Skocz do zawartości

Brak mocy bmw 320


lucekr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem niedawno bmw 320 e36 wszystko wydawało mi się w porządku do póki nie przejechałem się mojego kolegi bmw 316 e36 byłem po prostu zdumiony szła tak samo a może nawet lepiej od mojej dwu litrówki czy ktoś ma pojęcie czym to może byś spowodowane? W aucie jest zainstalowana sekwencyjna instalacja gazowa po przełączeniu na benzynę jest nieznaczny przyrost mocy praktycznie znikomy tak że defekt ze strony ins. gaz. jest wyeliminowany silnik pracuje w miarę równo a jednak jakiś diabeł tam siedzi bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem nawet od czego zacząć czy ten silnik już jest po prostu zajechany? czy to być może wina elektroniki cewek świec przewodów? a w serwisie na dzień dobry skasują mnie na 300zł za samo wjechanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ??? Za wiedze sie placi a jak sam nie wiesz za co z czym sie je to niestety - trzeba zabulic. Ale jedz do zakaldu z dobra opinia zeby nie bylo sytuacji ze po kolei beda ci wymieniac swiece filtry itp a okaze sie ze to np padnieta sonda lambda. Podlacz sie pod kompa i bedzie wiadomo czemu auto zamulone.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 18 litrow to sporo mi pali okolo 15-16 z 2.8 litra ja bym stawial na lambde albo przeplywke

 

przeplywka raczej nie, bo to akurat BARDZO widac...

 

Spadek mocy moze byc spowodowany wieloma czynnikami, a miedzy innymi nieszczelny dolot. Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze masz II gen LPG, a co za tym idzie to tylko magik-gazownik moze ustawic Ci tak, zeby nie spadla Ci moc o jakies 10%-20%... Ja mialem te sama przypadlosc...

Sprawdzilem wszystko:

 

- filtr powietrza

- filtr paliwa

- swiece, kable

- opor cewek

- alternator....

 

Problem byl po prostu w instalacji gazowej (mialem BRC z komputerem Landi). Klapomikser, ktory zmniejsza srednice dolotu. Elektronika LPG, ktora mieszala w DME... Magiczny elektrozawor... II gen w BMW to jakas pomylka...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kowi pisze....ja tez mam 320 i ze znajomym sie troche poscigalismy juz...(On ma 318 E-46) :lol: No i na starcie tak do 3biegu jedziemy równiutko dopiero pozniej od 3biegu go odstawiam!LUB tez jezeli cisne obroty tak pomiedzy 4 a 5 tys. to robie 100km/h na gazie w 12-13sek! Czyli norma!

 

A propo komputera w E-36 da sie sprawdzic tylko same gary!!!!pozostale opcje nie sa dostepne w tych wersjach(za stare samochody elektronika nie byla tam tak zaawansowana)Wiec moim zdaniem nie pokaze nic o sondzie Lambda. Ale kiedys szukalem po necie jak ją się sprawdza ...informacji o niej jest naprawde duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmwuser pisał że to może być instalacja gazowa nic podobnego na benzynie idzie podobnie różnica jest praktycznie nieodczuwalna jeżeli chodzi o obroty to uwierzcie mi na wszystkich zakresach ją testowałem powiedzmy że od 3500 do 4500obr/min jest najlepiej ale to nie jest to co powinno być a co do diagnostyki elektronicznej to dziwi mnie trochę że nie można sprawdzić np. sondy lambda miałem już dość stare samochody niemieckie i z diagnostyką nie było problemów. [/code]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo komputera w E-36 da sie sprawdzic tylko same gary!!!!pozostale opcje nie sa dostepne w tych wersjach(za stare samochody elektronika nie byla tam tak zaawansowana)Wiec moim zdaniem nie pokaze nic o sondzie Lambda. Ale kiedys szukalem po necie jak ją się sprawdza ...informacji o niej jest naprawde duzo.

 

Ja byłem na diagnostyce i po podłączeniu pod kompa od razu pokazał uwaloną lambdę. Więc nie wiem o czym Ty tu mówisz, bo na komputerze da się sprawdzić dużo więcej niż napisałeś ;)

 

 

lucekr po prostu jedź na komputer i będziesz wiedział co jest 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmwuser pisał że to może być instalacja gazowa nic podobnego na benzynie idzie podobnie różnica jest praktycznie nieodczuwalna [/code]

 

@lucekr nie czytasz, albo nie chcesz zrozumiec co napisalem...

 

Sam fakt zainstalowania LPG II gen wiaze sie bezposrednio ze zmniejszeniem mocy - JAKA BYS NIE MIAL TA INSTALACJE. Mozna bawic sie BLOSem, ale mnie poprostu szkoda bylo kasy. Mnie tez tak samo szedl na LPG i na benzynie - I WLASNIE W TYM PROBLEM.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy

Moja beemka dwa dni temu się zbuntowała i coś złego się dzieje mianowicie wszystko jest dobrze jak jest zimna a po przejechaniu ok10 km traci moc i na benzynie i na gazie(sekwencja). Nie daj Boże wyprzedzać bo jak redukuje i pedał w podłoge to nie przyśpiesza tylko dusi się. Ratujcie bo przecież tak się nie da jeżdzić. Samochód był podpinany pod komputer ale nici nie chciał się połączyć a jak jednemu magikowi się udało wyszedł czujnik fazowy, podgrzewanie sondy lambda normalnie to jakiś koszmar. samochód jest z 92 roku mam ją 2 lata i dotąd takich jaj nie było gaz też tyle jest założony .Pomóżcie proszę :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na sonde bo jak mi padla to szok mół był a teraz żyleta :lol: po wymianie sondy padają po ok 160 200 tys. km i tak sie chrzani moc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie byłem na pełnej diagnostyce komputerowej i nic zupełnie nic tylko czujnik abs w lewym przednim kole ale to nie istotne czy może być tak że sonda jest walnięta a komputer pokazuje że jest ok. bo ten magik co robiłem u niego przegląd tak twierdzi że sonda może być padnięta ale nie robi zwarcia dla tego komp widzi że wszystko ok. czy to możliwe???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmwuser pisał że to może być instalacja gazowa nic podobnego na benzynie idzie podobnie różnica jest praktycznie nieodczuwalna [/code]

 

@lucekr nie czytasz, albo nie chcesz zrozumiec co napisalem...

 

Sam fakt zainstalowania LPG II gen wiaze sie bezposrednio ze zmniejszeniem mocy - JAKA BYS NIE MIAL TA INSTALACJE. Mozna bawic sie BLOSem, ale mnie poprostu szkoda bylo kasy. Mnie tez tak samo szedl na LPG i na benzynie - I WLASNIE W TYM PROBLEM.

 

BMWUser i znowu nie masz racji jak kupiłem samochód to nie miał instalacji gazowej założyłem ją póżniej i po montażu nie było różnicy tak samo się "zbierała" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wydaje mi się ze masz silnik zajeżdżony ja mam bmw 320 z 1991 i [bAD]..ie chodzi a jak mu sie w podłóge wćiśnie to idzie jak burza

 

Tylko pogrtulować i pozazdrścić takiej bestji a ja mam doła bo nie wiem co za diabeł siedzi w beci nie wydaje mi się żeby był silnik zajechany pracuje cicho równo tylko mocy brak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio robilem passata b6. Podobna byla sytuacja tzn. pojawial sie tylko jeden blad - mieszanka za uboga bank 1... nie widzialem czy napisales, z ktorego roku jest ta 320i.

Ja mam '92 i mam powazne watpliwosci czy komputer byl juz na tyle zaawansowany zeby pokazac, czy mieszanka jest zbyt uboga.

 

Co mozesz zrobic:

 

1. sprawdz cisnienie paliwa na listwie wtryskow.

2. sprawdz szczelnosc dolotu - wszystkie wezyki, szczegolnie taki waski co wchodzi do kolektora od tylu.

3. silniczek krokowy czy pracuje dobrze, czy sie zamyka

 

ja ostatnio jak czyscilem swojego krokowca znalazlem delikatnie pekniety waz laczacy go z kolektorem. Usterka praktycznie niewidoczna, ale jak sprawdzilem jego szczelnosc, to caly wdech przez ta pekniecie moglem zassac :).

 

jak masz sprawne chlodzenie, to moze na hamowanie sie wybierz?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.