Skocz do zawartości

szum przy przyśpieszaniu


uli12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj wracając z pracy do domu zauważyłem dziwne szszuuuuuuuuuuuu w komorze silnika. przy zamkniętych szybach słychać to z prawaj strony pod schowkiem ale raczej w komorze silnika. przy uchylonych szybach wyraźnie dochodzi to z komory silnika. Jest to słyszalne tylko wtedy gdy przyśpieszam. wcześniej zamiast tego szumu zaczynało mi gwizdać teraz gwizd ucichł, a zaczęło szumieć. na biegu jałowym tego nie ma. Czy to może być turbina?? dodam, że silnik chodzi idealnie i przyśpieszenie też jest OK. Co to może być?? pomocy bo mnie szlag trafi z tym szumem. acha moja bema jest w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Jutro wiadę na kanał. ale postawię na siatkę łączącą tłumik, ponieważ przewody są na moje oko dobre. gdyby łapał powietrze lub były nieszczelne przewody to pewnie by nie przyśpieszał dobrze?? dam znać jak dojdę co jest tego przyczyną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie to samo. Tylko u mnie przy obrotach na ktorych włącza sie turbina na chwile przytyka mi silnik a z tylu zostawiam niezla chmure dymu. (prawdopodobnie za duzo paliwa w stosunku do powietrza). Ciagnie normalnie ale dymi. Przed rozpoczeciem problemow z szumieniem mialem wrazenie ze turbina przy temperaturze 30 stopni na zewnatrz wczesniej wkrecala sie na obroty. Tera jest tylko szum. Miales podobnie?

 

Pozdrawiam

Kajot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie to samo. Tylko u mnie przy obrotach na ktorych włącza sie turbina na chwile przytyka mi silnik a z tylu zostawiam niezla chmure dymu. (prawdopodobnie za duzo paliwa w stosunku do powietrza). Ciagnie normalnie ale dymi. Przed rozpoczeciem problemow z szumieniem mialem wrazenie ze turbina przy temperaturze 30 stopni na zewnatrz wczesniej wkrecala sie na obroty. Tera jest tylko szum. Miales podobnie?

 

Pozdrawiam

Kajot

 

A na jaki kolor dymi?

Czy wymieniałeś filtr powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymi na czarno i to w momencie załaczenia turbo. Jak by go zalewalo.

Zastanawiam sie czy przypadkiem mi przeplywka nie padla dodatkowo.

Dzisiaj jade na kompa to bede wszystko wiedzial. Filtry maja jakies 4000 km przejechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajot--wtrące dwa słowa---u kumpla w WV shar. miał pęknięty przewód interkul. dymił jak lokomotywa--na kompie w aso WYSZŁO WSZYSTKO---pozdro :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo, szum w górnym zakresie - wszystkie rury szczelne, turbo hula, intercooler ok - przez przypadek oparłem się o rurkę recyrkulacji spalin idącą od kolektora wydechowego do dolotowego i okazało się że jest luźna po rozkręceniu okazało się że pękła na docisku i puszczała tędy spaliny - mały spaw i po problemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, czytam wasze posty i zastanawiam sie czy u mnie tez jest cos nie tak ze szczelnoscia turbo. Auto 530D 02' Niedawno sporwadzone, turbo wymienione w ASO na nowe przez Niemca. Mam taki objaw, przy ciągłym przyspieszaniu slychac cichutki odglos turbinki, leczy gdy spuszcze noge z gazu tak na wyskokosci 3000 obrotow slychac takie wlasnie szuuuu, tak jak by byl tam jakis "blow off" przy turbo, czy jak to tam sie pisze:)) Zastanawiam sie czy nie ma tam jakiejsc nieszczelonosci. Jezeli jest to od czego zaczas poszukiwania...?????? Zaznaczam, ze auto nie kopci i przyspiesza tak jak nalezy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.