Skocz do zawartości

Czy powinna gasnąć po odkręceniu korka wlewu oleju?


endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nurtuje mnie to pytanie - bo różnie słyszałem :?:

Posiadam 525 M50 i po odkręceniu korka wlewu oleju nie widzę większych zmian w pracy silnika :? ale też po przygazowaniu nie czuję najmniejszych przedmuchów :? mam sie zacząć marwić czy tak ma być? słyszałem że po odkręceniu korka powinien silnik zgasnąć? jak to jest?

 

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe powinien gasnac-ale praca silnika powinna byc odczuwalnie inna( bo zmieniamy podcisnienie w samym silniku)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
witam nie wiem czy to dobre miejsce na moje pytanie ,ale mam problem w mojej bmw e 38 2,8 zauwazylem dziwne buczenie w okolicach kolektora ,pokrywy zaworow dziwne buczenie z przerwami ale jesli odkrece korek oleju wtedy buczy caly czas, jesli kyos wie co to lub mial podobne problemy prosze o rade z gory dzieki czekam na odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczy jakby wsysało lewe powietrze? Praca silnika jest niezmienna czy cos sie dzieje? Bo buczec moze prawie wszystko :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,opisze moj problem w tym temaciea temat podobny.Wiec po odpaleniu silnika slychac buczenie nie jest to odglos metaliczny slychac dosc glosno w kabinie tez,po zdjeciu paska to samo.Po blizszym przysluchaniu sie slychac to w okolicy kolektora,dzisiaj odkrecilem korek wlewu oleju i odglos byl jeszcze glosniejszy ,czy to wina odmy?Silnik chodzi normalnie nie faluje odpala od strzalu.Prosze o pomoc.pozd.e36m52b25

kolego brazyl,zmieniales odme na nowa,co to znaczy ze zapowietrzona,czyli zasyfiona zapchana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego jesli buczy to raczej poszła mebrana w odmie lub ukruszyła sie obudowa odmy tam gdzie znajduje sie mebrana i to powoduje buczenie czesto sie tak dzieje jesli rzadko ktos wymienia odme od starosci ,ciepła plastik kruszeje i odpada jak odkrecisz korek wlewu to buczenie narasta i tylko wymana cie ratuje na nowa lub uzywke nowa podroba pewnie około 130 orginał koło 200, odma jest pod kolektorem ssacym przynajmiej w e 38 m52 2,8 u ciebie bedzie chyba tak samo mocowana na 3 srubkach na klucz 10 , i odpinasz 2 wezw i odciogasz od kolektora i powinna wyjsc miejsca troszke mało i trzeba sie pogimnastykowac troszke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tego nie rozbierzesz bo nawet jak sprobujesz plastik sie skruszy i juz nie złozysz , mozesz jedynie ja wypłukac w srodku , ale nie wiem czy ma to sens , bo mozesz załozyc i bedzie to samo jesli jest peknieta mebrana ,zalecam wymiane na nowa lub inna uzywke ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.