Skocz do zawartości

TDS JEDZIE JAK Mół


jimmy_hh

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa wtryskowa po regeneracji - wymieniona sekcja wysokiego cisnienia, elektronika, uszczelniona itd.

Po zalozeniu, ustawieniu zaplonu, auto niema ducha - niechce jechac , z ledwoscia do 120 sie rozpedza.

Przed regeneracja pompy nawet z mocno przestawionym zaplonem mial ducha i niezle sie zbieral.

Probowalem przestawiac zaplon i bez wiekszych efektow.

Czyżby dawka paliwa byla za mała? a może cos innego?

kurde zaplacilem 3200 za naprawe pompy i trzeci raz jej wyjmowac niebede. Już raz była reklamowana (odlutowała sie elektronika)\

Co o tym myślicie?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wyciągał do 120 jak miałem zatkany filtr paliwa a co do fachowców to z nimi jest tak że robiąc dziennie przy pompach są w stanie ją rozebrać i poskładać ale nie mają (ci co ogólnie robią diesle) takiego stanowiska by ją dokładnie wyrególować więc tak jak u mojego kumpla robią to W IMADLE !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego po kupnie auta. Najpierw myslałem iż czeka mnie regenracja turbo, ale jak się okazało jakiś tumok pomylił wężyki od turbiny czyli podciśnienia. Poprostu zawór od turbo się nie otwierał bo nie dostawałpodcisnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna usterke.Uszczelnialem cala pompe wtryskowa ustawili zaplon i przez tydzien bylo ok.I nagle brak mocy 2500 obrotow i odczucie jak bym ciagna Jelcza z naczepa.Pojechalem na kompa i wyszlo ze cos ze sterownikiem pompy wtryskowej za male cisnienie lub cos takiego.Sprawdzil jeszcze jedna zecz i okazalo sie ze to byl czujnik turbo doladowania na co z poczatku nie wskazywalo.Po wymianie wszystkie parametry w pompie byly ok no i bunia normalnie sie zbiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem.....walcze juz od dawna!i turbo wymienilem,wszystke wezyki filtry wszystko wszystko....W serwisie BMW smorawińskie po kompie zdiagnozowali ze to "czujnik dawki paliwa " w pompie paliw.

Jak mówicie,czy to na pewno,czy mogli sie pomylic?czy może coś takiego jak u kolegi z posta wyżej?

Aleksander Malanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w BMW seriwisie 300 ( z kasowaniem błedów)a na komputerach uniwersalnych tak od 20 do 100zł przynajmniej ja tak płaciłem.juz z kasowaniem jakis tam błedów drobnych.
Aleksander Malanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc od pomp skasowal mnie 80zl za odczyt wszistkich bledow i kasowanie.A tam gdzie robie naprawy ileje itp. 100.

Za 200 zl mozna juz kupic interfejs diagnostyczny i samemu wykonac jakis prosty serwis :D .Wlasnie nosze sie z zamiarem kupna takiego cuda.Z moimi zdolnosciami to cos wysadze :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi auta słabo sie rozpedza.Gdy auto sie juz rozpedzi to jes dobrze ale przy niskich biegach pod mała gorke krece go do 3 tys i zmieniam na 3 bieg to nie daje rady musze znow redukowac ,Ma mała moc i duzo pali gdzies 15 litrow na oko bo niewiem na pewno bo nie mam kasy zeby zatankowac do pełna .Nie wiecie co to moze byc ? Musze chyba podjechac z nim pod komputer jezeli wy mi nie powiecie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest sporu problem,pewnie to co u mn ie czyli POMPA (najgorsza opcja...) u mnie komputer wykazał że to czujnik dawki paliwa, koszt naprawy ok 600,ale ingerencja w pompe-raczej niefajna opcja...

Pozatym nie ma pewności na 100% czy to to...bo juz turbine wymienilam(bo też miała byc popsuta,i nic to nie dało...)

Aleksander Malanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem po uszczelnieniu pompy auto jeździło ale przez jakieś 10 km a potem wszystko padło:(Silnik przestał pracować równo i przerywał + zero mocy a w krytycznej sytuacji gasł Po dwóch tygodniach oględzin i prób wszelkich regulacji okazało sie ze to czujnik na 4 wtrysku. Teraz jest ok:) aczkolwiek gdy jest ciepło silnik zaczyna głośniej pracować i faktycznie zachowuje sie jakby coś wielkiego za sobą ciągnol nie mam pojęcia co jest grane a do tego dochodzi dziwny dźwięk z turbiny. Moze komuś przyjdzie na myśl co jest grane???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.