Skocz do zawartości

Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 410
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja miałem castrol magnaec 10w40, auto jeździło super, silnik pracował świetnie, oleju nie brało. Zmieniłem na castrol edge sport 0w40 nadal wszystko super, silnik pracuje świetnie, oleju nie bierze. W poprzednim aucie miałem motul 5w40 oleju nie brało, silnik pracował super. Jaki z tego wniosek? Wszystko zależy od stanu technicznego silnika oraz terminowej wymiany filtrów i oleju a nie od oleju. Pewnie każdy niepodrabiany syntetyk oraz półsyntetyk dobrych firm będzie śmigać setki tys. km na zdrowym silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
kto używał oleju liqui moly?? chodzi mi o ten olej: http://allegro.pl/liqui-moly-diesel-synthoil-5w40-5l-promocja-1341-i1364139762.html ?? wydaje mi sie ze jeden z lepszych a spełnia tylko LL-98??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

E46 po lifcie z końca 2001r 320d 150KM przebieg 256.000km

Mam zalany olej 10-W30.

A chciałbym i już mam 6 litrów z serwisu VW ale obawiam się go wlać:

 

http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=9011353&contentId=7021259

 

Castrol SLX Professional Powerflowto oleje, które:

- opracowane są zgodnie z Clean Performance Technology TM, co zapewnia utrzymanie najwyższych osiągów silnika przy spełnieniu wymagań niskiej emisji spalin;

- przedłużają trwałość filtrów cząstek stałych (DPF) w silnikach Diesla i układach katalitycznych w silnikach benzynowych;

- zmniejszają emisję szkodliwych substancji do atmosfery;

- zapewniają utrzymanie najwyższej czystości silnika i układów obróbki spalin;

- zapewniają pełne osiągi silnika przez cały okres eksploatacji;

- obniżają koszty eksploatacji pojazdu, wydłużając okres między wymianami i zwiększając trwałość filtrów DPF (nawet do 50%);

- zmniejszają zużycie paliwa przez cały okres pomiędzy wymianami oleju.

• Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30

- to w pełni syntetyczny olej silnikowy opracowany przy współpracy z Grupą VW, jako olej technologii niskopopiołowej LOW SAPS do nowoczesnych silników benzynowych i Diesla z filtrami cząstek stałych, opracowany zgodnie z Clean Performance Technology™. Olej rekomendowany przez Grupę VW.

Zalecana cena detaliczna brutto za opakowanie 1 L – 80,99 zł

 

SPECYFIKACJE: ACEA A3/B3/B4, VW 504.00/507.00

 

Czy w Waszej ocenie mogę go zalać?

Bo był półsyntetyk a ten pełny syntetyk.

Ten jest specjalnie do silników z filtrami cząstek stałych ale to chyba nie ma znaczenia.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie ja z własnego doświadczenia wiem że olej olejowi nie równy i tak

castrol w polsce bym osobiscie nie kupil bo duzo slyszalo sie co z castrolem robia

Mobil 10w40 jezdziłem na nim Audi B4 2,8 i powiem ze przy mrozach bylo glosniej slychac hydraulike silnika i sporo nagaru zaczelo sie zbierac po przejsciu na olej valvoline 10w40 max live i poprawa na + po odpaleniu auta w mrozy silnik ciszej pracuje i nagaru nie przybywało. Dlatego też do BMW zalalem Valvoline MST 5w30 i jak narazie jestem zadowolony.

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Castrol w Polsce rozlewany jest w rafinerii gdańskiej tak samo jak Mobil1 więc ich jakość zapewne odbiega od tych zachodnich.

Ja polecam oleje klasy "premium" czyli Motul, Millers, Valvoline itp. Jeśli są oryginalne to na pewno lepsze od tych "zwykłych" ale na pewno orygianlny Castrol, Mobil czy inny dobry olej różnicy w normalnym samochodzie nie zrobi jeśli będzie oryginalny.

 

Zeby nie było OT bo temat o olejach do 320d. Ja wlewam Motul X-clean+ 5W30 i nic innego niż pełny syntetyk o odpowiednich normach do tego silnika wlewać się nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balugass ten sprzedawca podobno ma oryginalne oleje. Pytalem kilka osób, które od niego biorą olej i mówią, że jest ok. Ceny ma atrakcyjne bo normalnie Motul jest droższy ale widocznie firma ma dojśćia i kupują olej na zachodzie po dobrych cenach.

 

Lej dalej olej o tej samej lepkości a czy to Motul czy Liqui moly to juz mało znacząca różnica - ważne by był oryginalny. (Motul 8100 x-cess będzie dobry jeśli masz 320d z przed liftu).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem osobiście po olej u tego sprzedającego z gdańska i szczerze polecam, widać firma konkretna, profesionalizm oraz fajne ceny :D a olej kupiłem Motul 8100 x-clean c3 za 139zł :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Motul specific LL-04 od momentu kupna (129.000 przebiegu) do chwili obecnej 154.000 km wymieniany co 10.000km i mogę polecić z czystym sumieniem, silnik ładnie pracuje, oleju nie ubywa ani grama, nawet za podróż 1800 km bez przerw z prędkościami 180-200 km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat i wszystko będziesz wiedział.

Wlej olej full syntetyczny np. Liqui moly, Motul, Millers i nie słuchaj przypadkiem niektórych mechaników, że po takim przebiegu należy wlać półsyntetyk. Kup sobie olej sam.

Jak masz auto z przed liftu 2.0d 136km to możesz np. wlać Motul x-cess 5W40 on spełnia norme bmw LL-98'.

W zasadzie każdy olej syntetyczny 0W30/5W30/5W40 będzie dobry pod warunkiem, że spełnia normy BMW LL04/01 lub 98 zależnie od rocznika. Kup tylko z pewnego źródła.

 

Dodam tylko, ze do tej pory jeździłem na Castrolu Edge 5w30. Auto na tym oleju zrobilo 180tys.km w Niemczech następne 50tys.km w Polsce (wiec olej ten sam ale produkcja juz gdzie indziej...). Teraz wlałem Motul x-clean+ 5w30 i po przejechaniu 500km można stwierdzić, że silnik chodzi trochę ciszej. Ciekawostka jest taka, że lepkość tego Motula jest taka sama jak poprzedniego Castrola mimo to Motul jest rzadszy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje BMW Compact: 320td 150KM 2002r. przebieg 168000km (na liczniku).

Samochód kupiłem w 2010r. w maju i od razu zmieniłem olej na Castrol Edge 0W-40 (taki był też wcześniej lany).

Do dnia dzisiejszego zrobiłem 9000km i zamierzam zmienić olej. Ogólnie jestem z tego oleju zadowolony, prawie nic nie bierze, ale zastanawiam się nad Motulem, ponieważ większość forumowiczów chwali tą markę. Mam pytanie czy jest sens, a jeżeli tak to na jaki Motul zmieniać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad ewentualną zmianą firmy oleju, ponieważ chce dać swojej Beatce wszystko, co najlepsze :whistle:

Jak rok temu pierwszy raz zmieniałem olej w nowo kupionym samochodzie, to sugerowałem się tym, że BMW poleca Castrola.

Po jakimś czasie trafiłem na to forum i dowiedziałem się, że Castrol wcale taki cacy nie jest. I niby jest wszystko Ok, ale myślę nad zmianą marki oleju, bo liczę, że silnik np.będzie jeszcze kulturalniej pracował. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił Castrola, Mobila i wszystko z tej półki - tak to są renomowani producenci, którzy mają w ofercie bardzo dobre oleje syntetyczne z tym, że nie w naszym kraju. Już to pisałem na tym forum, że te oleje w Polsce rozlewane sa w rafinerii gdańskiej i ich jakość odbiega od tych choćby z Niemiec. Gdyby tylko odbiegała to by było nic bo w końcu olej syntetyczny taki jakim jest Castrol olejem dobry "musi być" ale sprawa nie wygląda tak do końca bo podobno syntetyczny Castrol nie jest full syntetykiem na bazie PAO tylko to mineralny olej podciagniety pod parametry syntetyka tzn. "hydrocrack" (informacje te sa z internetu a także od znajomego, który na olejach się troche zna) a już pomijając jakośc oleju czy lepsza czy gorsza to do silników diesla BMW należy lać tylko w pełni oleje syntetyczne.

 

Moje auto przejeździło 180tyś. km w Niemczech na Castrolu Edge 5W30. Następne 40tyś km w kraju na tym samym Castrolu (podobno ściąganym z niemiec). Z silnikiem oczywiście wszystko jest w jak najlepszym porządku bo przebieg ma prawdziwy, nie kopci, chodzi jak zegarek i co mnie nawet troszke dziwi w ogóle nie bierze oleju. Obecnie jeżdżę na Motulu X-clean+ 5W30 i nic nie chciałem stwierdzać na gorąco więc przjeździłem ~1000km na tym Motulu i silnik pracuje trochę ciszej i trochę kulturalniej więc wniosek nasuwa się sam do tego ma się świadomośc, ze w silniku ma się olej z wyższej półki 'premium'.

 

Ja polecam oleje tj. Motul, Millers, Valvoline, Liquy moly. Skoro cena Motula moze być taka jak Castrola lub niewiele wyższa więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.