Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni ?


gummibear

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

Poczytałem forum i nie ma jednoznaczej odpowiedzi wymieniac olej w skrzyni w automacie czy nie wymieniac ?

Jedni piszą że trzeba inni że nie ?

Na Vindecoderze wyskakuje mi że nie trzeba wymieniać - komunikat lifetime oil fillin automatic transmission - no więc jaka w końcu jest prawda ???

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Poczytałem forum i nie ma jednoznaczej odpowiedzi wymieniac olej w skrzyni w automacie czy nie wymieniac ?

Jedni piszą że trzeba inni że nie ?

Na Vindecoderze wyskakuje mi że nie trzeba wymieniać - komunikat lifetime oil fillin automatic transmission - no więc jaka w końcu jest prawda ???

K.

 

Automat to nie manual i się wymienia bo można automata uszkodzić.

 

Teoria mówi tyle: w manualu się oleum nie wymienia (chociaż ja wymieniałem)

 

w automatach olej się wymienia razem z filtrami (w skrzyni jest też filtr oleju który trzeba regularnie wymieniać). Inna jest konstrukcja skrzyni i inne zasady jej działania i jakość oleju jest dla niej istotna. Zatkanie filtra może spowodować zablokowanie przepływu oleju w skrzyni biegów a co za tym idzie uszkodzenie.

 

Praktyka - w automacie się wymienia z powodów opisanych powyżej, w maualu nie każdy to robi ale wymiana nie zaszkodzi.

 

Polecam ten artykuł >>>KLIK<<<

 

I tu odnośnie działania automatycznej skrzyni biegów.

>>>KLIK<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Poczytałem forum i nie ma jednoznaczej odpowiedzi wymieniac olej w skrzyni w automacie czy nie wymieniac ?

Jedni piszą że trzeba inni że nie ?

Na Vindecoderze wyskakuje mi że nie trzeba wymieniać - komunikat lifetime oil fillin automatic transmission - no więc jaka w końcu jest prawda ???

K.

 

Nie chesz nie wymieniaj

Chcesz wymien

Tylko nie biadol pozniej ze skrzynia Ci szarpie, zle przelacza biegi, przeciaga etc.... Twoj samochod, Twoje pieniazki.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni automatycznej powinno się wymieniać...tymbardziej jesli nie wiesz kiedy i czy w ogóle był wymieniany ... moze to Ci pomoże :

 

http://www.rzeszow.com/~lukasz/bmw-forum/TransmisionFluidsE46.pdf

 

Musisz się dowiedzieć jaka dokłądnie masz skrzynie i lać do niej olej o prawidłowej specyfikacji (tabelki)

 

Pozdro ziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze podkreślałem że w instrukcji pisze by nie wymieniać ale obecnie wiem że należy wymieniać ale nie na siłę tylko faktycznie jak olej jest czarny . jak czyściutki to bez sensu a faktem jest że np. ZF zaleca wymiane co 60000 km czyli koncern BMW zakłada że taka jest żywotność naszych BeeM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja slyszalem pogląd ze póki wszystko jest ok, to nie wymieniac. Znajomy w Mercedesie 320CDI 2003r. chcial zrobic dobrze, wymienil olej i skrzynia sie popsula. Wczesniej automat chodzil idealnie

 

Bo nie sztuka wymienić sam olej, trzeba zrobić to jeszcze dobrze i wymienić filtr oleju w skrzyni. Poza tym miał pecha, bo pewnie mu czymś zalali wcześniej jakimś szuwaksem aby nie ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami skrzynia bardziej w dupe dostanie przy wymianie oleju niż przez całą dotychczasową eksploatacę , wlazłem kiedyś do warsztatu a tam e34 wyje na pełnym gazie za kierownicą kolega mechanika (nie właściciel auta) a mechanik w kanale z pompą ręczną do dolewania oleju zalewa skrzynię nowym olejem ! myśla że niż skrzynia dostała smarowanie to tarcze zdążyły się rozżarzyć............ no ale wiedzieli że stan sprawdza się na pracującym silniku........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.