Skocz do zawartości

Opony na lato 325i


lechu1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wydaje mi się że przy tej mocy silnika oraz mozliwościach jakie ona daje to niezbędnym minimum będą właśnie 205/60r15, ale to tylko moja skromna sugestja, ja taki rozmiar mam przy silniku 1,6, a u ciebie można zakładać duzo dużo większe a autko napewno będzie się świetnie trzymało drogi, natomiast czy jest sens zakładać duże koła na nasze piękne drogi to już oddzielny temat do polemiki. :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili u siebie (E36 Coupe 325) letnie 195/60/15 (na takich sprowadziłem, wygląda to fatalnie). Zalecany przez producenta rozmiar na lato to 205/60/15. Za kilka miesięcy będę zakładał 215/45/17.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał. Seria to 205/60/15. Jeśli włożysz 195 zawsze tam trochę lepiej będzie Ci się prowadził w koleinach itp. Ale nie będzie to taka różnica jak byś się przesiadł z 235 na 205. Więc wydaje mi się że gra nie warta jest świeczki a biorąc pod uwagę moc silnika 325i opony 205 będą ok :cool2:

Pozdro.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy Ci na ekonomii, nie scigasz sie i nie potrzebujesz wiekszej przyczepnosci przy ostrych startach to zakladaj wezsza.

 

Tak czy siak roznica miedzy 195 a 205 jest w zasadzie estetyczna.

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie pod temat: złapałem pane w tylnym kole i musze kupić nowe opony:obecnie mam letnie 195/65r15,a zimówki 185/65r15, pytanie :

czy zostac przy rozmiarze 195/65r15???. chyba jak na ten silnik 318 tds z chipkiem co prawda, to już chyba max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest prosta: jak nie masz problemow z trakcja (przyczepnoscia tylnych kol przy dodawaniu gazu) to nie ma co zwiekszac szerokosci opon.

 

Chyba, ze dla lansu :wink:

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 318 TDS raczej nie ma problemów z trakcją - to nie jest auto do zwijania asfaltu, tylko do spokojnej jazdy

IMO 195 spokojnie wystarczą - auto będzie się lepiej prowadzić na naszych pofałdowanych drogach ... i będzie mniejsze spalania

 

do 325i w lato 205, to minimum ... choć ja u siebie na zimę zakładam 195 i jakoś nie mam problemów mimo, że producent zaleca minimum 205 - po prostu nie trzeba cisnąć - w zimę i tak się wolniej i spokojniej jeździ

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu chciałbym mieć taki problemy jak Ty :D

Wydaje mi się że wmówiłeś sobie że te 195 będa lepsze. Na polskich dziurach i koleinach na pewno. Ale Twój silnik ma prawie 200KM a masa auta wynosi ok 1330kg. Ten samochód musi mieć jakąś trakcję i te opony 205 to jest jakieś tam minimum które musisz mieć. Nawet w 318is zakładali już w serii 205. Tak więc nie kombinuj i kupuj 205/60. Tylko nie kupuj z polskich koncernów bo rozlecą Ci się po roku :wink:

Pozdro.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe róznica w cenie medzy 195 a 205 nie duża.... Ale swojego asfaltu sie nazwijałem juz mi przeszło a mam złe wspomnienia z tymi koleinami.... Kumepl ma e46 320i i mówi ,że 195 mi powinny wystarczyć. Kiedyś deptałem jej na miescie ale teraz z wiekiem dostaje tylko na trasie czasem ale 160 rzadko przekraczam głównie 120 latam (cana pb95) . Po maturkach teraz myśle pojechać nią do angli i tak sie zastanawiam czy odczuł bym róznice w spalaniu miedzy 195 a 205.....

co sądzicie o Barum BRAVURIS ??.

 

A tak nie na temat :p Wkurzają mnie ceny etyliny i tak ostnio wpadłem na pomysł. Kupić sobie jakiegos merca w dieslu i tankować w mcdonaldzie :p Jakos sie dogadać z kierownikiem mcdonaldsa ,że bokiem kase mu dam (np 1 zl litr) olej ten przesączać przez pończoszke i mozna bardzo tnaio gdzies pojechać a BMW tylko dla przyjemnosci .. :D . Maturzysta z dwiema furami troche brzujstwo..... Te pomysły to pewnie ze stresu maturalnego ale 23go już koniec tego stresiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dostęp do tanich, to czemu nie, ale jak zamierzasz sobie kupić po normalnej cenie, to najpierw sobie poczytaj http://www.testopon.com/ - jest wiele fajniejszych opon w zbliżonej albo nawet bardziej korzystnej cenie

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.