Skocz do zawartości

Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 320d 136km, taki mam problem zalane mam obecnie 10w40 castrola nie wiem czy był to dobry wybór tak mi zalecili ponieważ nie było karteczki a na liczniku mial niby 196 tysiecy 2001 rocznik, i nie wiem teraz czy nie przejsc na inny olej typu 5w40 motula x clen albo cass lub valvoline, motor suchy nic sie nie poci a ni nie popuszcza. Macie jakieś propozycje chetnie wysłucham czy to szkodzi motorowi czy nie

 

szybko przechodź na 5w30/5w40 i dodatkowo zrób płukankę silnika Liqui Moly :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 410
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok rozumiem dzieki, a jaki olej motul x cess/ clean ale sporo kosztuje 160zl za 5 litrów i jeszcze jest valvoline te dwa typy mam i teraz czy 5w40 czy moze 5w30 ? co lepsze jest. Miska sucha oleju nie bierze turbinna pociła się ale po wymianie odmy przestała wiec? i czyli ma tyć to full syntetyk tak i dobra płukanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem dzieki, a jaki olej motul x cess/ clean ale sporo kosztuje 160zl za 5 litrów i jeszcze jest valvoline te dwa typy mam i teraz czy 5w40 czy moze 5w30 ? co lepsze jest. Miska sucha oleju nie bierze turbinna pociła się ale po wymianie odmy przestała wiec? i czyli ma tyć to full syntetyk tak i dobra płukanka

 

ja kupuje fuchs titan GT1 xtl pro-c3 5w30 za 135zł brutto po rabatach za 5l :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie ;)

 

Model: E46 320d Touring

Silnik: 320d M47N 1995 cm3 2004r

Przebieg: ok. 216 000 km [między wymianami dolewam ok. 0,7 litra]

Styl jazdy: raczej szybki

Użytkowanie: ok. 100 km dziennie [70% trasa]

DPF: NIE

Dotychczas: Shell Helix Diesel Ultra 5w-40

 

Jaki olej polecacie w moim przypadku i co uważacie o Shell Helix Diesel Ultra 5w-40 ?

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć! Jestem tu nowy;]

 

Stałem się posiadaczem E90 2.0d i chcę wymienić w niej olej na coś dobrego. Sprzedawca lal dotychczas olej total quartz ineo long life 5w30 albo total ineo mc3 5w30. Warto zmieniać olej czy dalej lać taką samą markę? Silnik ładnie pracuje na tym oleju. Ale myślałem zalać ja np: motulem 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka produkuje totala i mowi ze to dobry olej a Matka sie zna, 8 lat studiow i 20 lat praktyki laboratoryjnej zobowiazuje a wiec lej totala dalej przy okazji sfinasujesz jej emeryture i bede ci ponikad wdzieczny :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, fakt nie zobaczyłem, że zły temat :P Ale kupiłem 6l Oleju total tak mi polecili tez w sklepie, nie mieli na stanie musiałem zamówić:/. Wymieniłem dwa dni temu razem z odma i filtrami oleju/powietrza. Wlałem przepisowe 5,5l i zobaczę ile będę musiał uzupełnić do następnej wymiany. Dzięki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Motul X - max 0W40 to HC czy prawdziwy syntetyk, bo karty info. składu nie sposób znaleźć?

 

Zdecydowanie pełny syntetyk. Tak przynajmniej wynika z karty danych technicznych, a można ją znaleźć tu:

https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/22967/original/8100_X-max_0W40_PL.pdf?1392061806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry, ale ja bym, tego badaniami nie nazwał. Jak się na to popatrzy to robi wrażenie, ale ... . Po pierwsze nie wiadomo co oni z tymi olejami robili, czy wszystkie w jednakowych warunkach itd. Natomias po drugie to, to że niektóre z nich nieciekawie wyglądają to nic nie znaczy. Olej ma nie wyglądać, tylko mieć odpowiednie parametry, co więcej utrzymywać te parametry na właściwym poziomie przez cały okres eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie pełny syntetyk. Tak przynajmniej wynika z karty danych technicznych, a można ją znaleźć tu:

https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/22967/original/8100_X-max_0W40_PL.pdf?1392061806

 

 

To znam, ale tam słowa nie ma o składzie.

Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry, ale ja bym, tego badaniami nie nazwał. Jak się na to popatrzy to robi wrażenie, ale ... . Po pierwsze nie wiadomo co oni z tymi olejami robili, czy wszystkie w jednakowych warunkach itd. Natomias po drugie to, to że niektóre z nich nieciekawie wyglądają to nic nie znaczy. Olej ma nie wyglądać, tylko mieć odpowiednie parametry, co więcej utrzymywać te parametry na właściwym poziomie przez cały okres eksploatacji.

 

krytykujesz bo nie przeczytales. Cala metodologia jest szczegoowo opisana. To nie wyglad tak naprawde jest analizowany tylko ty pozostalosci po spalaniu. Jest to prawdopodbnie jeden z najlepiej udekumentowanych i wiarygodny testow olejow (na kazdy olej jest rownierz VOA), jezeli masz dobre podstawy chemi to wiesz jakie informacje uzyskujesz dzieki tym testa, za toba przemawia niewiedza.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam, chciał bym zapytać jaki olej polecacie do 320d 150 konnego. Niestety nie wiem jaki olej zalewany był wcześniej. Samochód ma "niby przejechane" 156tyś km. Z góry dziękuje za pomoc

 

Olej o lepkości 5w30 lub 5w40 z specyfikacją BMW LL-01 np. ten: http://www.najlepszeoleje.pl/pl_PL/p/VALVOLINE-SynPower-5W40-5L/66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
A co ty lejesz?? Dlaczego Castrol jest więc zły?? Co z olejami z marketu, też są ok?? Tzn, że ludzi, którzy płacą za olej więcej, nie mogą oczekiwać wyższej jakości? Bo tak by należało sądzić, po tym co tutaj napisałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dlaczego masz napisane w tym temacie.opinie rożne,temat rzeka.

ja leje wszystko na co mam ochotę w danej chwili.

był castrol, elf , oem.

myślisz że ktoś do dziesięcio-dwudziestoletniego auta będzie lał olej Eneos SUSTINA?

nie ma się co podniecać.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, koledzy mam pytanie - zalałem ostatnio Valvoline SynPower 5w40 i osobiście jestem bardzo zadowolony więc mam zamiar zalać go poraz kolejny - pytanie moje tylko, dlaczego na jednej aukcji ten sam olej ma opis LL-04 a na innej LL-01? Są jakieś różne wersje tego SynPower czy jak?

 

Dojrzałem teraz, że jeden ma dopisek MST a drugi nie - może ktoś wyjaśnić o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.