Skocz do zawartości

Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]


LaRocco

Rekomendowane odpowiedzi

tak czytam i czytam i mam pytanie ktory lepszy bedzie motul 8100 x clean + c3 5w 40 czy ten sam a 5w30? przebieg moj to 190tys bez dpf
Bez różnicy, w Polsce temp do -40 raczej nie spadnie. Ja mam Motula 5W40 (bo taki był w ofercie).

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 410
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie a czy moze byc Castrol turbo diesel 5w40?????

 

Może być ale jak masz możliwość to lepiej kup u naszych zachodnich sąsiadów bo te kupione w PL są u nas blendowane albo wybierz inną markę oleju bo Castrol nie ma najlepszych opinii (przereklamowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Leje ktoś taki olej?

http://allegro.pl/oryginalny-olej-bmw-super-power-oil-5w40-1l-i2174459720.html

mam okazje brać prosto z fabryki BMW

Jeżeli chcesz go kupić ,znasz charakterystykę techniczną tego oleju żeby móc go porównać z innymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będę zmieniał olej w mojej Beti. Tak czytam posty i wywnioskowałem, że taki olej powinien być dobry:

 

http://allegro.pl/motul-8100-x-cess-5w40-6l-5w-40-5l-1l-promocja-i2152204886.html

 

 

Czy prawidłowo wywnioskowałem? Chodzi mi o sam typ oleju. Aukcja przypadkowa:)

I drugie pytanie. Przy wymianie oleju jakieś szczególne wskazówki na co uważać czy coś? Firma filtra oleju też jakąś polecacie?:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b dobry olejek, tylko upewnij się, że kupujesz u sprawdzonego sprzedawcy, bo niestety zaczęli je podrabiać i również na Allegro sa podróbki, i również w cenie praktycznie normalnej - różnice to inna naklejka z tyłu (bez tej "książeczki" odklejanej) i nieco inna z przodu, no i kolor oleju, ale o tym można się przekonać dopiero po kupnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
b dobry olejek, tylko upewnij się, że kupujesz u sprawdzonego sprzedawcy, bo niestety zaczęli je podrabiać i również na Allegro sa podróbki, i również w cenie praktycznie normalnej - różnice to inna naklejka z tyłu (bez tej "książeczki" odklejanej) i nieco inna z przodu, no i kolor oleju, ale o tym można się przekonać dopiero po kupnie

Według mnie dobry ale nie bardzo dobry do sprawnego silnika w tym samochodzie. Lepszy by był o mniejszej lepkości lekkobieżny ( lepsze,szybsze smarowanie w momencie rozruchu zimnego silnika ,mniejsze opory tarcia - taki jak przewiduje producent np: 0W40 lub 5W30 ,0W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Będę zmieniał olej w mojej Beti. Tak czytam posty i wywnioskowałem, że taki olej powinien być dobry:

 

http://allegro.pl/motul-8100-x-cess-5w40-6l-5w-40-5l-1l-promocja-i2152204886.html

 

 

Czy prawidłowo wywnioskowałem? Chodzi mi o sam typ oleju. Aukcja przypadkowa:)

I drugie pytanie. Przy wymianie oleju jakieś szczególne wskazówki na co uważać czy coś? Firma filtra oleju też jakąś polecacie?:)

 

Pozdrawiam

jak aukcja przypadkowa polecam tą firmę.

kupowałem ostatnio dla siebie.

mają duży wybór i jeszcze od ceny allegrowej rabat mi zrobili na wszystkie filtry i olej.

filtr jaki uważasz każdy z normą EU jest dobry.

zresztą ceny wszystkich podobne.

ja miałem oryginalne z serwisu bmw firmy Mann.

pisałem tu dużo na temat olejów,

ale co do czego i tak kupiłem zalecany Castrol Edge 0W40 :D

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leje ktoś taki olej?

http://allegro.pl/oryginalny-olej-bmw-super-power-oil-5w40-1l-i2174459720.html

mam okazje brać prosto z fabryki BMW

Jeżeli chcesz go kupić ,znasz charakterystykę techniczną tego oleju żeby móc go porównać z innymi ?

 

nie znam go, mam tylko dostep do niego bardzo tanio ( 4 euro za litr), skoro leje się go i jest przeznaczony do BMW to powinien byc dobry, a w szczególnosci ze oleje te robi Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To że olej ten jest sprzedawany przez BMW wcale nie musi oznaczać że będzie on najlepszym wyborem do Twojego konkretnie silnika. Nie wiem ,nie wiem jaki masz silnik . Nie ma takiego jednego "uniwersalnego" oleju który BMW rekomenduje do wszystkich silników wyprodukowanych przez ten koncernu.Ja przed zakupem bym to sprawdził a nie kierował się tylko cenom. Twój samochód , Twój wybór :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
[

nie znam go, mam tylko dostęp do niego bardzo tanio ( 4 euro za litr), skoro leje się go i jest przeznaczony do BMW to powinien być dobry, a w szczególności ze oleje te robi Castrol.

po 4 euro to jakiś shit z beczki i na pewno nie 0w40

Castrol Edge 0w40 w litrowym opakowaniu to wydatek 40-50 zł

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że olej ten jest sprzedawany przez BMW wcale nie musi oznaczać że będzie on najlepszym wyborem do Twojego konkretnie silnika. Nie wiem ,nie wiem jaki masz silnik . Nie ma takiego jednego "uniwersalnego" oleju który BMW rekomenduje do wszystkich silników wyprodukowanych przez ten koncernu.Ja przed zakupem bym to sprawdził a nie kierował się tylko cenom. Twój samochód , Twój wybór :cool2:

 

Mam M47 320D a specyfikacja tego oleju to ACEA A3/B3/B4 BMW LONGLIFE -98 więc powinien pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam MOTUL 8100 X-Clean C3 5W40 5W-40 5L BMW LL-04

Świetny olej!!

Taki zalałem do swojej 320D i jestem zadowolony.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kupilem elf 5w40 nf(ldx)

specyfikacja na str http://www.elf.com.pl/katalogi/oleje_silnikowe_elf.pdf

 

NORMY I HOMOLOGACJE

• Homologacje konstruktorów:

RENAULT silniki benzynowe i diesla bez FAP przed

09/2007 (wyjątek 2.2 dCi z FAP)

VOLKSWAGEN 502.00/505.00 (VW, AUDI, SEAT, ŠKODA)

MERCEDES-BENZ 229.1/229.3 (MB, CHRYSLER, SMART)

BMW Longlife 98 (BMW, MINI)

GENERAL-MOTORS GM-LL-B-025 (OPEL, SAAB, CHEVROLET,

VAUXHALL)

 

takim zaleje + filtr od filtrona + filtr odmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pół roku temu pisałem cały referat na ten temat.

poszukaj w tym temacie.

miałem różne dylematy (shell, motul, liqui moly) ale w końcu zostałem przy fabryce i leje zalecany EDGE SPORT 0W-40

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.