Skocz do zawartości

jaki gaz


jedynakk

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar zamatowac gaz 3 generacji ale mam obawy czy to nie odbije sie na wtryskiwaczach przecierz chodza na bezynie i sa nia smarowane oraz chlodzone czy po paru latach nadal bedzie dzialal mi moj M43 na Pb95 bez problemu? moze mi ktos cos podpowie i doradzi
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz sobie najpierw na jedno bardzo ważne pytanie - czy dużo jeździsz?

jeśli weźmiesz instalację na raty, to pewnie przez jakiś czas będziesz musiał je spłacać - czy Ci sie to kalkuluje?

 

zastanów się jak długo zamierzasz jeździć swoim autem - często posiadacze 316/318 po jakimś czasie przesiadają się na auta z większymi motorami - wiem to z autopsji

 

powiem Ci, że na początku też chciałem zagazować swoją betkę (nie jestem jednym z tych ninawidzących LPG - uważam, że w pewnych przypadkach ma to swoją racje bytu), ale po przemyśleniach stwierdziłem, że to bez sensu - wszędzie słychać, że ceny gazu niegługo poważnie wzrosną

 

silniki się bardziej zużywają - na to nie ma siły ... no i te raty za instalację (jak dla mnie kupowanie za gotówkę jest już całkowicie pozbawione sensu - ot takie moje własne kalkulacje)

 

a co do marki instalacj ... żeby nie było całkiem OT, to jest wiele firm - poszukaj sobie na forum co ludzi echwalą i dowiesz się na pewno więcej niż z tego jednego tematu - ja miałem kiedyś instalację lovato i landi i w sumie nie narzekałem, ale teraz stwierdzam, ze nie opłaca się gazwoać auta, jeśli nie jeździ się bardzo dużo

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi którzy mówia że gaz jest blee - zazwyczaj sa to ludzie ktorzy nie mieli nigdy do czynienia z gazem, a swoje poglądy opieraja na opiniach tych którym gaz zaszkodził poprzez nie właściwe użytkowanie i serwisowanie auta.

poprostu - o niektóre rzeczy trzeba dbać bardziej i zwracać szczególna uwage.

 

z roku na rok instalacje robia się tańsze pomyśl na instalka sekwencyjna ( jesli bedziesz brał instalke na raty to lepiej zapalcic te pare stówek wiecej i cieszyc sie mozliwie najlepiej dostrojoną instalka jak jest na rynku. ceny zaczynaja sie od 2500 zł.

 

P.S. moje auto na gazie przejechalo juz ponad 100 000. i nic mu nie jest.

oczywiscie czasem mam problemy z odpalaniem ale zauwazyłem ze zalezy to od pogody.

 

Co do podwyzek cen gazu - owszem ma podrożeć o 27 gr nawet jesli bedzie po 2,50 to i tak sie bedzie go opłacało lać za to beznyzna juz nigdy nie zejdzie do takiego poziomu cenowego.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi którzy mówia że gaz jest blee - zazwyczaj sa to ludzie ktorzy nie mieli nigdy do czynienia z gazem, a swoje poglądy opieraja na opiniach tych którym gaz zaszkodził poprzez nie właściwe użytkowanie i serwisowanie auta.

poprostu - o niektóre rzeczy trzeba dbać bardziej i zwracać szczególna uwage.

 

z roku na rok instalacje robia się tańsze pomyśl na instalka sekwencyjna ( jesli bedziesz brał instalke na raty to lepiej zapalcic te pare stówek wiecej i cieszyc sie mozliwie najlepiej dostrojoną instalka jak jest na rynku. ceny zaczynaja sie od 2500 zł.

 

P.S. moje auto na gazie przejechalo juz ponad 100 000. i nic mu nie jest.

oczywiscie czasem mam problemy z odpalaniem ale zauwazyłem ze zalezy to od pogody.

 

Co do podwyzek cen gazu - owszem ma podrożeć o 27 gr nawet jesli bedzie po 2,50 to i tak sie bedzie go opłacało lać za to beznyzna juz nigdy nie zejdzie do takiego poziomu cenowego.

pozdr.

 

i tu kolega sie myli!!instalacja gazowa nigdy nie będzie super...auto gorzej czasami pali, ma mniej mocy,...!!Ale cóż taka polska rzeczywistość---za drogie paliwo!!Wiec jak nie masz wyboru to zagazuj tylko przekalkuluj ile jezdzisz bo na instalacje wydasz 2,5tys wiec kiedy to sie zwroci....

 

A propo instalacji to tylko sekwencje!!!!!!!!!Znajomy ma IIgeneracje to przy dojezdzaniu do swiatel przelacza na benzyne bo mu gasnie...byl juz nie raz na regulacji i pozniej przez tydzien ok...pozniej znowu potrafi sie pieprzyc.

 

Ja mam u siebie sekwencje no i minusem jak narazie jest tylko to ze ma mniej mocy i jak jest zimny silnik to musze przejechac nim z 10km i sam przelaczyc na gaz bo predzej to sie dlawi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i tu kolega sie myli!!instalacja gazowa nigdy nie będzie super...auto gorzej czasami pali, ma mniej mocy,...!!Ale cóż taka polska rzeczywistość---za drogie paliwo!!Wiec jak nie masz wyboru to zagazuj tylko przekalkuluj ile jezdzisz bo na instalacje wydasz 2,5tys wiec kiedy to sie zwroci....

 

A propo instalacji to tylko sekwencje!!!!!!!!!Znajomy ma IIgeneracje to przy dojezdzaniu do swiatel przelacza na benzyne bo mu gasnie...byl juz nie raz na regulacji i pozniej przez tydzien ok...pozniej znowu potrafi sie pieprzyc.

 

nie napisałem ze gaz w aucie jakimkolwiek jest super tylko ze sekwencja jest jedynym słusznym rozwiazaniem.

twój znajomy niech zmieni gazowników( powymiena świece, filtry - ten od gazu też, niech pomierzy sobie sonde lambda czy mu działa poprawnie itp.) zasada jest taka - jezeli auto źle chodzi na beznynie to na gazie bedzie jeszcze gorzej.

 

napisze to jeszcze raz :owszem gaz potrafi zaszkodzic, ale tylko wtedy kiedy mu właściciel auta pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi którzy mówia że gaz jest blee - zazwyczaj sa to ludzie ktorzy nie mieli nigdy do czynienia z gazem, a swoje poglądy opieraja na opiniach tych którym gaz zaszkodził poprzez nie właściwe użytkowanie i serwisowanie auta.

poprostu - o niektóre rzeczy trzeba dbać bardziej i zwracać szczególna uwage.

 

z roku na rok instalacje robia się tańsze pomyśl na instalka sekwencyjna ( jesli bedziesz brał instalke na raty to lepiej zapalcic te pare stówek wiecej i cieszyc sie mozliwie najlepiej dostrojoną instalka jak jest na rynku. ceny zaczynaja sie od 2500 zł.

 

P.S. moje auto na gazie przejechalo juz ponad 100 000. i nic mu nie jest.

oczywiscie czasem mam problemy z odpalaniem ale zauwazyłem ze zalezy to od pogody.

 

Co do podwyzek cen gazu - owszem ma podrożeć o 27 gr nawet jesli bedzie po 2,50 to i tak sie bedzie go opłacało lać za to beznyzna juz nigdy nie zejdzie do takiego poziomu cenowego.

pozdr.

 

Kolejna opinia murem broniąca instalacji, a prawda jest taka:

w 1994 mój stary założyl pierwszą instalację gazową do dostawczego, potem była tego cała masa, aż do wysokiej klasy instalacji w obecnym samochodzie ojca. Zawsze są z tym jakieś problemy.

No chyba, że trafisz jak 1 do 100 i założą Tobie pożądnie sekwencje to trooche pojeździsz, ale i tak silniczek krokowy padnie, i tak oleju będzie żłopac więcej, i tak będzieśz musiał kupować benzyne, której i tak pójdzie sporo, zwłaszcza zimą.

 

I najważniejsze: tracisz prestiż, który wiąże się z marką, po prostu trafisz do jednego wora z Polonezami, o plami astrani i lanosami.

Będziesz właścicielem kolejnej zagazowanej Bumy, co jest totalną profanacją. Może być gorzej, pewnie, wyobraź sobie śmiech na zlocie, ktory wzbudzi M3 LPG :duh:

 

Pogódź się z cena 40 zł za 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

I najważniejsze: tracisz prestiż, który wiąże się z marką, po prostu trafisz do jednego wora z Polonezami, o plami astrani i lanosami.

Będziesz właścicielem kolejnej zagazowanej Bumy, co jest totalną profanacją. Może być gorzej, pewnie, wyobraź sobie śmiech na zlocie, ktory wzbudzi M3 LPG :duh:

 

Pogódź się z cena 40 zł za 100 km

 

Kolego sympatyczny muszę Cię zmartwić, tylko obiecuj że się nie zamkniesz w sobie, za kilka lat zniknie z zasobów naturalnych cos takiego jak ropa naftowa; na świecie juz od dłuzszego czasu wykorzystuje sie i udoskonla coś takiego jak odnawialne źródła energi, min. gaz jest w śród nich.

co do tego twojego "prestiżu" też go stracisz :cry2: prędzej czy pózniej....

a mówienie że bedziesz kojarzony z "Polonezami, o plami astrani i lanosami" jest dziecinadą nie mająca odbicia w rzeczywistości.

 

Ja się pogodziłem że na gazie przejade za 40 zł 200 km.

 

sorry za OT jedynakk zakładaj sekwencje.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za mały OT, ale trochę się zdziwiłem - pierwsze słyszę, że LPG, to odnawialne źródło energii - jest to taki sam produkt kopalin jak ON czy Pb, a co do odnawialnych źródeł energii, to jest przecież możliwość produkcji benzyny z olejów roślinnych i gdy się skończy ropa nawtowa (naszych aut już dawno nie będzie) to wymyślą coś, co ją zastąpi i będzie się nadawało do zasilania silników spalinowych - zawsze znajdzie się dla nich zastosowania i w pewnych przypadkach nie da się ich zastąpić niczym innym

 

co do prestiżu, to masz dawidzior rację, a co do zakładania sekwencji, to nie wiesz nawet ile km miesięcznie/rocznie pokonuje autor tematu, więc rada jst dobra... tylko nie do końca przemyślana ... chyba, że na odwrót - uważasz, że posiadanie sekwencji podwyższy ten prestiż :lol:

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

I najważniejsze: tracisz prestiż, który wiąże się z marką, po prostu trafisz do jednego wora z Polonezami, o plami astrani i lanosami.

Będziesz właścicielem kolejnej zagazowanej Bumy, co jest totalną profanacją. Może być gorzej, pewnie, wyobraź sobie śmiech na zlocie, ktory wzbudzi M3 LPG :duh:

 

Pogódź się z cena 40 zł za 100 km

 

Kolego sympatyczny muszę Cię zmartwić, tylko obiecuj że się nie zamkniesz w sobie, za kilka lat zniknie z zasobów naturalnych cos takiego jak ropa naftowa; na świecie juz od dłuzszego czasu wykorzystuje sie i udoskonla coś takiego jak odnawialne źródła energi, min. gaz jest w śród nich.

co do tego twojego "prestiżu" też go stracisz :cry2: prędzej czy pózniej....

a mówienie że bedziesz kojarzony z "Polonezami, o plami astrani i lanosami" jest dziecinadą nie mająca odbicia w rzeczywistości.

 

Ja się pogodziłem że na gazie przejade za 40 zł 200 km.

 

sorry za OT jedynakk zakładaj sekwencje.

pozdr.

 

 

Ciekawe rzeczy piszesz: gaz jako odnawialne źródło :jawdrop:

Może jeszcze Lpg nim jest:?: :!:

a sorry... dziadek mi tutaj podpowiada, że metan można użyskać dzieki świniakowi, fajna alternatywa :norty: na postoju wypuszczasz, nawcina się a potem gnasz dalej :cool2:

 

rozumiem, że możesz czuc się urażony, ale to juz Twój problem...

 

a jeżeli będziemy kiedyś jeździc na gazie, to ziemnym, samochodami specjalnie do tego przygotowanymi, jak VW Caddy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem że LPG jest odnawialnym źrodłem energii tylko że gaz sam w sobie, natomiast nie znam sie na przetwrazniu gazu ale LPG jest produktem koncowym w całym tym procesie.

gladol głowka pracuje tylko szkoda że twojego dziadka.bardzo dobry przykład, a czy będziesz chciał woźic ze sobą świaniaka to juz twoj wybór. dalej wnioskując z twojego postu o gazie ziemnym uważasz ze jest wporzadku w porównaniu do LPG ?? czyli sam sobie przeczysz?? bo jezeli uważas ze poruszanie sie bmw to prestiz to mam rozumiec ze nie zmienisz go na VW który bedzie przystowsowany do zasilania go na gazie ziemnym ??

 

P.S. w niczym i to nie uwłacza że jeżdze na LPG

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLA, BLA, BLA... Ceny wzrosna itp... Mnie wkurza takie gadanie. Jesli robisz 30tys rocznie i wiecej NIEWĄTPLIWIE BARDZO CI SIE TO OPŁACA - zakładaj dobra sekwencje, np. BRC w dobrym zakładzie i bedziesz zadowolony ;)
Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem że LPG jest odnawialnym źrodłem energii tylko że gaz sam w sobie, natomiast nie znam sie na przetwrazniu gazu ale LPG jest produktem koncowym w całym tym procesie.

gladol głowka pracuje tylko szkoda że twojego dziadka.bardzo dobry przykład, a czy będziesz chciał woźic ze sobą świaniaka to juz twoj wybór. dalej wnioskując z twojego postu o gazie ziemnym uważasz ze jest wporzadku w porównaniu do LPG ?? czyli sam sobie przeczysz?? bo jezeli uważas ze poruszanie sie bmw to prestiz to mam rozumiec ze nie zmienisz go na VW który bedzie przystowsowany do zasilania go na gazie ziemnym ??

 

P.S. w niczym i to nie uwłacza że jeżdze na LPG

 

pozdr.

 

Widać, że kolega za bardzo nie rozumie tego co ja piszę :? i jeszcze mi będzie dziadka obrażał ..... jeden, ale to tylko świadczy o pomiomie pacjenta.

 

Powiedz mi gdzie napisałe, że kupie Caddy :?:

Podałem jedyny mi znany przykład auta napędzanego ziemnym. Przystosowanym do tego przez fabrykę.

 

O ile mi wiadomo w solonach BMW brak jest takiej opcji jak instalacja lpg, a jak ktoś zainstaluje na własna rękę to pewnie gwarancję straci.

 

Gdyby LPG był świetnym paliwem to niemieccy producenci aut zakładaliby seryjnie instalację :!:

 

Tutaj pewnie pojawi się teoria o zmowie kartelów paliwowych, ale specjalnie oświece użytkownika davidzior, że LPG jest produktem ubocznym w procesie produkcji ropy i benzyny.

 

A jak sama nazwa wskazuje gaz ziemny to inna bajka, minie sporo czasu zanim przekonamy się czy to sprawdzi się jako paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że sam glodol nie wiesz co piszesz i nie wiesz co czytasz. na produkcji lpg nie znam sie i mam to gleboko gdzies z czego jest robiony i czego jest produktem ubocznym. wazne ze jest tani i w eksploatacji auta nic sie nie dzieje czego przyczyną był by lpg.

i pokaż mi słowa które obrażaja kogokolwiek tutaj :naughty: :naughty: , nastepnie zacytuj zdanie w którym napsiałem zebys kupił VW caddy, dalej zacytuj zdanie w którym stwierdziłem ze lpg jest swietnym paliwiem wprost stworzonym do silników bmw. :modlitwa:

P.S chetnie bym to zobaczył na prv. bo ten temta nie jest od tego ze ty nie tolerujesz lpg a ja jestem zwolennikiem tego paliwa, tylko autor tego tematu zadał pytanie jaki rodzaj instalacji lpg zalozyc do swojego auta, czyli mozna wywnioskowac ze jest zdecydowany na lpg, a nie czy jest za czy przeciw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błyskotliwą metodę wnioskowania, a najbardziej podoba mi się to, że autor tematu jest zdecydowany na LPG :norty: , bo przypuszczać można jedynie, że jest świeżo upieczonym właścicielem BMW, przychodzą mu do głowy różne warianty i pyta żeby mógł podjąc decyzję..

Moze to jemu pozostawimy wypowiadanie się na ten temat.

 

I na zdrowie jeźdź sobie na gazie :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh - tematy zwolennicy vs przeciwnicy LPG zawsze wyzwalają emocje :lol:

 

... nie przeszkadzajcie sobie chłopaki, bo śmiesznie się Was czyta :lol:

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.