Skocz do zawartości

323 compact czy 325 coupe??


Rekomendowane odpowiedzi

No to mam teraz dylemat. Tydzien temu kupilem 325 coupe z 92roku pełna opcja (skora, klima, szyber). Jutro mam go rejestrowac. Samochod ma dobry silnik, nie był ciagniety(prosta podłoga i podluznice). Minusem jego jest to ze bierze go rdza, musialem reperaturki wstawiac, no i ma spory przebieg. Na liczniku ma 120 tys, ale to moge miedzy bajki włozyc. Na moje oko mam jakies 250 tys. Samochod wyszedl mnie jakies 11,500-12.000. Dzis ogladalem przy okazji Compacta 323 z konca 97 roku. Sproawdzony z Francji. Pelna opcja ze skora, klima, kontrola trakcji itd. Samochod jest zadbany ma kolo 120 tys przejechane i na tyle wyglda. Minusem bylo to ze byl troche walniety przodem, ale nie bardzo. Ma dwie poduchy odpalone. Samochod jest do wziecia za 14.500 plus poduszki. No i teraz mam dylemat niezly. Czy wziasc tego compacta?? Jest naprawde ladny bo ma felgi 17, lampy i kierownice M. Compact z silnikiem 2.5 170km bedzie mial sporo gorsze osiagi od 2.5 192km?? No coz serce mowi Coupe, rozum Compact.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takiego compacta i jestem zadowolony. Nie ścigałem się ale z informacji z forum wiem, że jest minimalnie szybszy od 2,5/193KM :) Jest to silnik nowszej generacji, wcześniej dostępny moment itd. Jeśli chodzi o cenę to nie jest specjalnie niska bo w Polsce można takiego compacta kupić w przedziale 17-20 tys. zł ale niestety trzeba się sporo naszukać bo jest ich niewiele.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka. NIE KUPUJ AUTA WALONEGO PRZODEM

BO SIE NIE WYPLACISZ, jak kupowac uszkodz to tylko z uszkodzonym bokiem lub tylem. PRZOD TO KOSZTA 2 RAZY WIEKSZE OD RESZTY.

Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No i stalo sie;) Kupiłem tego compacta. Jednak przekonalo mnie to ze ma orginalnie przejechane 120 tys no i jest 6 lat mlodszy od mojej coupe. Wielkim plusem jest to ze posiada M-Pakiet lacznie z czarna podsufitka :lol: . Jak zakupie poduszke kierowcy i uporam sie z malymi niedorobkami to zamieszcze fotki w galerii. Tak wiec moje 325 coupe idzie do sprzedania;). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Minusem jego jest to ze bierze go rdza, musialem reperaturki wstawiac, no i ma spory przebieg. Na liczniku ma 120 tys, ale to moge miedzy bajki włozyc. Na moje oko mam jakies 250 tys. quote]

 

Ale zrobiłes mu reklamę :lol:

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz to zalezy co kto woli. U nas w Radomiu teraz coupe jest odgroma... Compactow jest mniej, a z silnikiem z 6 garami i M-Technikiem to juz tym bardziej. Ja lubie jezdzic jednak samochodem ktorych niema na peczki (wczesniej jezdzilem preluda jak jeszcze nie bylo ich tak duzo). Z tym walonym przodem to tez przesada bo podluznice sa cale wiec mocno nie dostala. Pozatym nie oszukujmy sie niemalowana, ba- bezwypadkowa bemka to u nas promil jest. Znalezienie samochodu 10 letniego z przebiegiem 120tys orginalnym co widac bo srodkach to tez nielada wyczyn. Tak wiec bede zegnal sie z coupe bez sentymetow choc w sumie i ona byla niezla i pewnie troszki bym ja pojedzil bo robilem ja pod siebei czyli porzadnie. No ale trafilem samochod zdecydowanie lepszy bo duzo mlodszy z mniejszym przebiegiem, z porownywalnymi osiagami i lepszym wyposazeniem, a niewiele drozszym. A ze coupe ma ladniejsza linie, no coz nie mozna miec wszystkiego. Sa ograniczone fundusze wiec trzeba isc na kompromisy. Boze, zeby w zyciu mi sie tylko takie mile kompromisy trafialy :) . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, większośc twierdzi że najładniejsza jest coupe, ja z kolei uważam, że nie jest brzydka, ale ma coś w lini, co mnie odpycha, sedan to juz co innego, a w e46 znowu odwrotnie...

Tak więc kolego ten dłuższy przód to kwestia gustu, a compact też może wygladać zadziornie i przez to budzić re5pect :8) , dodatkową zaletą tego wynalazku jest fakt iż mnieści się on w klasie GTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz to zalezy co kto woli. U nas w Radomiu teraz coupe jest odgroma... Compactow jest mniej, a z silnikiem z 6 garami i M-Technikiem to juz tym bardziej. Ja lubie jezdzic jednak samochodem ktorych niema na peczki (wczesniej jezdzilem preluda jak jeszcze nie bylo ich tak duzo). Z tym walonym przodem to tez przesada bo podluznice sa cale wiec mocno nie dostala. Pozatym nie oszukujmy sie niemalowana, ba- bezwypadkowa bemka to u nas promil jest. Znalezienie samochodu 10 letniego z przebiegiem 120tys orginalnym co widac bo srodkach to tez nielada wyczyn. Tak wiec bede zegnal sie z coupe bez sentymetow choc w sumie i ona byla niezla i pewnie troszki bym ja pojedzil bo robilem ja pod siebei czyli porzadnie. No ale trafilem samochod zdecydowanie lepszy bo duzo mlodszy z mniejszym przebiegiem, z porownywalnymi osiagami i lepszym wyposazeniem, a niewiele drozszym. A ze coupe ma ladniejsza linie, no coz nie mozna miec wszystkiego. Sa ograniczone fundusze wiec trzeba isc na kompromisy. Boze, zeby w zyciu mi sie tylko takie mile kompromisy trafialy :) . Pozdrawiam

 

No rozumiem Cię,tak tylko napisałem,że ja bym nie zamienił Coupe na Compacta,bo kojarzy Mi się on z takim BabyBMW,w dodatku dla kobiet,no ale jak mówisz że fajny egzemplarz,a do tego 6 cylindrowy to nie dziwię się że się skusiłeś i faktycznie tylko sobie życzyć takich kompromisów :cool2: :cool2:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniesze, nie ładniejsze to juz kwestia gustu. W sumie to do niedawna to compacty mi sie nie podobaly. Teraz na to inaczej spojzalem, bo to w sumie z tym silniczkiem to taki hot-hatchback z tylnim nadpedem:). W sumie to taka niepozorna furka. Po coupe kazdy na drodze spodziewa sie Bog wie jakich osiagow, a zregoly to sa 1.8is (nie obrazajac nikogo) ktore sa malo ekscytujace. Zreszta teraz to juz niema odwrotu bo zamowilem sobie poduszke do tej kierownicy za 900zl :mad2: . Troszki pojezdzilem wiec coupe 325 i tym compactem 323 i wydaje mi sie ze coupe to taki dupowoz a compact daje wieksza przyjemnosc z jazdy. Szczerze to niewiem czym to jest spowodowane, ale mam takie subiektywne odczucie. Tak wiec coupe podszykowalem pod siebie wiec mam nadzieje ze jak ktos go kupi to pojedzi troszki bo silnik jest zdrowy i wczesniej nie mial spotkania z jakims przydroznym drzewem :wink: . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compact daje większą przyjemnośc z jazdy :think: to ciekawe...

siedzisz w aucie, prowadzisz, auto jest oparte na wiekszości tych podzespołów co coupe, gdyby nie deska i pare innych szczegółów cieżkoby bylo sie połapać, że to nie coupe, więc co to może być :?:

Może to satysfakcja, że auto jest żadziej spotykane i ma full wyposażenie

:?:

 

Pamietać też trzeba, że jest on lżejszy i przez to zrywniejszy od swojej starszej siostry z identycznym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to moje subiektywne odczucie. Moze to jest spowodowane ze jest troszki krotszy od coupe i lepiej sie prowadzi... niewiem. Napewno kierownica w nim jest naprawde przyjemna, a to duzo wplywa na przyjemnosc z jazdy bo w koncu caly czas ja trzymamy :) . W poprzenich autach byly one kiepskie :? . W coupe mialem taka ja w zwyklym sedanie i kiera M to naprawde cud, miod i orzeszki :) . No i przebieg dwa razy miejszy to tez duzo daje. Tak wiec roznice sa w tych dwuch konkretnych egzemplazach. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, dokladnie taka. Musialem kupic do niej poduszke za 900zl najtansza :mad2: . No, ale napewno bym jej nie zaminil na zwykla kiere:). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW Compact to taki compact w cudzysłowiu, bo rozstaw osi ma taki sam jak sedan czy coupe - 2700mm, a wszystkie compacty innych marek maja rozstaw ok. 2500mm. Jak Ci się lepiej go prowadzi niż coupe to na 80% znaczy, że jest w lepszym stanie a na 20% że jest lżejszy.

 

No i gratuluję zakupu, też sobie taki kupiłem i pojutrze odbieram swojego czarnego diabełka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie dwa losowe E36 coupe, czy inne i też jeden się będzie lepiej prowadził - przebieg, koła, zawieszenie...

 

Compact jest OK, pod warunkiem, że komuś wygląd odpowiada - bo w sumie jest jak każdy inny E36 (z drobnymi różnicami). Mnie ten wygląd odstrasza - wygląda zbyt niesymetrycznie - duży przód, mały tył - a generalnie nigdy bym nie kupił samochodu, który mi się nie podoba.

 

Niby też kupiłem sedana, mimo że coupe ładniejszy - ale już w 3 osoby jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW Compact to taki compact w cudzysłowiu, bo rozstaw osi ma taki sam jak sedan czy coupe - 2700mm, a wszystkie compacty innych marek maja rozstaw ok. 2500mm(...) :lol:

 

obecnie można zauważyć tendencje do stopniowego powiekszania się aut tej klasy, dziś nawet jakieś Polo jest większe niż stare Golfy, a wszystko po to żeby stwożyć jak najlepsze warunki do podróżowania, a czy to że BMW wyprzedziło konkurencje to źle?

 

a pozatym compact w najtańszej wersji nie jest ładny, ale wystarczy mu M zderzak, dobre parapety i czasem ciemne szyby i jest o niebo lepiej :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW Compact to taki compact w cudzysłowiu, bo rozstaw osi ma taki sam jak sedan czy coupe - 2700mm, a wszystkie compacty innych marek maja rozstaw ok. 2500mm(...) :lol:

 

obecnie można zauważyć tendencje do stopniowego powiekszania się aut tej klasy, dziś nawet jakieś Polo jest większe niż stare Golfy, a wszystko po to żeby stwożyć jak najlepsze warunki do podróżowania, a czy to że BMW wyprzedziło konkurencje to źle?

 

a pozatym compact w najtańszej wersji nie jest ładny, ale wystarczy mu M zderzak, dobre parapety i czasem ciemne szyby i jest o niebo lepiej :8)

No i swiatelka z tylu z bialym kierunkiem i malyna :D :D :D, wlasnie to musze u siebie zrobic...tylne swiatla i szybki przyciemnic :8) :8)

Co do tanszej wersji to ja ma w takiej i mi tam sie podoba :P :P

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW Compact to taki compact w cudzysłowiu, bo rozstaw osi ma taki sam jak sedan czy coupe - 2700mm, a wszystkie compacty innych marek maja rozstaw ok. 2500mm. Jak Ci się lepiej go prowadzi niż coupe to na 80% znaczy, że jest w lepszym stanie a na 20% że jest lżejszy.

no i compact ma inne zawieszenie z tylu w porownaniu z coupe, czy lepsze, czy gorsze :roll: na pewno prostrze i mniej skomplikowane (E30). Inny jest tez rozklad masy przednia-tylna os. No i jak Varrol pisal wiele zalezy od jego stanu, rozmiaru kol ...

Tak wiec to czy sie lepiej prowadzi to tylko subiektywne odczucia.

Nie mniej gratuluje zakupu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wazne jest zadowolenie własciciela, a jest ono wielkie :cool2: . Mam pytanie jakie jest jeszcze podobienstwo do e-30 oprocz tylniego zawiasu i troche deski rozdzielczej (wlacznik swiatel itd.)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.