Skocz do zawartości

Wciąż problemy z przekazaniem MOCY!!!


bierute

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wyglądał tak, że najpierw podczas jazdy np na III biegu przy mocnym dodaniu gazu ślizgało się sprzęgło... Podobnie na IV, potem było coraz gorzej już na biegach 2-5.

Zalecenie - wymiana kompletnego sprzęgła.

 

Auto stało w warsztacie w sumie z weekendem... od czwartku do środy (przez weekend regenerowano turbinę na ul.Obozowej). wymienione:

sprzęgło

turbina zregenerowana

hamulce przód

wahacze przód

olej, filtry oleju, powietrza, paliwa

trochę drobiazgów

 

Przy odbiorze samochodu właściciel warsztatu mówi, że auto straszny diabeł, i pyta czy auto było chipowane, bo jak na jego gust to wydaje się być mocniejsze od seryjnego... i żebym się przejechał, bo wciąż, mimo nowego sprzęgła ślizga się na III przy mocnym depnięciu...

Ja w szoku..., sprzęgło nowe, co może być nie tak? Czy jest możliwe, że sprzęgło nie przenosi podwyższonego momentu (jeśli to w ogóle prawda, że auto jest po chipie... muszę szybko sprawdzić na hamowni...) Dziwne, bo jak kupiłem auta 3 miesiace temu, to było wszystko OK.

Jazda próbna... I rzeczywiście tak jest jak mówią w warsztacie. Przy mocnym depnięciu, ślizga się n a III biegu i na IV też... Serwis mówi, żeby pojeździć 2-3 dni i zobaczymy czy się ułoży... jak to, kurcze, coś nie tak i samo się ułoży? . CO JEST GRANE, CZY KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ???? CO TO MOZE BYĆ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem okazuje się trudniejszy do rozwiązania:

 

Byłem dziś również u pana Bogumiła w Nowej Wsi (firma Bodex) - pan Bogumił powiedział, że to nie koło dwumasowe, bo objawy koła to szarpanie, gruchotanie przy odpalaniu i gaszeniu silnika... Na argument drżenia lewarka biegów przy włączonej klimie powiedział, że to kwestia zwiększonego poboru prądu i to mogą być wtryskiwacze :zdziwko: .

Co do sprzęgła, to powiedział, że po prostu może nie przenosić dużej mocy (nie wiadomo ile ten motor ma mocy i momentu, bo jeździł we Włoszech, tam często tuningują, zhamować się go nie da, bo się ślizga sprzęgło i tak w kółko)... Próbuję więc drogą dedukcji - seryjny motor ma moment 410Nm przy 1750 obr, a mój motor dał na hamowni wynik (zanim był poślizg) 407 Nm przy 1500obr. Wg wykresu http://formula.pl/chiptun...w_(193_km).html

seryjny motor przy 1500obr ma moment mniej więcej 370Nm a chipowany niewiele więcej... największy wzrost następuje ok 1700-1800obr/min... zatem albo mam jakiś cholernie zły program , albo już nie wiem co... :twisted:

zatem, byłem w kilku miejscach: MagPol - tam serwisuję, Marcin z Emaliowej, p.Bogumił, Master's Tunung... i wszędzie mówią co innego!!!

 

CO WY NA TO!!! Kochani, gdzie mam pójść, co myśleć, co robić dalej???

 

Czy seryjne sprzęgło (nowe jest firmy LUK) nie powinno mieć sporego zapasu KM i Nm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na jakas usterke mechaniczna , bo jak sam pisales wczesniej bylo dobrze a teraz jest lipa , wiec dochodze do wniosku ze mechanik sie nie popisal

dlaczego w takim razie mocniejsze seryjnie auta po chipie z duzo wieksza moca nie maja tego problemu ?

bez obrazy ale to nie 500 koni czy wiecej zeby na seryjnym sprzegle byl taki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na jakas usterke mechaniczna , bo jak sam pisales wczesniej bylo dobrze a teraz jest lipa , wiec dochodze do wniosku ze mechanik sie nie popisal

dlaczego w takim razie mocniejsze seryjnie auta po chipie z duzo wieksza moca nie maja tego problemu ?

bez obrazy ale to nie 500 koni czy wiecej zeby na seryjnym sprzegle byl taki problem

 

No właśnie, sam nie wierzę, że przyrost mocy i momentu o 30% może wywrócić samochód do góry nogami!!! Przecież nie robi się osobnych sprzęgieł do każdego modelu, bo to nie ferrari, a to co włożyłem pasuje też chyba do benzynowe 4l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba zainwestowac w sprzęgło spiekowe? Tylko czy wytrzyma to skrzynia?

 

wiesz, to jest auto cywilne, nie będę się wygłupiać, chcę normalnie jeździć i wykorzstać możliwości tego motoru, które są naprawde duże. Przecież ten silnik jest najlepszy w swojej klasie pojemności już od 2000r!!!! Nie możliwe, żeby nie zrobiono do niego dobrego osprzętu!!! Ciekawe czy oni http://www.tucholka.pl/nowe.htm# mają seryjne sprzęgło czy jakieś monstrum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobną historię; wymieniłem sprzęgło w citroenie na Valeo, objechałem na nim warsztat dookoła, ślizgało się na każdym biegu. W ramach reklamacji wymieniono mi na Sachsa - rozleciało się po 40 tys. km. Mój mechanik stwierdził, że to Valeo nawet nie leżeło obok oryginalnego produktu. Po paru podobnych wpadkach zmieniłem sklep.

Wniosek: kupiłeś nieoryginalny produkt albo zamontowano Ci zupełnie inne sprzęgło niż zakupione przez Ciebie, albo .... niczego nie wymieniono. Nie możliwe, żeby sprawne sprzęglo nie przeniosło momentu w zawirusowanym 530d, szczególnie że takie samo jeździ w 540...

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
po wymianie koła dwumasowego jest już ok.

auto śmiga aż miło.

 

no... nie do końca.

 

drgania przy włączonej klimie nie zniknęło mimo regeneracji wszystkich wtrysków w serwisie boscha... miał ktoś cos takiego?

 

masz jakis wynik z Hamowni po naprawie ??

 

drganie przy wlaczonej klimie moga miec pare przyczyn

obwod paliwowy

kompresor klimy

poduszki pod silnikiem

spadek wolnych obrotow o 50-100 rpm moze powodowac drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na hamownię pojade jak mi naprawią turbo. wymieniałem cały srodek i po 1000km padło - jade jutro z gwarancją... mam nadzieję tylko, że nic się nie zrypało powazniej...

 

poduszki - raczej nie - jedna była walnieta to ją wymieniłem. poza tym wtedy byłyby drgania i bez klimy...

 

obroty sa w normie

 

muszę sprawdzi ten kompresor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.