Skocz do zawartości

znowu to bmw... :(


Rekomendowane odpowiedzi

A mnie wczoraj póścił na przejściu (koło stacji Jet w Gdyni na Cisowej) kierowca ciemnej "piątki" E34 sedan. :wink: Nie musiałem się pchać na przejście, wymuszać pierwszeństwa, nic z tych rzeczy. Stałem, czekałem aż przejedzie, ale nie, on wolał mnie puścić pierwszego. Chociaż ja zawsze przepuszczam samochód, bo wiem że trudniej mu się zatrzymać niż mi. Najgorsze było to, że temu kierowcy BMW o mały włos w tyłek nie wjechał DAF cysterna - bo kierowca ciężarówki się zapatrzył i hamował na granicy poślizgu.

Ostatnimi czasy często widzę niezwykle kulturalnych kierowców w BMW i to jest budujące. :cool2: A stereotypy radzę odstawić między książki.

Nie ma lekarstwa na debili, bo nie ma reguły na nich.

 

Na koniec chciałem pozdrowić kierowcę E34 - może kiedyś to przeczyta i skojarzy fakty. Pozdrawiam. :handshake:

 

Może to niejaki p>Rysiek z warsztatu BMW w okolicy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to niejaki p>Rysiek z warsztatu BMW w okolicy? :)

 

Kto wie... :mrgreen: może i on. Pamiętam, że jakaś parka nim jechała (w średnim wieku). Mężczyzna za kółkiem. A może ktoś tylko tak przejazdem przez Gdynie przelatywał, a na Jetcie był zatankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lomzynskiej Gazecie Wspolczesnej jest artykul o tym wypadku na pierwszej stronie. Napisali, ze droga na ktorej kierowca potracil tego chlopca jest niebezpieczna, jest waska i nie ma chodnika ani pobocza (wiec przejscia dla pieszych o ktorym napisali w interii pewnie tez nie ma). Kilka minut wczesniej ten sam kierowca wjezdzajac na stacje benzynowa staranowal jej ogrodzenie.

 

 

Interia od dawna często zamieszcza teksty dotyczące BMW.

Nie tylko w złym świetle stawia markę.

Zauważyłem już dawno, że wśród znanych portali najwięcej jest info różnego rodzaju, dotyczących właśnie BMW.

Podobnie jest z M.Wiśniewskim, Mandaryną, Dodą.....

Gdy OBIEKT jest sławny lub znany to pisze się najczęściej albo o wielkich wpadkach albo osiągnięciach. Codzienność jest z reguły mało interesująca.

 

Dla mnie hitem jest TVN , Wojewódzki itp itd.....

 

Więcej takich programów to się wszyscy pozabijamy.

 

Autorytety wymierają i nie ma skąd brać dobrego przykładu.

 

I tak są jako takie postępy w karaniu debili.....tylko w wychowaniu Romek nie sądze, że sobie poradzi...hi hi hi

 

Obejrzyjcie to dla relaksu....tak dla przypomnienia jak się postkomuchy rządziły....teraz zbiera się żniwo 16lat bezprawia.

Oczywiście polscy masochiści i tak ich wybiorą za rok znowu

link

http://www.youtube.com/watch?v=auueN3k0TsE

"Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Poprzez kontrolę emisji kredytów, banki i korporacje zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne w kraju, o którego wolność walczyli ich ojcowie."

T.Jefferson 1802 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dziecka zabitego, przez dode, do komunistow, niezle...

 

:mrgreen:

"Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Poprzez kontrolę emisji kredytów, banki i korporacje zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne w kraju, o którego wolność walczyli ich ojcowie."

T.Jefferson 1802 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę OT, ale musze podzielić się refleksją, iż w kontekście całego zdarzenia (mam tu na myśli, że kierowca auta był pod wpływem środków odurzających) wypowiedź Kaczyńskiego o karze śmierci, a dokładniej ten jej fragment: Musimy zrobić wszystko, by tacy ludzie nie uniknęli kary, by nie opłacało im się kalkulować, że wyjdą po kilku latach z więzienia. Morderca musi być ukarany do końca jest zupełnie bez sensu. Jaki pijany kalkuluje ? Często takie tragiczne decyzje podejmowane są w szoku, bez jakiejś kalkulacji...ja wcale nie bronię tej osoby, ale jest różnica pomiędzy gościem,który z zimną krwią strzela komuś w głowę, a naćpanym młokosem powodującym śmiertelny wypadek - 99,9% pijanych sprawców śmiertelnych wypadków nie miała zamiaru ich powodować, a tym bardziej kogokolwiek zabijać.

Podsumowaując - karać owszem i to surowo, odstraszyć też - ale odstraszyć od prowadzenia pod wpływem - i to niekoniecznie karą śmierci.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news/najdrozsze-piwo-swiata,911847

Przepisy mówią o tym, że jeśli kierowca jest współwłaścicielem auta, będzie musiał zapłacić kwotę stanowiącą równowartość należącej do niego części wozu. W przypadku gdyby prowadził samochód pożyczony, służbowy lub kupiony na kredyt, pojazd nie zostanie mu zabrany, ale będzie on musiał zapłacić karę w wysokości równej jego aktualnej ceny (biada podchmielonym kierowcom ciężarówek wartych po kilkaset tysięcy zł). W myśl nowych przepisów, pojazdy stracą też wszyscy ci, którzy uciekną z miejsca wypadku (nawet jeśli byli trzeźwi) ponieważ ucieczka traktowana będzie jako próba ukrycia nietrzeźwości. Skonfiskowane pojazdy mają być wystawiane na aukcjach, a pieniądze uzyskane w ten trafiać na konto Funduszu Pomocy Ofiarom Przestępstw (akurat, na tej samej zasadzie podatek drogowy przeznaczony miał być na remonty...).

 

to moze byc niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecierz tu nie chodzi o ten konkretny przypadek ze kare smierci trzeba przywrocic. Sa powtorne wybory do sejmiku wojewodztwa podlaskiego i dlatego Kaczynski o tym mowi akurat w Łomzy. Tak wiec by zachecic elektorat PiS odgrzewaja starego kotleta o karze smierci, choc kazdy wie i nawet oni to przyznali wprowadzenie jej jest niemozliwe!!! Pozatym wprowadzenie kary smierci za wypadek ze skutkiem smiertelnym?? Niedlugo i za oszustwa podatkowe beda tego zadac bo tak jest np. w Chinach i one sie szybko rozwiajaja wiec czemu by u nas tego nie wprowadzic i walczyc tym z ukladem :wink: . Tak wiec Panowie - populizm czystej wody!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały OF wczoraj w rozmowie usłyszałem że jak osoba posiadająca PJ będzie w stanie upojenia alkoholowego i bedzie szła ulicą (nie chodnikiem), czyli mieszkam we wsi A piję we wsi B pomiedzy wsiami chodnika nie ma wracam na piechte do domu i mam powyżej 0.5 promila w wydychanym powietrzu to można pozbawić mnie prawa jazdy. czy ktoś może to potwierdzić. ogólnie pomysł taki sam jak zabieranie PJ osobom biorącym udział w sesjach terapętycznych dla AA. może ktoś coś wie o tym kolejnym mega pomyśle na wydojenie obywatela z kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o obieranie samochodow osobom, ktore mialy powyzej 0,5 promila to jestem jak najbardziej za!Tylko nieuchronosc kary (przedwszystkim) i jej surowosc moze wplynie ze jeden z drugim pomysli dwa razy zanim wejdzie do samochodu po piwku czy dwoch. Nie jestem fanem tej ekipy ale to ich posuniecie jest bardzo dobre. Szczegolnie podoba mi sie ze zyski z przedania tych samochodow bede przeznaczane na ofiary wypadkow. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie podoba mi sie ze zyski z przedania tych samochodow bede przeznaczane na ofiary wypadkow. Pozdrawiam

 

już to widze. auta będą sprzedawane za bezcen w licytacjach na papierze tym równiejszym z nas wszystkich równych. wprowadzony pewnie będzie podatek od kwoty za jaką auto zostanie sprzedane. czyli 5letnia 5 pójdzie za 5.000pln od tego 20% podatku siakiegoś tam, który pójdzie na pomoc ofiarom, a reszta do dziury budżetowej. oby tak nie było ale tu jest polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)ze zyski z przedania tych samochodow(...)

 

Biszkopt :D

 

Co do odbierania prawa jazdy za jazdę pod wpływem alkocholu jestem jak najbardziej za, jednak odbiór auta to pomysł, według mnie, wątpliwy. Nie jestem pewien czy powinno się zabierać prawko na zawsze czy pozwolić po dłuższym czasie ubiegać się o ten dokument. Dodatkowo kara więzienia w zawieszeniu jest według mnie wystarczająca.

 

Ponadto musi się zmienić nastawienie Polaków do pijanych kierowców. W ostatnich "Rozmowach w toku" byłem w szoku kiedy zwierzająca się kobieta powiedziała, że prowadziła po pijanemu, a widzowie na sali zaczęli się śmiać zamiast ją zlinczować i obrzucić pomidorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko pisałem no i sie trafilo :wink: :oops:. Samochody by szły normalnie na licytacje jak dotychczas. Bylem na paru licytacjach to faktycznie sa ustawiane kto co ma kupic, ale nie jest tez tak ze samochody sa za polowe wartosci sprzedawane. Wiadomo ze najlepiej by bylo zeby zmienilo sie diametralnie podejscie spoleczne do tego problemu. Niestety caly czas jest przyzwolenie do jezdzenia po kielichu. Zmiana mentalnosci to jednak proces powolny dlatego potrzebne sa zmiany systemowe czyli np. konfiskata samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie koleżanki i koledzy, członkowie BMW Klub Polska jak i zwykli użytkownicy tego forum. Zwracam się do was z pytaniem

 

Co zrobimy aby zmienić wizerunek naszej ukochanej marki ??

 

z jednej strony niby nie powinniśmy przejmować się opiniami w prasie i różnorakich mediach, przecież każdy z nas sam dobrze wie jakim jest kierowcą i jak zachowuje się w ruchu. Jednak powiedzcie czy nie drażni was to że w Polsce panuje pewien stereotyp kierowcy/posiadacza bmw ??? Gangsterzy Buraki Wieśniaki Mordercy tak pisze się o nas w mediach i na różnorakich forach poświęconych komentowaniu tego co pisze się w prasie.

 

Dlatego pytam co możemy zrobić my posiadacze tych wspaniałych samochodów ?? co może zrobić klub ??

 

ja proponuję żeby na początek każdy zaczął od samokrytyki swojego stylu jazdy oraz sposobu zachowania.

 

pozdrawiam

www.bmw-3city.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro - w sumie nic nie da się zrobić, ponieważ opinie o buractwie w BMW to nie jest według mnie stereotyp, ale słuszne zdanie o wielu właścicielach Beemek. Z resztą można by o tym napisać już chyba ksiażkę, ponieważ na samym Forum BMW Klubu jest kilka rozbudowanych topiców traktujących o tym problemie.

 

Ponadto nawet jeślibyśmy nie dawali żadnych powodów do krytyki to i tak opinie nie zmieniłyby się, ponieważ zwyczajnie wielu ludzi zazdrości nam tych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.