Skocz do zawartości

[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem


mlody_act

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj

 

Z tego co pamietam silniczków nie da sie sprawdzic dopuki ich nie wyjmiesz z mechanizmu bo nie wystarczy podać mase (-) oraz (+) na jeden z pinów i zadziala... bo potrzebny jest jeszcze sygnał na innych pinach od jakiejs blokady czy sterujący czy coś które przestawiają jakies przekaźniki dlatego tych pinów w siłowniku jest aż 6 a nie tylko 3 (masa i 2 plusy) coś było że zamykający da sie uruchomic na krótko ale otwierający juz nie (choć może jest jakis patent na uruchomienie ich na krótko- jak ktos bardzo sie uprze )

 

Silniczki możesz sprawdzić na krótko + - dopiero jak je wyjmiesz z mechanizmu całkiowicie ... zaś jak ci sie to uda i okaże sie że nie kręcą.. to można w silniczku odgiąć blaszki i wyjąć szczypkami tę białą plastikową "pokrywke" w niej są oba styki na spreżynujących blaszkach a w drugiej metalowej części jest wirnik

 

( przetarcie styków i szczotek wirnika prawdopodobie rozwiąze problem awari silniczka jesli akurat silniczek zdezerterował... bo tam raczej nic innego nie ma co sie popsuć jak styki/szczotki) przepalenie uzwojenia raczej jest mało możliwe z racji, że cykle pracy trwają ułamek sekundy ...ew jeszcze mógł sie popsuć sam mechanizm rygla bo te białe trybiki w nim są z plastiku

 

PS. Ja sie zastanawiam co to będzie... bo nasze auta są jeszcze z czasów kiedy części były MADE IN EUROPE a elektronika KOREA.SUD lub JAPAN a teraz te nowe modele mają mase podzespołów robionych na jakis zadupiach w Chinach z byle jak i z byle czego ważne by dużo i tanio ...jak to będzie sie pie---dolic to strach sie bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ten problem nie dotyczy modułu.

Po rozebraniu tapicerki drzwi ciężko się dostać do zamka.

 

Mam ten sam problem z zamkiem co Ty. Możesz napisać jak zdjąć obicie drzwi w compakcie?

Kupię komplet felg styling 270
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ten problem nie dotyczy modułu.

Po rozebraniu tapicerki drzwi ciężko się dostać do zamka.

 

Mam ten sam problem z zamkiem co Ty. Możesz napisać jak zdjąć obicie drzwi w compakcie?

Odkręcasz śrubki:

- pod znaczkiem air bag

-w malym schowku drzwi

-przy klamce

-za rączką pod plastikiem, wyciągasz sterowanie lusterkami i tam jest śrubka

nastepnie mocno pociagasz tapicerke do siebie od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam podobny problem. Albo jeden pilot da sie zaprogramowac albo drugi.Oczywiscie wszystko robione w czasie krotszym niz 30 sek.

Ale to nie jest teraz najwazniejsze.Mianowicie dziala mi tylko otwieranie klapy i zamykanie auta BARDZO SPORADYCZNIE otwieranie (normalnie slychac tylko jakby cos chcialo ruszyc i tyle). Jak naciskam otwieranie to zapala sie swiatelko na lusterkiem i to na tyle.W srodku otwieranie i zamykanie rowniez tylko za ...esta proba.

I teraz co mam zrobic bo lipa jak cholera kiedy chcesz na szybko z dziecmi jechac i otworzyc im drzwi ( z kluczyka dzialaja tylko kierowcy). Mam 4 elektryczne szyby. Co z tymi przekaznikami? Nie wiem czy sam je ogarne bo ostatnio jestem BARDZO nerwowy, a czytalem zeby sie za to w takim stanie nie zabierac. A moze lepiej wymienic modul?

Nie moge rozebrac auta i zostawic go na pare dni bo to bmw zony i uzywa go caly czas do pracy, wiec musze podejsc do tematu szybko i sprwanie ( weekend).

Czytalem tez ze po wymianie przekaznikow lub modulu rowniez kolegom nie dziala.

Co robic? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Musiałem na chwilę wyjąć moduł komfortu. Wcześniej odłączyłem akumulator. Po wyjęciu obchodziłem się z nim jak z jajkiem. Chciałem obejrzeć jak wyglądają przekaźniki (przy mrozie nie działał mi centralny). Nic nie ruszając w module zamontowałem go ponownie. Podpiąłem akumulator.

 

I tu przykra niespodzianka. Coś dziwnego dzieje się z drzwiami kierowcy. Zamek w nich zamyka się sam zaraz po trzaśnięciu drzwiami. Centralny działa na pozostałe drzwi wzorowo, tzn. zamyka się i otwiera z pilota oraz z kluczyka. Drzwi kierowcy otwierają się tylko z kluczyka, ale w ten sposób, że muszę trzymać kluczyk przekręcony w lewo. Jak tylko ustawię go w pozycji zero, rygiel samoczynnie opada (przy zamkniętych drzwiach) lub lekko opadnie (przy otwartych drzwiach) - a kiedy drzwi zatrzasnę, same się zamykają.

 

Macie pomysł co to może być? wcześniej przed akcją wyjęcia modułu komfortu nie miałem takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy prolemu jest taki, że teraz nie zamyka się sam, ale przeciwnie - nie można drzwi kierowcy zamknąć ani z pilota, ani wkładając kluczyk w zamek. Przy próbie przekręcenia kluczyka jest opór, nie da się go przekręcić w prawo. Od środka także nie da się wcisnąć rygla. Przy próbie zamknięcia z pilota rygiel minimalnie porusza się w dół, jedna nie na tyle, aby zamknąć drzwi.

 

Proszę o sugestie co może być przyczyną awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Daj znać co i jak bo mam podobny problem:) Podpiąłem pod INPE ostatnio i wywala mi błąd. Właśnie w drzwiach od kierowcy. I też niestety nie działa mi nic z pilota, ani też nie mogę otworzyć centralki kluczykiem.

 

Zebrałem się w sobie i rozebrałem boczek drzwi. U mnie problem jest na bank w zamku lub siłowniku zamka (są razem zintegrowane). Po rozłączeniu tego elementu z wkładką, kluczyk w klamce przekręca bez problemu. Coś się tam zblokowało. Niestety ponieważ aby to wyjąć, trzeba luzować mechanizm szyby, dałem sobie z tym spokój, nie czułem się na siłach tego robić. Pół dnia zmarnowane, muszę oddać to do fachowca.

 

Ale u Ciebie.... z przycisku na konsoli się zamyka i otwiera? Jeśli nie chciała central ani z pilota, ani z kluczyka, ani z przycisku konsoli zacząłbym od przekaźników w module komfortu. Padają ze starości w każdym (przypalają się lub rdzewieją styki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.