Skocz do zawartości

ogrzewanie na tył nie działa


Wojciech35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Fachmanów!!!

Słuchajcie...mam problem. Co jest że na tył dmucha mi ciągle zimne powietrze? :mad2: Oba pokrętła ustawiam na...powiedzmy 22-26st.C...z przodu dmucha cieplutkie powietrze we wszystkie kierunki (nogi, szyba, na wprost), a z tyłu nadal dmucha zimne? Coś jest gdzieś zakręcone? Zamknięte? Jakiś ukryty zawór, kurek,pokrętło?

Poradźcie coś.... :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaki masz panel sterownia w tylnym tunelu . byly dwa rodzaje nawiewu z tylu. ja mam tylko I , O . i tam zawsze leci mi zimne powietrze dlatego jak ktos nie chce to zamyka pokrętlo na 0. byly tez wersje z regulacja temperatury i tam mozna bylo sobie regulowac cieple , zimne. wtedy z prawej strony masz pokretlo cos jak z przodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem regulację temperatury wprowadzili po lifcie

 

chyba nie ja mam Touringa z 97 roku i u mnie z tyłu własnie sa 2 pokrętła, pierwsze I/0 i drugie ciepło/zimno (czyli niebieski i czerwony kwadracik). No i jak ustawie tak wieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej miałem tez E39 tyle że touring i w TDS-sie z 1999.... nie był to żaden klimatronik tylko zwykły manual, tak samo jak teraz w tej obecnej E39, i tam dmuchało ciepełkiem z tyłu aż miło... A nie jest przypadkiem tak że pokrętła temperatury w panelu sterowania..lewe jest od ogrzewania przodu, a prawe może o tyłu? Cholera...dlaczego tam dmucha to zimno??? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przed liftem i dmucha na ciepło,ale warunek jest taki:

Zdjęcie nr 1 dodatkowa regulacja ciepło-zimno

Zdjęcie nr 2 brak regulacji.Tylko zimne powietrze lub zamknięcie :)

Według mnie zależy to od wyposażenia,a nie od liftingu.

 

http://img180.imageshack.us/img180/8918/ar14xf9.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/4852/vinylgreycontar2oa6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,ze to nie zalezy od liftu lub bez tez zczaiłem.A kolega rozwiał moje wszelkie watpliwosci.Jezeli nie ma regulacji ciepło-zimno to zapomnij o ciepłym z tyłu z nawiewu.Zostaje tylko kanał pod fotelami.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moteq Słuchaj no kolego?! Do szympansów to porównuj siebie albo swoją rodzinę... A jak żeś taki inteligent to powinieneś wiedzieć, że... nie mówi się "pisze"...tylko "jest napisane"!!! Dyskusję z Tobą uważam za zakończoną. Jeśli masz zamiar na przyszłość udzielać takich rad, to lepiej w ogóle nie udzielaj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo do liftu z tunelu będzie wiało tylko zimne powietrze. Ciepłe jest kierowane na nogi tunelami pod fotelami przednimi. Ludzie kupcie sobie instrukcje :mad2:

 

no chyba sam powinieneś przeglądnąc instrukcję :dance:

 

Ja mam przed liftem i dmucha na ciepło,ale warunek jest taki:

Zdjęcie nr 1 dodatkowa regulacja ciepło-zimno

Zdjęcie nr 2 brak regulacji.Tylko zimne powietrze lub zamknięcie :)

Według mnie zależy to od wyposażenia,a nie od liftingu.

 

http://img180.imageshack.us/img180/8918/ar14xf9.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/4852/vinylgreycontar2oa6.jpg

PIOTREK1 --> perfekcyjna odpowiedz, mam tak jak na 1 zdjeciu.

 

Z tego widac ze wszystko zalezy od WYPOSAZENIA :)

 

Rozwiazanie tematu.

1. masz tak jak na 1 foto --> masz cieple z tylu

2. masz tak jak na 2 foto --> nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze kierowane na tył tunelem środkowym jest to typowa funkcja wentylacji i stndardowo jest tam kierowane swieże powietrze lub schłodzone klimatyzacją. Natomiast samo ogrzewanie jest kierowane nawiewami pod fotelami. Być może możliwość ciepłego powietrza z tunelu środkowego pojawiła się przed liftem tym z 2000 roku (spore zmiany były w 1998 roku) bo w mojej oryginalnej instrukcji z 1997 roku takich opcji nie było, natomiast są one w instrukcjach nowszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy ktoś kiedyś przerabiał temat czy jest możliwość dostawienia tego ogrzewania na tył? Pewnie potrzebna tylko kratka (z dwoma regulacjami) i kanał doprowadzający ciepłe powietrze z nagrzewnicy.

 

 

EDIT: Już to zwietrzyłem troche...nie jest to takie proste ani pewnie tanie. Bo do ogrzewania tyły jest dodatkowa elektryczna nagrzewnica w podłokietniku/ tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Czy ktoś rozbierał środkowy tunel i ma zdjęcie jak to wygląda "wybebeszone" ? Zastanawiam się nad puszczeniem ciepłego powietrza od przodu przez tunel ale do tej pory nie miałem czasu rozbierać wszystkiego żeby tam zajrzeć czy jest miejsce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze tu rozwiac pare zdan powiedzniachy ktory nie trzymaja sie prawdy.

 

Ja mam polift nie mam zadnej nagrzewnicy pod lokietnikiem

z tylu z kratek nie mam regluacji cieplo / zimno

ale moge puscic zimy i cieple powietrze,

wszystko zalezy jak sobie ustawie z przodu,

dodatkowo jak zalacze klime to z tylu tez leci powietrze z klimy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej V8 ale może uda mi się puścić powietrze które leci również na przód. Tak zrobiłem kiedyś w innym aucie - tunelem poprowadziłem powietrze do tyłu - mimo że auto nigdy nie miało nawiewu na tył...

Zatem czekam na jakieś foto jeśli ktoś takim dysponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.