), lecz nie sprawia mi to kłopotów w utrzymaniu kierunku jazdy...

 

...za kłopoty w prowadzeniu pojazdu po nierównościach mogą być odpowiedzialne głównie tuleje wachaczy przednich (oczywiście reszta zawieszenia również). Polecam kontrolę zawieszenia w stacji kontroli pojazdów - nie jest to wielki wydatek :cool2:

Tuleje o których mowa (w seryjnym rozwiązaniu), nie muszą być uszkodzone - ich konstrukcja podczas pracy zawieszenia ma wpływ na kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy a co za tym idzie zmianę geometrii przedniej osi (chodziło o to by zawieszenie było bardziej neutralne i komfortowe). Niestety z seryjnymi tulejami miałem spore kłopoty więc zawsze wymieniam je na produkty PowerFlex :norty: ("zawsze" - znaczy montuje je w każdym następnym BMW, są niezniszczalne)

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.